, wtorek 31 marca 2020
Browar Zamkowy Cieszyn z muzyką w tle
Otwarty Klub Browaru Zamkowego Cieszyn powstał dzięki kilku lokalnym zapaleńcom. Efektem wybuchowej mieszanki osobowości, różnych wizji i ciężkiej pracy jest otwartość na ludzi, na ich różne gusta, na wszystko co nowe i niekonwencjonalne.  fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Browar Zamkowy Cieszyn z muzyką w tle

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Browar Zamkowy Cieszyn z muzyką w tle


Browar Zamkowy Cieszyn z muzyką w tle


Browar Zamkowy Cieszyn z muzyką w tle


Browar Zamkowy Cieszyn z muzyką w tle


Browar Zamkowy Cieszyn z muzyką w tle

W Browarze Zamkowym Cieszyn dzieje się coraz więcej. To już nie tylko najdłużej nieprzerwanie działający w swoich historycznych murach browar w Polsce - zabytek do zwiedzania, ale i miejsce pełne młodych ludzi i muzyki. Browar w Cieszynie wykorzystuje swój niezwykły potencjał i bezbłędnie łączy tradycję z nowoczesnością. To tutaj swoją historyczną siedzibę ma Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych i tutaj prężnie działa Otwarty Klub Browaru Zamkowego Cieszyn. To tutaj powstaje doskonałe piwo.

Cieszyński Browar Zamkowy, w którym piwo warzy się nieprzerwanie od początku istnienia tradycyjnymi metodami, ma na swoim koncie coraz więcej prestiżowych nagród. W konkursie Greater Poland Beer and Cider Cup 2019 podczas Poznańskich Targów Piwnych zdobył: złoty medal w kategorii LAGER dla Ciemnej Strony Cieszyna, srebrny medal w kategorii PIWA Z DODATKAMI dla Mojito Barliner Weisse, brązowy medal w kategorii PIWA LEŻAKOWANE W BECZKACH dla Bourbon Barrel Aged Porter oraz brązowy medal w kategorii INNE ALE dla piwa Stout Cieszyński.

Browar Zamkowy Cieszyn od samego początku wspiera Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych. Współpraca pomiędzy rozpoczęła się w 2009 r., kiedy Jan Krysiak miał okazję jako pierwszy w Cieszynie warzyć swojego koźlaka dubeltowego – zdobywcę tytułu Grand Championa. Kiedy rok później powstało PSPD Cieszyński Browar udostępnił jedno ze swoich pomieszczeń na siedzibę stowarzyszenia. Przez kolejne lata właśnie w Cieszynie odbywały się Walne Zebrania członków stowarzyszenia, konkurs Portera bałtyckiego i rozpoczynająca sezon piwowarski Cieszyńska Jesień Piwna. Dziś Cieszyński Browar Zamkowy wspólnie z PSPD planuje Mistrzostwa Polski Piwowarów Domowych 2020, podczas których pod koniec maja w cieszyńskim browarze po raz 18. piwowarzy domowi zmierzą się w rywalizacji o tytuł Grand Championa. W 2019 roku Browar z Cieszyna ruszył z kolejną inicjatywą prowadzoną wspólnie z PSPD pt. „Kiedyś w garze teraz w browarze”, w ramach której powstała cała seria interesujących piw, uwarzonych według receptur najbardziej utytułowanych piwowarów domowych w Polsce.

OTWARTY KLUB BROWARU ZAMKOWEGO Cieszyn

Otwarty Klub Browaru Zamkowego Cieszyn powstał dzięki kilku lokalnym zapaleńcom. Efektem wybuchowej mieszanki osobowości, różnych wizji i ciężkiej pracy jest otwartość na ludzi, na ich różne gusta, na wszystko co nowe i niekonwencjonalne. Użycie słowa „Otwarty” w nazwie Klubu ma jednak dużo szersze znaczenie. Browar Zamkowy Cieszyn poprzez Klub otwiera się na nasze miasto i jego mieszkańców. Nasza otwartość jest także wyrażona poprzez organizowane przez nas wydarzenia. Każdy bez względu na wiek i upodobania znajdzie tutaj coś dla siebie. Poczynając od koncertów akustycznych, jak i rockowych, przez wydarzenia stand-up, festiwale muzyki house, aż po potańcówki dla seniorów. Naszym celem jest stworzyć miejsce przyjazne dla każdego, gdzie wszyscy czują się dobrze i wspólnie bawią bez podziałów.

Nasz zamysł doskonale odzwierciedla czwartkowy cykl Karaoke z Powerem. Kilkanaście, a może już nawet kilkadziesiąt, wcześniej zupełnie obcych dla siebie osób, wygenerowało niesamowitą energię i fantastyczną atmosferę czwartkowych wieczorów. W Klubie tworzą się przyjaźnie, a nawet rodzą miłości. Ludzie z wielu miast w różnym wieku czują się swobodnie w swoim towarzystwie. Idąc za ciosem postanowiliśmy stworzyć kolejne wydarzenie łączące pokolenia i różnorakie osobowości. Dlatego od stycznia rusza muzyczny cykl Jam Session podczas którego w Klubie spotkają się zarówno profesjonalni muzycy, jak i amatorzy rozpoczynający swoją przygodę z muzyką. Razem zagrają dla każdego, kto będzie miał ochotę spędzić mile czas przy dobrej muzyce na żywo.

Od nowego roku oprócz nowych wydarzeń, Otwarty Klub będzie przechodził znaczącą metamorfozę, począwszy od strony wizualnej, aż po utworzenie kuchni. Wszystko po to, by nasi Goście mogli coś przegryźć, delektując się najlepszym piwem na świecie.

Przemiana Klubu nie zakłóci jednak przebiegu naszych wydarzeń. Nie zwalniamy tempa! Grudzień obfituje w niezwykłe wydarzenia. Od premiery płyty C.K.M. (Cieszyńska Kronika Muzyczna) poprzez Koncert uznanego duetu Trefon-Gmyrek (harfa i saksofon). W planie jest 48 godzinny Festiwal Karaoke.

Tworząc nasze wydarzenia z przyjemnością współpracujemy z wszelkimi Organizacjami i Instytucjami związanymi z naszym miastem. Łączymy siły by wskrzesić Cieszyn i zaprzeczyć popularnemu niestety stwierdzeniu, że „w Cieszynie nic się nie dzieje”. W Cieszynie się dzieje! Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą nam w tym pomóc i zostać częścią wspaniałych inicjatyw. Zapraszamy do Otwartego Klubu Browaru Zamkowego Cieszyn!

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
reklama