, poniedziałek 8 marca 2021
Wisła gospodarzem Mistrzostw Świata Juniorów!
Zadecydowała o tym Międzynarodowa Federacja Narciarska podczas jesiennego zjazdu w Oberhofen w Szwajcarii. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Wisła gospodarzem Mistrzostw Świata Juniorów!

red./mat.pras.
W 2021 roku Wisła razem ze Szczyrkiem będą gospodarzami Mistrzostw Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym. Zadecydowała o tym Międzynarodowa Federacja Narciarska podczas jesiennego zjazdu w Oberhofen w Szwajcarii. Wcześniej, w 2019 roku młodzieżowcy zjadą do Vuokatti w Finlandii.

Już w maju pojawiła się informacja, że bardzo poważnie brana jest pod uwagę kandydatura Wisły i Szczyrku do przeprowadzenia tego wydarzenia już w 2019 roku. Przychylni temu pomysłowi byli burmistrzowie Wisły i Szczyrku – kolejno Tomasz Bujok oraz Antoni Byrdy. Taki plan przedstawił Polskiemu Związkowi Narciarskiemu marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa. FIS zadecydowało jednak, że będzie to rok 2021.
Organizacja Mistrzostw Świata Juniorów wiąże się z koniecznością inwestycji. W październiku prezydium Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Sejmu RP wybrało się na wizytację w Beskidy, po której zaopiniowała, że konieczne jest dostosowanie obiektów do uprawiania narciarstwa klasycznego w Kubalonce Wisła – Istebna do standardów światowych, pozwalających na przeprowadzenie takiej imprezy. Ponad to Komisja w swojej opinii uznała, że pilnie należy dokończyć budowę i zmodernizować istniejące już trasy biegowe oraz strzelnicę biathlonową wraz z budową zaplecza socjalnego. - Obiekty te po rozbudowie i modernizacji pozwolą naszym kadrom narodowym na prowadzenie całorocznego szkolenia sportowego, a także posłużą do szeroko rozumianej rekreacji i rozwoju narciarstwa w Polsce - pisał przewodniczący Komisji Ireneusz Raś. W związku z tym Komisja wniosła do Ministerstwa Sportu i Turystyki wniosek o wyasygnowanie dodatkowych środków finansowych w wysokości 10 mln złotych na dokończenie rozbudowy i modernizacje tras biegowych i biathlonowych wraz ze strzelnicą na Kubalonce Wisła – Istebna. Komisja wnioskowała również o wpisanie tej inwestycji do programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama