, poniedziałek 25 stycznia 2021
500 lat Reformacji: Zaprezentują wydarzenia jubileuszu
Biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP - ks. Jerzy Samiec podczas tegorocznej wiosennej sesji Synodu Kościoła w Warszawie. fot: luteranie.plDodaj do Facebook

500 lat Reformacji: Zaprezentują wydarzenia jubileuszu

W dniach 14-16 października odbędą się w Cieszynie 10. nadzwyczajna sesja XIII Synodu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP oraz 2. sesja XXIV Synodu Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP. Będzie to okazją m.in. do zaprezentowania planowanego przebiegu jubileuszu 500 lat Reformacji i zapowiedzi jego najważniejszych wydarzeń, także w powiecie cieszyńskim.

Jak informuje rzecznik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP Agnieszka Godfrejów-Tarnogórska, obrady rozpocznie nabożeństwo w piątek o godz. 16.00, w Kościele Jezusowym. Kazanie wygłosi Prezes Synodu ks. dr Grzegorz Giemza. Synody spotkają się na wspólnej sesji 15 października w Teatrze im. A. Mickiewicza oraz nabożeństwie 16 października o godz. 10.00 w Kościele Jezusowym w Cieszynie, podczas którego kazanie wygłosi bp Marek Izdebski z Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP.

Jak dowiadujemy się, w związku z odbywającymi się sesjami Synodów na 14 października o godz. 14.00 została również zaplanowana konferencja prasowa w siedzibie Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Cieszynie, w której mają wziąć udział: Biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP - ks. Jerzy Samiec, Prezes Synodu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP - ks. dr Grzegorz Giemza, Biskup Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP - ks. Marek Izdebski oraz Prezes Synodu Ewangelicko-Reformowanego w RP - dr Ewa Jóźwiak.

- Podczas konferencji zostaną poruszone następujące tematy: połączona sesja Synodów, planowane przesłanie Synodów Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego i Kościoła Ewangelicko-Reformowanego, 500 lat Reformacji: obchody jubileuszu, zapowiedź najważniejszych wydarzeń - informuje Agnieszka Godfrejów-Tarnogórska.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama