, środa 5 sierpnia 2020
Wisła na trasie charytatywnego rajdu rowerowego dookoła Śląska
Młodzi członkowie wyprawy dookoła Śląska odwiedzą również Wisłę. Według planu do Wisły mają przyjechać 26 maja w godzinach wieczornych, a opuszczą ją następnego dnia rano.  fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Wisła na trasie charytatywnego rajdu rowerowego dookoła Śląska

red./mat.pras.
W zeszłym roku „Kręcąc kilometry dla Filipa ”, ośmioro młodych rowerzystów przejechało wyłącznie na rowerach z Gliwic do Międzyzdrojów. Ponad 758 km w słońcu i deszczu, z wiatrem i pod wiatr, zmagając się z własnymi słabościami. Już w najbliższą sobotę podejmują kolejne wyzwanie. Młodzi członkowie wyprawy dookoła Śląska odwiedzą również Wisłę. Według planu, mają dotrzeć tutaj 26 maja w godzinach wieczornych.

Kuba - lat 7, Lenka - lat 8, Hania - lat 11, Adrian- lat 11, Marcin - lat 12, Paweł - lat 13, Antek - lat 13, Olivier - lat 13, Mateusz - lat 15, Szymon - lat 15 - ze Szkolnego Klubu 80 Rowerów SP21 w Gliwicach za cel postawili sobie okrążyć województwo śląskie. Ta wyprawa będzie trudniejsza niż zeszłoroczna. Zaplanowane 730 kilometrów, to: 9 dni na siodełku, wymagające górskie trasy, utrudnienia, które niesie z sobą aura.

Uczestnikami wyprawy będą członkowie Szkolnego Klubu 80 Rowerów SP21 w Gliwicach, rodzice i opiekun. Pokonają oni w 9 dni na rowerach dystans 730km (dookoła Śląska) zbierając fundusze dla osób starszych, mieszkańców Sośnicy, dzielnicy Gliwic, w której znajduje się ich szkoła. Marzeniem dzieci jest poprawa warunków bytowych najuboższych seniorów z najbliższego otoczenia, samotnych, mających złe warunki mieszkaniowe.

Naszym marzeniem oraz celem jest pomoc pani Halinie, starszej, doświadczonej przez życie kobiety. Historia pani Haliny, to wiele bolesnych i trudnych momentów, również jako osoby bezdomnej, schorowanej, dotkniętej udarem. Kobieta nie posiada krewnych ani osób bliskich, które wspomogłyby ją w dźwiganiu ciężaru rzeczywistości w jakiej przyszło jej żyć. Pani Halina wreszcie ma swój domu, jest to pokój z kuchnią w starym budownictwie, to cieszy ale mieszkanie, nie posiada łazienki, wymaga generalnego remontu, który jest poza możliwościami pani Haliny. Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie naszego przedsięwzięcia.
https://zrzutka.pl/krecimy-dla-seniorow
Wspólnymi siłami możemy zmienić na lepsze smutny los pani Haliny.
Możemy sprawić, żeby nikt nigdy nie poczuł tego, że jest sam!!!!
W ludziach jest MOC!!!

Na rowerowej mapie wyprawy na wiślańskim odcinku gościnności w postaci bezpłatnego noclegu udzielił Hostel Krokus. Pomocy organizacyjnej zapewnił Burmistrz Miasta Wisła Tomasz Bujok.

WYPRAWA ROWEROWA DOOKOŁA ŚLĄSKA
25.05.2019 – 01.06.2019

Dzień 1 - 25.05.2019 (sobota) Gliwice – Olza 110 km
Dzień 2 - 26.05.2019 (niedziela) Olza – Wisła 110 km
Dzień 3 - 27.05.2019 (poniedziałek) Wisła - Węgierska Górka (Cięcina) 60 km
Dzień 4 - 28.05.2019 (wtorek) Węgierska Górka - Brzeszcze 90 km
Dzień 5 – 29.05.2019 (środa) Brzeszcze - Podzamcze 100 km
Dzień 6 – 30.05.2019 (czwartek) Podzamcze – Kłomnice 100km
Dzień 7 – 31.06.2019 (piątek) Kłomnice - Sieraków Śląski 100km
Dzień 8 – 01.06.2019 (sobota) Sieraków Śląski - Gliwice 100km

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama