, niedziela 13 czerwca 2021
Cieszyn: Maseczki dla szkoły
Maseczki dla szkoły zostały uszyte przez osadzonych z Aresztu Śledczego w Tarnowskich Górach i Zakładu Karnego w Cieszynie.  fot: por. Tomasz GłasekDodaj do Facebook

Cieszyn: Maseczki dla szkoły

red.mat.pras.
Pomimo, że Ministerstwo Zdrowia zwalnia w wielu przypadkach z używania maseczek, to nadal w miejscach, które nie pozwalają na zachowanie odległości obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. Jeszcze długo w naszej codzienności maseczki będą więc potrzebne, w dodatku, że nadal odnotowuje się wzrost zachorowań.

28 maja 600 szt. maseczek ochronnych uszytych w ramach wspólnej akcji Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej pod nazwą #Resort Sprawiedliwości Pomaga zostało przekazanych dla Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie.

Maseczki dla szkoły zostały uszyte przez osadzonych z Aresztu Śledczego w Tarnowskich Górach i Zakładu Karnego w Cieszynie. Skazani z Cieszyna uszyli maseczki podczas zajęć praktycznych trwającego w zakładzie karnym programu resocjalizacji „Nić Empatii”. W programie uczestniczy w tej chwili 10 osadzonych, którzy pod nadzorem funkcjonariuszy działu penitencjarnego wykrawają , prasują materiał, docinają gumki i szyją wg ustalonego wzoru maseczki. Dodatkowo uczestniczą w zajęciach teoretycznych dotyczących kontroli emocji i kształtowania kompetencji społecznych. Realizacja programu cieszy się dużym zainteresowaniem skazanych, którzy chcą w ten sposób pomóc w zwalczaniu pandemii.

Ogólnopolska akcja #ResortSprawiedliwościPomaga nie ustaje w niesieniu pomocy różnym instytucją, które zgłoszą taką potrzebę.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama