, środa 5 sierpnia 2020
Złoty Michał Haratyk pokazał moc!
Haratyk, na co dzień trenujący w KS Sprint Bielsko-Biała, wywalczył złoto po pchnięciu na odległość 21,72 m w drugiej próbie. fot: PAPDodaj do Facebook

Złoty Michał Haratyk pokazał moc!

DR
To był zdecydowanie polski wieczór na lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w Berlinie. Najpierw w rzucie młotem kolejno, złoto i srebro zdobyli Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek, a następnie w pchnięciu kulą triumfował pochodzący z Kiczyc Michał Haratyk. Na drugim miejscu, tym samym sięgając po srebro, uplasował się kolejny reprezentant Polski Konrad Bukowiecki.

Po pierwszej kolejce prowadził Niemiec David Storl, który ostatecznie zajął trzecie miejsce. Haratyk, na co dzień trenujący w KS Sprint Bielsko-Biała, wywalczył złoto po pchnięciu na odległość 21,72 m w drugiej próbie. Jak się później okazało, to wystarczyło do ostatecznego triumfu. Świeżo upieczony mistrz Starego Kontynentu w tym roku pobił już rekord Polski (22,08 m), a także sięgnął po tytuł mistrza kraju. Złoto to jego drugi medal ME, w ubiegłym roku w Amsterdamie zdobył srebro.

Zaraz za Michałem Haratykiem uplasował się Konrad Bukowiecki, pchając kulę na odległość 21, 66 m. Srebro jest miłą niespodzianką, ponieważ Bukowiecki miał spory kłopot z awansem do finału pchnięcia kulą. Po pierwszym dniu zmagań Polscy są liderami w klasyfikacji medalowej.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama