, sobota 6 marca 2021
Chybie: Maseczki uszyte
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu ludzi dobrego serca do wczoraj udało się rozdystrybuować aż 3 tysiące maseczek uszytych w czynie społecznym przez wspaniałe krawcowe - mieszkanki gminy Chybie. fot: UG ChybieDodaj do Facebook

Chybie: Maseczki uszyte

red.mat.pras
Trwa akcja szycia maseczek ochronnych dla mieszkańców gminy Chybie. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu ludzi dobrego serca do wczoraj udało się rozdystrybuować aż 3 tysiące maseczek, uszytych w czynie społecznym przez wspaniałe krawcowe - mieszkanki gminy Chybie.

Pierwsze maseczki trafiły do instytucji z terenu gminy Chybie, które szczególnie narażone są na
niebezpieczeństwo związane z pandemią koronawirusa są to m.in. Ośrodek Zdrowia, Urząd Pocztowy, apteki, jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Urząd Gminy, parafie w Chybiu i Zaborzu oraz grupy wolontariuszy dostarczające zakupy osobom w potrzebie.

Kolejne partie maseczek dystrybuowane są mieszkańcom za pośrednictwem aptek oraz poczty czyli w miejscach, do których można się udać wychodząc z domu, z uwagi na obostrzenia wprowadzone przez rząd w celu profilaktyki walki z pandemią koronawirusa.

- Wielkie podziękowania kieruję w stronę Wiesława Wójcikiewicza i jego małżonki za pomoc w
koordynacji działań oraz radnych Rady Gminy Chybie, którzy pomagają w dystrybucji maseczek,
jednak motorem napędowym całej akcji były Panie krawcowe, których chęć i zapał do pracy
motywują każdego z nas – to przede wszystkim im przekazuję szczególne słowa wdzięczności,
szacunku i uznania, dziękując za każdą minutę poświęconego czasu
- podkreśla wójt Chybia Janusz Żydek

Należy podkreślić, że szycia podjęły się aż 23 Panie – 6 z nich to członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z Chybia, Mnicha i Zaborza, zaś 17 pozostałych to osoby niezrzeszone, które mimo obowiązków zawodowych i rodzinnych poświęciły ogrom czasu szyjąc maseczki dla mieszkańców gminy Chybie.
Noszenie kolorowych maseczek to najlepszy dowód wdzięczności.

Wójt Chybia zapewnia, że zakupione setki metrów materiału na maseczki nie są ostatnimi, gdyż zamierza przeznaczyć na ten ważny i potrzebny cel tyle środków, ile tylko będzie trzeba, by zapewnić mieszkańcom gminy większe bezpieczeństwo.
Po świętach do rąk mieszkańców trafią kolejne uszyte maseczki.

- Pamiętajmy jednak, że żadna akcja nie przyniesie takich efektów, jak pozostanie w domach. Ciągle i nieustannie prosimy – zostańcie w domach, a wtedy ochronicie siebie i swoich bliskich- apeluje wójt Chybia.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama