, poniedziałek 10 grudnia 2018
Niezwykły patronat posłańca olimpijskich bogów
Odnowione wnętrza restauracji Pod Merkurym. fot: arch. SPOTDodaj do Facebook

Niezwykły patronat posłańca olimpijskich bogów

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Niezwykły patronat posłańca olimpijskich bogów

arch. SPOT


Niezwykły patronat posłańca olimpijskich bogów

arch. SPOT


Niezwykły patronat posłańca olimpijskich bogów

arch. SPOT


Niezwykły patronat posłańca olimpijskich bogów

Na Rynku pod numerem 9, pod Laubami znajduje się jedna z najbardziej klimatycznych restauracji w Cieszynie. Ciepłe wnętrza, przytłumione światło, kameralny wystrój, a w lecie wyjątkowy i najbardziej rozpoznawalny ogródek.

Na frontonie zabytkowej kamienicy, usadowił się sprytny, szybkonogi bożek – Merkury. Posłaniec olimpijskich bogów. Nic więc dziwnego, że patronuje również restauracji. Trudno nie skojarzyć atrybutów patrona kupców i podróżników – woreczka z pieniędzmi czy kaduceusza z parą węży owiniętych wokół leszczynowej laski o wyjątkowych właściwościach uśmierzania sporów. Te dwa symbole dają już wystarczający powód, by powołać go na patrona miejsca. Cóż właściwszego niż łagodzenie sporów i nawiązywanie nici porozumienia przy filiżance aromatycznej kawy czy wskazanie drogi zabłąkanym w Cieszynie. Zwłaszcza, że kawiarnia położona jest w samym sercu miasta. Trzeba pamiętać, że za jego sprawą zasłyszane informacje mogą mieć wyjątkową moc. Zasiadając Pod Merkurym warto sięgnąć po kartę menu, gdzie można znaleźć m.in. znakomite pierogi. Restauracja, jako jedna z nielicznych, zaprasza już od godziny 9.00 na śniadania. Oczywiście na dobry początek polecamy śniadanie Merkurego – chrupiące tosty czy grillowane kiełbaski. Restauracja serwuje również specjalne menu lunchowe, które można zamawiać od poniedziałku do piątku. Nowością w karcie są burgery. Jednak niezależnie od pory dnia podawana jest w kawiarence wyśmienita kawa Vergnano. Bo właśnie do kawy, podchodzi się tutaj z niezwykłym pietyzmem. Jeśli jeszcze lubimy do kawy dostać coś słodkiego, to nie można trafić lepiej – w stałej ofercie ciasta z Ciachomani!
Obsługa uprzejma, uśmiechnięta i - być może za sprawą patrona - działająca niezwykle szybko i sprawnie nie każe na siebie długo czekać, co niektórzy sobie bardzo cenią.
Po odpoczynku pod patronatem niezwykłego herolda, jest nadzieja, że uda się i nam pozyskać trochę werwy samego Merkurego, który przemieszczał się z iście boską szybkością, wszak na stopach miał sandały ze skrzydełkami. Niektóre wizerunki pokazują go również w czapce ze skrzydłami. Możemy je znaleźć w dopiero co odnowionych wnętrzach restauracji.

Restauracja „Pod Merkurym”
Rynek 9, Cieszyn
www.pod-merkurym.pl

Godziny otwarcia:
Poniedziałek- czwartek: 9.00 – 22.00
Piątek – sobota: 9.00 – 23.00
Niedziela: 10.00 – 22.00

Kawa. Gest, przyzwyczajenie, przyjemność. Proste?
Nie do końca. Każda filiżanka kawy Vergnano to tradycja i zaangażowanie.
Każda filiżanka to efekt ciągłych
poszukiwań jakości i smaku. Każda filiżanka to rytuał,
a sekret smaku naszej kawy tkwi w skrupulatnym doborze najwyższej jakości mieszanek
i ich dostawców. Od czterech pokoleń kawa to dla rodziny Vergnano
sztuka i kultura, którą kultywują z poświęceniem.
Zapach i aromat kawy ma wiele odcieni,
ale tylko jedno imię – Vergnano!

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
reklama