, niedziela 31 maja 2020
Będą promować szkolnictwo zawodowe
Dni Kształcenia Zawodowego odbędą się w drugim tygodniu lutego odbędą się w Szkole Organizacji i Zarządzania w Cieszynie. fot: www.facebook.com/SOIZcieszynDodaj do Facebook

Będą promować szkolnictwo zawodowe

Dlaczego warto wybrać szkołę średnią w Cieszynie, jakie należy mieć predyspozycje by podjąć naukę w technikum, a wreszcie które kierunki zawodowe dają największe szanse na znalezienie pracy? Na te pytania będzie można znaleźć odpowiedź podczas Dni Kształcenia Zawodowego, które w drugim tygodniu lutego odbędą się w Szkole Organizacji i Zarządzania w Cieszynie.

- Akcja promuje kształcenie w Cieszynie na kierunkach dostosowanych do zapotrzebowania lokalnego rynku pracy. Przyczynia się także do podjęcia przez gimnazjalistów świadomego wyboru kierunku kształcenia zgodnie z predyspozycjami i zainteresowaniami - wyjaśnia Anna Chamot, wicedyrektor w Szkole Organizacji i Zarządzania.

Podczas Dni Kształcenia Zawodowego gimnazjaliści będą mieli możliwość uczestniczyć w wykładach m.in. na temat kompetencji personalnych i społecznych, niezbędnych do zdobywania kwalifikacji zawodowych, a także w prezentacji lokalnego rynku pracy. Wykłady poprowadzą doradcy zawodowi z Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Cieszynie, a także psycholog oraz kadra pedagogiczna SOIZ w Cieszynie.

W programie znalazły się także warsztaty sprawdzające predyspozycje zawodowe i personalne w zawodach takich jak technik logistyk, technik organizacji reklamy, technik obsługi turystycznej, technik analityk. Poprowadzą je uczniowie oraz nauczyciele Szkoły Organizacji i Zarządzania w Cieszynie. Na zakończenie części warsztatowej przewidziano także test psychologiczny, który ma pomóc przy odkrywaniu osobowości zawodowej uczestników warsztaty. W ramach podsumowania Dni Kształcenia Zawodowego w SOIZ, uczniowie gimnazjów będą mogli skorzystać także z bezpłatnych, indywidualnych konsultacji z doradcami zawodowymi.

Zapisy chętnych od udziału w Dniach Kształcenia Zawodowego przyjmowane są do 29 stycznia w sekretariacie Szkoły Organizacji i Zarządzania w Cieszynie, a także telefonicznie pod numerem telefonu: 33 8514688 oraz mailowo: anna.chamot@soiz.pl. Więcej informacji na temat akcji znajduje się na stronie www.soiz.pl.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama