, środa 14 kwietnia 2021
Adam Wowra, uczeń Gimnazjum im. Powstańców  Śląskich w Strumieniu, matematycznym mistrzem!
Od lewej: Lilla Salachna-Brzoza - dyrektorka gimnazjum, Teresa Kajsztura - nauczyciel chemii, Adam Wowra - laureat Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów, Karina Szwejda - nauczyciel matematyki. fot: strumien.plDodaj do Facebook

Adam Wowra, uczeń Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Strumieniu, matematycznym mistrzem!

JM
Uczeń Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Strumieniu, Adam Wowra, został laureatem trzeciego stopnia Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów. To jedyny uczeń, któremu udało się osiągnąć taki sukces, z powiatu cieszyńskiego.

W ostatniej turze konkursu najlepsi matematycy na poziomie gimnazjów z całego kraju przez trzy godziny rozwiązywali skomplikowane zadania matematyczne. Uczeń strumieńskiego gimnazjum został laureatem trzeciego stopnia. To nie pierwszy sukces Adama Wowry. Rok temu został laureatem etapu wojewódzkiego konkursu z matematyki. - Gratulujemy mu wspaniałych osiągnięć i jesteśmy pełni podziwu dla jego wytrwałości, ciężkiej pracy oraz olbrzymiego talentu - mówi Lilla Salachna-Brzoza, dyrektorka Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Strumieniu, która dodaje, że sukces Adama jest również sukcesem Kariny Szwejdy, pod której fachową i merytoryczną opieką rozwijał on swoje zdolności.

Zdobycie tytułu laureata to łatwiejsza droga wstępu do wymarzonej szkoły ponadgimnazjalnej. - Zdobycie tytułu laureata daje gimnazjaliście przywilej kontynuowania nauki w wybranej szkole ponadgimnazjalnej niezależnie od kryteriów przyjęcia zawartych w statucie placówki, zwolnienie z odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego i szóstkę na świadectwie z przedmiotu konkursowego. Zdobycie tytułu finalisty zapewnia dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych - mówi Anna Wietrzyk, rzeczniczka prasowa Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Śląski Kurator Oświaty organizuje 14 konkursów przedmiotowych (dwa dla uczniów szkół podstawowych i dwanaście dla uczniów gimnazjów). Konkursy przedmiotowe cieszą się nieustannie dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów woj. śląskiego. W bieżącym roku szkolnym w konkursach wzięli udział uczniowie z 1036 szkół podstawowych (89 proc. wszystkich szkół z terenu województwa) oraz z 661 gimnazjów, czyli 97 proc. wszystkich gimnazjów z terenu województwa. W etapie szkolnym, w każdym z konkursów, bierze udział po kilka tysięcy uczniów. W tym roku było to łącznie ponad 69 tys. uczniów.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama