, niedziela 9 sierpnia 2020
Tramwaj jednak nie pojedzie
Nie będzie linii tramwajowej łączącej Cieszyn i Czeski Cieszyn. fot: DRDodaj do Facebook

Tramwaj jednak nie pojedzie

DR
Nie będzie linii tramwajowej łączącej Cieszyn i Czeski Cieszyn. Nad taką możliwością pracowała polsko-czeska grupa robocza, która dokonała analizy społeczno-ekonomicznej.

Co w zamian? - Jedna z koncepcji mówi, że taki tramwaj powstanie przy moście i będzie jednocześnie opowiadał o wydarzeniach związanych z jednym miastem i kolejnych, kiedy to jedno miasto zostało podzielone – mówi burmistrz Ryszard Macura - Myślę, że ten szlak tramwajowy w jakiejś formie powstanie. Będzie swego rodzaju atrakcją turystyczną, zwracającą uwagę przede wszystkim na ideę jednego miasta Cieszyna i Czeskiego Cieszyna, formalnie w dwóch państwach, dwóch administracjach, ale coraz częściej żyjących wspólnymi wydarzeniami kulturalnymi, handlem i usługami. To jest idea, która nam przyświeca – zaznacza włodarz miasta Cieszyna.

Linię tramwajową uruchomiono nad Olzą w 1911 roku. Trasa liczyła 1793 metrów i prowadziła od ulicy Bielskiej przez Rynek i ulicę Głęboką aż do dworca kolejowego, leżącego obecnie na terenie Czeskiego Cieszyna. Po 10 latach linię zlikwidowano.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Czy redakcja jest w stanie podać więcej informacji o studium wykonalności typu rozpatrywane warianty, koszty oraz dokładne przyczyny rezygnacji? W tej chwili ten artykuł jest w najlepszym wypadku niekompletny, a szkoda. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama