, piątek 22 stycznia 2021
Wyjazd za miasto? Folvark u Klimosza w Pogwizdowie czeka!
Folvark U Klimosza zachęca do zakosztowania miejscowej kuchni. fot: SPOTDodaj do Facebook

Wyjazd za miasto? Folvark u Klimosza w Pogwizdowie czeka!

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Wyjazd za miasto? Folvark u Klimosza w Pogwizdowie czeka!


Wyjazd za miasto? Folvark u Klimosza w Pogwizdowie czeka!


Wyjazd za miasto? Folvark u Klimosza w Pogwizdowie czeka!

Położony w Pogwizdowie w niewielkim oddaleniu od miast i miasteczek Śląska Cieszyńskiego, pomiędzy Cieszynem a Jastrzębiem Zdrój, Folvark U Klimosza jest doskonałym miejscem zarówno przystankowym, jak i docelowym wycieczki poza miasto. Malownicza okolica, bliskość granicy z Czechami, która przebiega wzdłuż pobliskiej Olzy to dodatkowe atuty zachęcające do odwiedzenia miejsca i zakosztowania miejscowej kuchni.

Obecna restauracja i jednocześnie dom weselny powstał w miejscu dawnego XIX wiecznego folwarku, wśród mieszkańców zwanego Folwarczkiem. Zachowany we fragmentach budynek został odrestaurowany i częściowo odbudowany. Budowniczowie starali się pieczołowicie odtworzyć brakujące elementy, by oddać klimat dawnej historii miejsca. W jednej z sal odrestaurowano ceglane ściany i łukowate sklepienie, które nadają miejscu wyjątkowego uroku.
Przez wiele lat obiekt restauracyjny był prowadzony przez, nieżyjącego już, Krzysztofa Klimosza jako Dom Weselny Klimosz. Pan Krzysztof był pasjonatem gotowania i do dziś pamięć jego wyśmienitych potraw, jest ciągle żywa wśród gości z pobliskich miejscowości - Cieszyna, Skoczowa, Jastrzębia Zdroju, a nawet z Czech.
Obecni właściciele Folvarku Klimosz – Bożena i Mirosław Klimosz - kontynuują wpisane w Folvark tradycje dobrej kuchni.
Udany mariaż współczesnej funkcjonalności z zakorzenioną głęboko tradycją sprawia, że goście mogą poczuć się w tym miejscu wyjątkowo. W Folvarku Klimosz można urządzić wszelkiego rodzaju imprezy okolicznościowe – wieczory panieńskie, wesela, komunie, chrzciny, studniówki, potańcówki ale także imprezy integracyjne, eventy firmowe, szkolenia, konferencje, pokazy czy warsztaty. Do dyspozycji gości oddae zostały cztery klimatyzowane sale wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny.
Folvark przygotowany jest również na wizyty rodziców z dziećmi. Do ich dyspozycji pozostaje kącik i plac zabaw na świeżym powietrzu.

Folvark U Klimosza

ul. Katowicka 9, Pogwizdów
tel. 512 904 352
folvark@klimosz.pl, www.folvark.pl

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
reklama