, czwartek 25 kwietnia 2024
Świetne wyniki cieszyńskich lekkoatletów
15-osobowa ekipa zawodników wraz z trenerem Zbigniewem Gryżboniem może zaliczyć tegoroczne Mistrzostwa do bardzo udanych. fot: mat.pras.

red./mat.pras.
W ostatni weekend (8-10.06) w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Osób Niepełnosprawnych. Uczestniczył w nich również Integracyjny Klub Sportowy Cieszyn.

15-osobowa ekipa zawodników wraz z trenerem Zbigniewem Gryżboniem może zaliczyć tegoroczne Mistrzostwa do bardzo udanych. W pierwszym dniu worek medali otworzyli Janusz Rokicki i Damian Kulig, zdobywając odpowiednio złoty i srebrny medal w pchnięciu kulą. To jednak nie jedyny przypadek, kiedy IKS Cieszyn zdominował podium. W rzucie oszczepem Damian Kulig został Mistrzem Polski, Tomasz Wróbel zdobył srebrny medal, a Janusz Rokicki brąz. Reszta kolegów nie pozostawała w tyle: Kamil Fałek – brąz w rzucie dyskiem (grupa F55), Kamil Dudek – brąz w rzucie oszczepem (F54-56), Piotr Cieślik- srebro w pchnięciu kulą (F33) i brąz w rzucie dyskiem (F32-33), Beata Świderska-Kaleta – brąz w pchnięciu kulą (F33), Joachim Krężelok -złoto w rzucie oszczepem (F55), Mirosław Madzia -złoto w pchnięciu kulą (F11-12-20) oraz srebro w rzucie dyskiem (F11-12), Janusz Rokicki- złoto w rzucie dyskiem (F56-57), Katarzyna Słomka uplasowała się na 3 miejscu w pchnięciu kulą (F32-34). Bardzo dobre rezultaty uzyskali także Mateusz Czudek (4. miejsce w rzucie dyskiem oraz 5. w pchnięciu kulą i rzucie oszczepem, F35-36), Przemysław Sputo (6. lokata w pchnięciu kulą oraz rzucie oszczepem, F52-53) oraz Bartosz Bierowiec (6. miejsce w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą, F11-12) i najmłodszy zawodnik Kacper Kudyba (6. miejsce w rzucie oszczepem oraz 12. w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem, F54-56). W sumie zawodnicy trenera Zbigniewa Gryżbonia oraz Marty Rokickiej zgarnęli 15 krążków i uplasowali się na 7 miejscu w klasyfikacji medalowej drużyn. Jest to najwyższa pozycja w historii startów cieszyńskich sportowców na zawodach tej rangi.

Dodatkowym powodem do zadowolenia jest kwalifikacja aż 4 zawodników do Mistrzostw Europy w Berlinie, rozpoczynających się w sierpniu – Janusza Rokickiego, Damiana Kuliga, Joachima Krężeloka oraz Mirosława Madzię.

Ekipa IKS w niedzielę wróciła do domu, a w poniedziałek znów wyruszyła na kolejne zawody. 11 czerwca, na stadionie Zlata Tretra w Ostrawie odbył się lekkoatletyczny Otwarty Mityng Osób Niepełnosprawnych grupy F52- F57. Cieszyńskie barwy repezentowali Janusz Rokicki, Tomasz Wróbel i Damian Kulig. W ogólnej klasyfikacji mityng wygrał Janusz Rokicki. Podium dzielił wraz kolegą z ekipy Damianem Kuligiem, który zajął 3 miejsce. Na wysokiej 6. lokacie uplasował się Tomasz Wróbel. Podopieczni Zbigniewa Gryżbonia oraz Marty Rokickiej startowali w konkurencjach pchnięcia kulą oraz rzutu oszczepem z pozycji siedzącej.