, środa 22 maja 2019
Sen o lataniu na wyciągnięcie dłoni
Motoparalotnia daje nieograniczone możliwości lotu. fot: faza.beDodaj do Facebook

Sen o lataniu na wyciągnięcie dłoni

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Sen o lataniu na wyciągnięcie dłoni

fot. faza.be


Sen o lataniu na wyciągnięcie dłoni

fot. faza.be


Sen o lataniu na wyciągnięcie dłoni

fot. faza.be

Ludzie od wieków zazdrościli ptakom i marzyli o lataniu. Według greckiej mitologii, w niebo pierwsi wzbili się Dedal i jego syn Ikar. Skrzydła, które ich uniosły, były pomysłem Dedala – architekta i inżyniera z Aten. Powstały, aby umożliwić ucieczkę z Krety, uwięzionym przez króla Minosa - ojcu i synowi. Skrzydła na jakich Dedal i Ikar wydostali się z wyspy, zbudowane były z piór i wosku. Niektórzy powiedzą, że to tylko mit i legenda, ale sen o lataniu to jedno z najpopularniejszych marzeń sennych.

Renesansowy geniusz Leonardo da Vinci poświęcił wiele lat na rozszyfrowanie zagadki ptasiego lotu i projektowanie maszyn zdolnych unieść człowieka w powietrze. Na łożu śmierci stwierdził, że jedną z nielicznych rzeczy, jakich żałuje w życiu, jest to, że nigdy nie uniósł się w przestworza. My już możemy!
Po 500 latach nieustających prób, odkryć i wynikającego z nich postępu, dzięki paralotni możemy bezpiecznie wzbić się w powietrze, by poczuć się jak Dedal i Ikar.
Paralotnia to rodzaj szybowca o miękkim płacie nośnym. Jej zasadniczym elementem jest skrzydło, do którego za pomocą taśm i linek przyczepiona jest uprząż dla pilota. Cechą charakterystyczną paralotni jest jej duża powierzchnia. Jednoosobowa liczy nawet do 30 m2, natomiast dwuosobowa może mieć powierzchnię 40 m2. Paralotnia można latać zarówno w górach, jak i na równinach. Aby oderwać się od ziemi, wystarczy ok. 30 metrowe wzniesienie.
W powietrze można wzbić się również motoparalotnią. Jest to połączenie paralotni i silnika spalinowego. Loty odbywają się na nowoczesnych wózkach, tzw. trajkach tandemowych. Motoaparalotnia daje nieograniczone możliwości lotu, nisko nad ziemią lub wysoko w przestworzach. Faza.be to firma specjalizująca się w sportach ekstremalnych oferująca m.in. loty paralotnią i motoparalotnią. Loty odbywają się w tandemie, czyli na dwumiejscowej paralotni lub motoparalotni z doświadczonym instruktorem, co pozwala w pełni cieszyć się doznaniami i podziwiać niesamowite widoki do tej pory zarezerwowane dla wybranych. Z oferty mogą korzystać również osoby niepełnosprawne. Marka bowiem kieruje się dewizą, że nie ma rzeczy niemożliwych a ograniczenia, które istnieją, tkwią tylko w naszych umysłach. Jest to sport w którym adrenalina, endorfiny, wytwarzane podczas lotu pozwalają zastąpić niejeden nałóg czy uzależnienie.
Loty wykonywane są na zboczach gór i najczęściej odbywają się na dużych wysokościach (powyżej 500 m). W czasie szybowania można samodzielnie pilotować paralotnię pod okiem instruktora. Ponadto cały przebieg lotu można zarejestrować na video w jakości HD, by powrócić do niezapomnianych przeżyć po latach lub na gorąco pokazać swoim znajomym. Loty z faza.be to doskonały sposób poznania kawałka nieba, ujrzenia znanych zakątków z innej perspektywy oraz sprawienia sobie lub bliskiej osobie niezwykłej pamiątki na całe życie – fantastycznych wspomnień! Event można zamówić w formie prezentu.
Faza oferuje ponadto wyprawy trekingowe połączone z eksploracją jaskiń, drifting, skaczące szczudła POWERISER, paintball czy skialpinistyczny kurs lawinowy. Na wyprawach z firmą można przetestować najnowszy sprzęt do trekkingu, biwakowania i wspinaczki górskiej.

www.faza.be
tel. 666 666 979

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama