, czwartek 22 kwietnia 2021
UKS Dębowianka Dębowiec przed II turniejem finałowym III ligi śląskiej
Po pierwszym turnieju finałowym w Mysłowicach siatkarki UKS Dębowianka Dębowiec zajmują 3. miejsce w tabeli. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

UKS Dębowianka Dębowiec przed II turniejem finałowym III ligi śląskiej

SM/MAT. PRAS.
W dniach 21-23 marca w hali sportowej szkoły podstawowej nr 2 w Ustroniu rozegrany zostanie II turniej finałowy o mistrzostwo III ligi siatkówki kobiet. Jego organizatorem będzie UKS Dębowianka Dębowiec.

- Ten zaszczyt przyznawany jest przez organizatora rozgrywek nie na zasadzie losowania, lecz za wyniki w trwającym właśnie sezonie - wyjaśnia Włodzimierz Habarta, trener zespołu.

UKS Dębowianka w rundzie zasadniczej wygrała 17 z 18 meczów, co dało jej pierwsze miejsce w tabeli grupy II oraz przywilej organizacji w swojej hali turnieju półfinałowego. Odbył się on w daniach 7-9 lutego. Zespół z Dębowca ukończył go z kompletem trzech zwycięstw pewnie awansując do rundy finałowej. Analogiczny przebieg miała rywalizacja w grupie I, gdzie pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej zajęły zawodniczki Silesia Volley II Mysłowice i one też wygrały turniej półfinałowy na swoim terenie.

Ponieważ rywalizacja finałowa oparta jest na dwóch turniejach finałowych pierwszy z nich odbył się w dniach 21-23 lutego w Mysłowicach. Drugi odbędzie się w dniach 21-23 marca w Ustroniu. Dwie najlepsze drużyny po obu turniejach finałowych awansują do turniejów półfinałowych o awans do II ligi kobiet.

W pierwszym meczu turnieju w Mysłowicach siatkarki UKS Dębowianki zagrały najsłabsze spotkanie przegrywając 0:3 z drużyną O&S MKS Sokół Radzionków. Drugiego dnia UKS Dębowianka Dębowiec takim samym wynikiem pokonała drużynę MKS Czechowice-Dziedzice. W ostatnim meczu I turnieju finałowego o mistrzostwo III ligi siatkarki UKS Dębowianki Dębowiec uległy najlepszej drużynie w rozgrywkach - Silesii Volley MKS MOSiR Mysłowice 2:3. - Cieszymy się z postawy Dębowianek, które pokazały, że są w stanie odbudować się po nieudanym piątkowym meczu i że stać je na granie na równym poziomie z najlepszymi. Zawodniczki Dębowianki jako jedyne były w stanie zagrozić w tym turnieju drużynie z Mysłowic i napsuły dużo krwi gospodyniom - komentował ostatni mecz turnieju Włodzimierz Habarta, trener zespołu.

Dokładnie miesiąc po turnieju w Mysłowicach, czas na II turniej finałowy o mistrzostwo III ligi siatkówki kobiet. Odbędzie się on w hali sportowej szkoły podstawowej nr 2 im. Jerzego Michejdy w Ustroniu. - Na tym szczeblu zmagań hala naszego klubu nie otrzymała akceptacji organizatora zmagań - Śląskiego Związku Piłki Siatkowej, stąd konieczność rozegrania tego turnieju w innym obiekcie - tłumaczy trener i zaprasza wszystkich do aktywnego dopingu drużyny z Dębowca.

Szczegółowy harmonogram turnieju:

21 marca (piątek):
- godz. 17.00: UKS Dębowianka Dębowiec - MKS Czechowice-Dziedzice
- godz. 19.00: O&S MKS Sokół Radzionków - Silesia Volley MSK MOSiR Mysłowice 2

22 marca (sobota):
- godz. 16.00: MKS Czechowice-Dziedzice - Silesia Volley MSK MOSiR Mysłowice 2
- godz. 18.00: UKS Dębowianka Dębowiec - O&S MKS Sokół Radzionków

23 marca (niedziela):
- godz. 10.00: O&S MKS Sokół Radzionków - MKS Czechowice-Dziedzice
- godz. 12.00: Silesia Volley MSK MOSiR Mysłowice 2 - UKS Dębowianka Dębowiec

Godziny rozpoczęcia drugich spotkań zostały podane orientacyjnie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama