, sobota 7 grudnia 2019
Zaczynamy wielkie skakanie w Wiśle
Skocznia im. Adama Małysza w Wiśle gotowa na inaugurację. fot: wisla-malinka.webcamera.plDodaj do Facebook

Zaczynamy wielkie skakanie w Wiśle

DR
Wszystkie kłopoty organizatorów zostały zażegnane, a to oznacza jedno. W Wiśle rozpoczyna się inauguracja Pucharu Świata! Dzisiaj zawodnicy zmierzą się w kwalifikacjach, w sobotę w konkursie drużynowych, a w niedzielę kibice będą dopingować naszych zawodników w konkursie indywidualnym.

W trakcie przygotowań do inauguracyjnych konkursów pojawiło się wiele niewiadomych. Jeszcze we wtorek obawiano się, że nie uda się przykryć całej skoczni sztucznym śniegiem, bowiem na początku nie chciał się on trzymać zeskoku. Na szczęście ten problem już za organizatorami. Śniegu jest wystarczająco dużo, a zeskok został wyrównany, tak by zawodnicy mieli bezpieczne warunki do skakania.

Już dzisiaj 71 zawodników z 17 krajów wystąpi w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego. Nowością w tym sezonie będzie obowiązek przystąpienia do kwalifikacji wszystkich skoczków, a nie tylko tych spoza czołowej dziesiątki Pucharu Świata. Najlepsi zawodnicy z klasyfikacji generalnej nie będą już mieli zapewnionego udziału w zawodach. W kwalifikacjach zobaczymy zatem wszystkich polskich zawodników. Trener naszej kadry zgodnie z przywilejem gospodarza zawodów zdecydował się na 12 skoczków. W Wiśle zaprezentuje się Kamil Stoch, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Jan Ziobro, Stefan Hula, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka, Paweł Wąsek, Bartosz Czyż oraz Przemysław Kantyka. W Wiśle zabraknie niestety kilku znanych nazwisk. Przed Polską publicznością nie wystąpi Austriak Gregor Schlierenzauer, Niemiec Severin Freund, Norweg Kenneth Gangnes i Słoweniec Domen Prevc. Trzem pierwszym na start w inauguracji sezonu 2017/2018 nie pozwoliła kontuzja. Natomiast Słoweniec nie pojawi się Wiśle ze względu na słabą dyspozycję. Zastąpi go 18-letni debiutant Timi Zajac.

Dla tych którzy nie zdołali zdobyć biletów na zawody, miasto przygotowało nie mniej atrakcji w centrum Wisły, gdzie będzie znajdować się strefa kibica. W ogrzewanym namiocie na rynku będzie mogło zmieścić się nawet tysiąc osób, na których będą czekać koncerty, konkursy i transmisja na żywo ze skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince.

Program zawodów:
17.11.2017, piątek
- 11:00 - TCM / odprawa kierowników drużyn
- 16:00 - trening oficjalny (2 serie)
- 18:00 - kwalifikacje

18.11.2017, sobota - konkurs drużynowy
- 15:00 - seria próbna
- 16:00 - pierwsza seria konkursowa

seria finałowa
ceremonia rozdania nagród
konferencja prasowa

19.11.2017, niedziela - konkurs indywidualny
- 14:00 - seria próbna
- 15:00 - pierwsza seria konkursowa
seria finałowa
ceremonia rozdania nagród
konferencja prasowa

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Podobno Wisłę zaszczyci swoją obecnością na konkursie w niedzielę przynajmniej jeden z trzech naszych muszkieterów (Donos, Polmos i Bigos).

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama