, czwartek 21 czerwca 2018
Charytatywny Maraton Pływacki dla Kasi
W maratonie może wziąć udział każdy, kto choć trochę potrafi pływać. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Charytatywny Maraton Pływacki dla Kasi

14 stycznia na basenie Szkoły Podstawowej nr 4 w Cieszynie odbędzie się pierwszy Charytatywny Maraton Pływacki, podczas którego zbierane zostaną pieniądze na leczenie chorej na raka Kasi.

Kasia ma 26 lat i wokół siebie osoby, które jej bardzo potrzebują, szczególnie 6-letnia córka, Julia. W czerwcu 2015 roku u Kasi zdiagnozowano złośliwego raka mózgu. Po operacji i badaniu histopatologicznym okazało się, że to złośliwy glejak czwartego stopnia. Kasia przez pięć tygodni była poddana radioterapii oraz trwającej pół roku chemioterapii. Dzisiaj, 4 miesiące po zakończeniu leczenia, wyniki rezonansu wykazują brak rozrostu guza. Niestety, tego typu nowotwór charakteryzuje się wysoką złośliwością i w każdej chwili komórki rakowe mogą zacząć się ponownie namnażać. Szanse na zatrzymanie rozrostu daje terapia, którą trzeba prowadzić na kilku płaszczyznach.

Jak można pomóc Kasi? Biorąc udział w Charytatywnym Maratonie Pływackim. Za każde przepłynięte 100 m sponsorzy zapłacą 5 zł. Wysokość zebranej kwoty zależeć będzie więc od dystansu przepłyniętego przez wszystkich uczestników. Dodatkowo pobierane będą cegiełki wstępu w wysokości 20 zł, które również wpłyną na konto Kasi.

W maratonie może wziąć udział każdy, kto choć trochę potrafi pływać, dlatego serdecznie zapraszamy dzieci i dorosłych, Panie i Panów.
Ponadto podczas maratonu na sali gimnastycznej odbędą się gry i zabawy ruchowe dla dzieci oraz ZUMBA Kids.

Maraton odbędzie się 14 stycznia w godzinach od 13.30 do 15.30.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama