, piątek 25 maja 2018
Zawodnicy MMA znów powalczą ku pamięci bohatera
Zmagania odbędą się 13 maja w hali widowiskowo-sportowej w Cieszynie. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Zawodnicy MMA znów powalczą ku pamięci bohatera

mat.pras.
W Cieszynie już po raz trzeci odbędzie się Memoriał Adolfa „Bolko” Kantora. To ostatnia szansa, żeby nabyć bilety za pośrednictwem portalu KupBilet.pl oraz w Zakładach Bukmacherskich przy ulicy Menniczej 2. Wejściówki do zakupienia również w Punkcie Informacji Turystycznej w Cieszynie oraz od 12 maja w hali rozgrywania zmagań.

Zmagania odbędą się 13 maja w hali widowiskowo-sportowej w Cieszynie. Oficjalne ważenie zawodników zaplanowano w dniu poprzedzającym galę w Cieszyńskim Ośrodku Kultury -Dom Narodowy. Do walki ponownie przystąpią zawodnicy miejscowego Octagonu. Na Szarżę MMA stawią się również sportowcy z Bielska-Białej, Żor i Warszawy. Nie zabraknie również zawodników, którzy przyjadą nad Olzę z Ukrainy, by zmierzyć się z polskimi gladiatorami.

Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja w wadze ciężkiej, gdzie każdy cios może zakończyć walkę przed czasem. Doświadczony Tomasz "Granit" Janiszewski z Warszawy powraca do startów po przerwie. Na co dzień trenuje z zawodnikami UFC - w tym między innymi ze znanym wszystkim Cieszynianom - Janem Błachowiczem. Jego rywalem będzie Stanislav Khmilkovsky z Kijowa. W kategorii 61 kg Cieszyn reprezentować będzie Kami „Roki” Kabiesz, który zmierzy się z pochodzącym z Czeczeni Mansurem Azhievem.
Podczas Szarży MMA, tradycyjnie już, zmierzą się również kobiety. Młoda reprezentantka Octagon Team Cieszyn Paulina Giemza jest mistrzynią Polski w formule No Gi. Jej rywalką będzie Natalia Matląg, na co dzień trenująca w Szkole Walki Drwala w Krakowie.
Adolf Kantor to znana postać polskiego sportu, która do końca życia walczyła o swoje przekonania i idee. Mistrz Polski w boskie, uprawiał również lekką atletykę, gimnastykę sportową i turystykę górską. W trakcie wojny służył w szeregach cieszyńskiego 4. Pułku Strzelców Podhalańskich oraz walczył pod Monte Casino z żołnierzami generała Andersa. Był również trenerem pierwszego polskiego medalisty olimpijskiego w boksie – Zygmunta Chychła.

Bohaterska postawa „Bolko” oraz wkład w rozwój sportu nad Olzą nie pozwalają o nim zapominać, dlatego już po raz trzeci zawodnicy MMA staną na ringu, by uczcić pamięć zmarłego pół wieku temu Adolfa Kantora. Podczas gali na pewno nie zabraknie emocji, walki do końca i niesamowitych pojedynków.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama