, piątek 19 kwietnia 2024
Gdzie Polacy szukali noclegu w 2012 roku? Wisła i Ustroń w czołówce
Serwis eholiday.pl zbadał też popularność atrakcyjnych turystycznie miejscowości w poszczególnych regionach.  fot: Adam Brzoza/wisla.pl



Dodaj do Facebook

Gdzie Polacy szukali noclegu w 2012 roku? Wisła i Ustroń w czołówce

JM, EHOLIDAY.PL
Wisła i Ustroń znalazły się w czołówce miejscowości, w których turyści najczęściej szukają noclegu - wynika z badania przeprowadzonego przez serwis eholiday.pl. Portal zbadał najbardziej popularne miejsca i formy zakwaterowania w Polsce wybierane w 2012 roku przez miliony turystów.

Z analizy serwisu noclegowego eholiday.pl wynika, że w 2012 roku Polacy szukali noclegu najczęściej w Zakopanem (2,6 proc. wszystkich wyszukiwań miejscowości w Polsce). Tuż za liderem znalazły się w kolejności: Warszawa (2 proc.), Wrocław (1,4 proc.), Gdańsk (1,1 proc.) oraz Kołobrzeg (1,1 proc.). Mimo krótkiego sezonu nad Bałtykiem, bardzo dobrze wypadły też popularne nadmorskie kurorty, takie jak Sopot, Władysławowo, Międzyzdroje czy Mielno.

Serwis eholiday.pl zbadał też popularność atrakcyjnych turystycznie miejscowości w poszczególnych regionach. I tak co dziesiąty turysta poszukujący noclegu w górach, wybierał Zakopane (10,8 proc.). Za stolicą Tatr znalazły się Karpacz (4,3 proc.), Krynica Zdrój (4,2 proc.), Wisła (3,9 proc.), Ustroń (3,3 proc.) i Białka Tatrzańska (2,6 proc.).

- Informacja Turystyczna nie prowadzi statystyk związanych z ilością turystów poszukujących noclegu, ale śmiało mogę stwierdzić, że obecny sezon zimowy i miniony letni, był dobry dla Wisły. Dla jednych pewnie bardziej udany, dla innych mniej. Mówiono, że w turystyce będzie pewien regres, ale my tego nie odnotowaliśmy. Mieliśmy sporo turystów. Frekwencję widać choćby na stokach - mówi Łukasz Bielski z UM w Wiśle i ma nadzieję, że i obecny taki będzie i przyniesie korzyści nie tylko miastu, ale również lokalnym inwestorom.

Ciekawe dane przyniosła analiza wyszukiwań form zakwaterowania w obrębie danej miejscowości w 2012 roku. Okazuje się, że w dużych aglomeracjach miejskich takich, jak Poznań, Gdańsk, Wrocław czy Warszawa, turyści najczęściej poszukiwali hoteli i hosteli.

Inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku kurortów, uzdrowisk oraz małych miejscowości turystycznych. W Zakopanem najchętniej wypoczywaliśmy w pensjonatach i domach do wynajęcia, w Karpaczu interesowały nas pensjonaty i kwatery prywatne, w Mikołajkach szukaliśmy głównie kwater prywatnych i hoteli.

Wybór odpowiedniej formy zakwaterowania zależał więc od wielkości miasta, a także od specyfiki danej lokalizacji. Dlatego nie dziwi fakt, że w Kołobrzegu szukaliśmy głównie sanatoriów, na Helu kwater prywatnych, a w Skorzęcinie ośrodków wypoczynkowych.

W niewielkich miejscowościach hotele ustępowały więc miejsca popularnym obiektom nieskategoryzowanym, takim jak: kwatera prywatna, pensjonat czy ośrodek wypoczynkowy. Tymczasem hotel to wciąż najbardziej popularna forma zakwaterowania w Katowicach, Częstochowie, Olsztynie, Rzeszowie, Wałbrzychu czy Opolu.

Badanie powstało na podstawie ponad 21 mln 136 tys. zapytań do bazy eholiday.pl od stycznia do grudnia 2012 roku. W analizie trendów wyszukiwania uwzględniono zarówno ruch organiczny z wyszukiwarek, jak i wewnętrzny ruch w serwisie eholiday.pl.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Wisła jest wspaniała, ale brakuje więcej inwestycji w infrastrukturę która przyciągnęła by turystów - najbardziej męczą tłoki na stacjach narciarskich. Ja szukam osobiście noclegów na http://www.hotelisko.pl , ale eholiday.pl też jest super.

Mój praprzodek też około 1812 roku szukał noclegu w Wiśle i znalazł . Już tam został dając początek rodu

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama