, środa 17 kwietnia 2024
Cieszyn: Inauguracje Wyższej Szkole Biznesu
 W uroczystości wzięło udział  ponad 400 osób,  w tym studenci, mieszkańcy oraz  zaproszeni goście, parlamentarzyści, a także przedstawiciele lokalnego samorządu i organizacji miejskich. fot: mat. pras.



Dodaj do Facebook

Cieszyn: Inauguracje Wyższej Szkole Biznesu

MB
Cieszyn: Inauguracje Wyższej Szkole Biznesu

Podczas immatrykulacji indeksy odebrali studenci I roku, a także studenci Cieszyńskiego Uniwersytetu Dziecięcego, fot. mat.pras.

W sobotę 11 października 2014 r. w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie odbyła się inauguracja roku akademickiego 2014/2015 Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

 W uroczystości wzięło udział  ponad 400 osób,  w tym studenci, mieszkańcy oraz  zaproszeni goście, parlamentarzyści, a także przedstawiciele lokalnego samorządu i organizacji miejskich. Swoją obecnością uroczystość uświetnili także licznie przybyli przedstawiciele praktyki gospodarczej oraz uczelni partnerskich.

Podczas immatrykulacji indeksy z rąk rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej - prof. dr hab. Zdzisławy Dacko-Pikiewicz oraz dziekana Wydziału Zamiejscowego WSB w Cieszynie dr. inż. Łukasza Wróblewskiego odebrali studenci I roku, a także studenci Cieszyńskiego Uniwersytetu Dziecięcego. 

Tradycyjnie inauguracja roku akademickiego była okazją do wręczenia wyróżnień Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Tytułem "Edukator Roku 2014" w kategorii „Europejski wymiar edukacji” uhonorowano rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. dr. hab. Wiesława Banysia. Wyróżnienie wręczyli: prof. nadzw. dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz oraz rektor Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach - prof. AM Tomasz Miczka. Tytuł przyznawany jest za szczególnie wartościowe i innowacyjne działania wspierające rozwój polskiego szkolnictwa wyższego i polskiej edukacji.

Rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie prof. dr hab. inż. Tadeusz Pomianek został uhonorowany tytułem "Edukator Roku 2014” w kategorii  "Animator". Wyróżnienie wręczyli: prof. nadzw. dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz oraz Jeremi Mordasewicz - doradca Zarządu Konfederacji Lewiatan, członek Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych. Tytuł przyznawany jest za podejmowanie działań na rzecz dynamizowania rozwoju polskiej edukacji wyższej.

Tegoroczna inauguracja roku akademickiego była okazją do wręczenia medali i wyróżnień. Pracownicy naukowi uczelni otrzymali medale Komisji Edukacji Narodowej przyznawane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Wśród odznaczonych znaleźli się: dr Marcin Lis, prorektor ds. Rozwoju i Spraw Studenckich, dr Paulina Polko, wykładowca w Katedrze Bezpieczeństwa i Zarządzania, dr Rafał Rębilas, Prodziekan WSB.

Podczas uroczystości wykład inaguracyjny pt. "Zadłużony świat" wygłosił prof. dr hab. Eugeniusz Gatnar - członek Zarządu Narodowego Banku Polskiego.

Z kolei już 18 października 2014 r. o godzinie 10.00 w Cieszyńskim Ośrodku Kultury "Dom Narodowy" odbędzie się Inauguracja Roku Akademickiego 2014/2015 Cieszyńskiego Uniwersytetu Dzieci. Nowy rok akademicki dla najmłodszych studentów WSB zainauguruje już po raz czwarty. Podczas inauguracji Cieszyńskiego Uniwersytetu Dzieci odbędzie się uroczysta Immatrykulacja oraz wręczenie indeksów najmłodszym studentom. Cieszyński Uniwersytet Dzieci to inicjatywa realizowana wspólnie przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Urząd Miasta w Cieszynie, która stwarza najmłodszym mieszkańcom powiatu okazję do poszerzenia wiedzy i zainteresowań, zachęcając ich jednocześnie do samodzielnego poznawania świata. Wykład inauguracyjny CUDu 2014/2015 pt. "Tajniki optyki"- niezwykle widowiskowy i obfitujący w efektowne eksperymenty - wygłosi Pan Korek, popularyzator nauki.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Profanacja obrazu Matki Boskiej Skoczowskiej. Ktoś przedziurawił płótno i zostawił głęboką rysę w sobotę 11 października, między godziną 13.00 a 15.00.
Do innych zasmucających zdarzeń dochodziło już wcześniej, nikt jednak dotąd nie posunął się do profanacji.
Niszczone było mienie kościelne, m.in. obrusy na ołtarzach, zanieczyszczony został konfesjonał, zabrudzona była woda w kropielnicy przy wejściu do kościoła, czy też rozlana była jakaś ciecz po wnętrzu świątyni. Ale nikt się nie spodziewał, że ktoś może posunąć się do tego, żeby zniszczyć obraz.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama