, sobota 19 stycznia 2019
Zawodnicy z naszego regionu w Pjongczang
Bilet otrzymali: Piotr Żyła, Mateusz Ligocki, Adam Cieślar, Dominik Bury i Paweł Słowiok. fot: pixabay.comDodaj do Facebook

Zawodnicy z naszego regionu w Pjongczang

DR
Nie tylko Piotr Żyła i Mateusz Ligocki jako reprezentanci Śląska Cieszyńskiego otrzymali bilety do Pjongczang w Korei Południowej. Szansę dostali również: Adam Cieślar i Dominik Bury pochodzący z Istebnej oraz Paweł Słowiok z Wisły.

Adam Cieślar jest kombinatorem norweskim. Reprezentował już Polskę na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi w 2014 roku. Startował również na Mistrzostwach Świata w Lahti w 2017 roku, na których osiągnął najlepszy wynik w karierze. Zajął wówczas 10. miejsce w sprincie drużynowym.

Paweł Słowiok zdobywca złotego - drużynowo oraz brązowego – indywidualnie medalu podczas Uniwersajady we włoskim Trydencie w 2013 roku. To do tej pory największe osiągnięcie pochodzącego z Wisły kombinatora norweskiego.

Dominik Bury po raz pierwszy został Mistrzem Polski w biegach narciarskich na dystansie 10 km stylem klasycznym w 2016 roku. Ten tytuł obronił w 2017 roku. Zawodnik z Istebnej jest obecnie najlepszy w kraju na dystansie 15 km stylem dowolnym. Początkiem roku zdobył również złoto MP w mieszanym sprincie drużynowym „klasykiem”.

Wszystkim zawodnikom z naszego regionu powołanym na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang życzymy powodzenia!

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Hmmm Mateusz Ligocki jako reprezentant Śląska Cieszyńskiego - przecież ten czlowiek nigdy nic nie zdobyl !!! To strata miejsca w samolocie !!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama