, wtorek 10 grudnia 2019
Władze PZKol z wizytą w Brennej
Przedstawiciele PZKol nie ukrywali, że widzą olbrzymie możliwości eskalacji Brennej i stworzenie w tym miejscu centrum kolarskiego opartego na odpowiedniej bazie sportowej przeznaczonej do przygotowań kolarzy na największe imprezy rowerowe. fot: UG BrennaDodaj do Facebook

Władze PZKol z wizytą w Brennej

mat.pras.
Środowisko kolarskie jest kolejnym, które dostrzegło ogromny potencjał Gminy Brenna, stąd wizyta przedstawicieli Polskiego Związku Kolarskiego na czele z prezesem Dariuszem Banaszkiem, a także byłych zasłużonych kolarzy szosowych m.in. Ryszarda Szurkowskiego w Urzędzie Gminy w Brennej (13 października br.).

Prócz wymienionych sportowców Wójt Gminy Brenna – Jerzy Pilch gościł Starostę Powiatu Cieszyńskiego, przedstawicieli Nadleśnictwa Ustroń, pomysłodawców i inwestorów Beskidzkiego Centrum Narciarstwa - Kotarz Arena - Krajowe Centrum Aktywnego Wypoczynku, radnych Gminy Brenna. Rozmawiano na temat rozwoju Brennej. Uczestnikom spotkania przedstawiono film promocyjny, pokazujący możliwości i potencjał turystyczny Gminy Brenna. Dokonano także obszernej prezentacji projektu Beskidzkiego Centrum Narciarstwa, który wpisany jest do strategii rządowej, a zakłada wybudowanie chociażby najnowocześniejszych wyciągów opartych na kolejach gondolowych. Przedstawiciele PZKol nie ukrywali, że widzą olbrzymie możliwości eskalacji Brennej i stworzenie w tym miejscu centrum kolarskiego opartego na odpowiedniej bazie sportowej przeznaczonej do przygotowań kolarzy na największe imprezy rowerowe. Zaznaczyli również, że widzą duże szanse na wybudowanie w Brennej profesjonalnego toru dla BMX, na którym tuż po Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku mogłyby się odbyć Mistrzostwa Świata. Wójt Gminy Brenna - Jerzy Pilch oraz przedstawiciele projektu Kotarz Arena wyraźnie zaznaczyli, mając na względzie ilość osób jeżdżących na rowerach, których w Polsce jest ok. 10 mln, że sektor rowerowy jest dziedziną bardzo rozwojową, co bez wątpienia należy wykorzystać i poczynić odpowiednie kroki administracyjne i inwestycyjne w celu nawiązania owocnej współpracy z PZKol, zmierzającej do stworzenia w Brennej największego w Polsce centrum rowerowego. Bardzo owocne rozmowy zakończyła wizja w terenie, w miejscach w których planowane są inwestycje związane z Kotarz Areną oraz infrastrukturą rowerową.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Czekamy już kilka lat na realizację tej inwestycji pod nazwą Centrum Aktywnego Wypoczynku i mam nadzieję, że w końcu ona na dobre ruszy i zostanie ukończona.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama