, piątek 10 lipca 2020
"Z innej bajki", czyli turniej szachowy dla dzieci
Nad całością rozgrywek czuwali piraci, którzy pełnili rolę sędziów. fot: Gmina GoleszówDodaj do Facebook

"Z innej bajki", czyli turniej szachowy dla dzieci

"Z innej bajki", czyli turniej szachowy dla dzieci

Gmina Goleszów


"Z innej bajki", czyli turniej szachowy dla dzieci

Gmina Goleszów

W ostatnią niedziedzielę 22 stycznia w Goleszowie odbyła się druga edycja turnieju szachowego dla dzieci i młodzieży "Z innej bajki". Każdy zawodnik uczestniczący w turnieju musiał wystąpić w przebraniu.

W rozgrywkach wzięły udział księżniczki, czarownice, królowe, figury szachowe, a także strażacy, karateki, piłkarze, rycerze, czy rozmaite postacie z filmów i gier komputerowych. Nad całością rozgrywek czuwali piraci, którzy pełnili rolę sędziów, Karol Linert i Monika Sitek.

Był to dwudziesty szósty turniej zorganizowany przez gminę Goleszów oraz firmę MOKATE. Osiemdziesięciu dwóch zawodników rywalizowało w goleszowskim ośrodku kultury o nagrody ufundowane przez Prezesa Zarządu MOKATE dra Adama Mokrysza. Młodzi szachiści wraz z rodzicami/opiekunami przyjechali do nas z województwa śląskiego i małopolskiego – mówi Karol Linert.

Zawody wygrała Emilia Dyląg z KKSz Kraków, przed Jakubem Herwy z AKS Mikołów i Adamem Gardianem z UMKS Hetman Marklowice. Najlepszymi z Olimpii Goleszów byli:  Mateusz Myrmus, Kamil Podżorski i Wojciech Kondziela.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody produktowe, a najlepsi puchary, medale i książki, które wręczali: Zastępca Wójta Gminy Goleszów Grażyna Porębska – Jochacy oraz Monika Glos – przedstawiciel Mokate.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama