, środa 5 sierpnia 2020
Świetne wyniki cieszyńskich lekkoatletów
15-osobowa ekipa zawodników wraz z trenerem Zbigniewem Gryżboniem może zaliczyć tegoroczne Mistrzostwa do bardzo udanych. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Świetne wyniki cieszyńskich lekkoatletów

red./mat.pras.
W ostatni weekend (8-10.06) w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Osób Niepełnosprawnych. Uczestniczył w nich również Integracyjny Klub Sportowy Cieszyn.

15-osobowa ekipa zawodników wraz z trenerem Zbigniewem Gryżboniem może zaliczyć tegoroczne Mistrzostwa do bardzo udanych. W pierwszym dniu worek medali otworzyli Janusz Rokicki i Damian Kulig, zdobywając odpowiednio złoty i srebrny medal w pchnięciu kulą. To jednak nie jedyny przypadek, kiedy IKS Cieszyn zdominował podium. W rzucie oszczepem Damian Kulig został Mistrzem Polski, Tomasz Wróbel zdobył srebrny medal, a Janusz Rokicki brąz. Reszta kolegów nie pozostawała w tyle: Kamil Fałek – brąz w rzucie dyskiem (grupa F55), Kamil Dudek – brąz w rzucie oszczepem (F54-56), Piotr Cieślik- srebro w pchnięciu kulą (F33) i brąz w rzucie dyskiem (F32-33), Beata Świderska-Kaleta – brąz w pchnięciu kulą (F33), Joachim Krężelok -złoto w rzucie oszczepem (F55), Mirosław Madzia -złoto w pchnięciu kulą (F11-12-20) oraz srebro w rzucie dyskiem (F11-12), Janusz Rokicki- złoto w rzucie dyskiem (F56-57), Katarzyna Słomka uplasowała się na 3 miejscu w pchnięciu kulą (F32-34). Bardzo dobre rezultaty uzyskali także Mateusz Czudek (4. miejsce w rzucie dyskiem oraz 5. w pchnięciu kulą i rzucie oszczepem, F35-36), Przemysław Sputo (6. lokata w pchnięciu kulą oraz rzucie oszczepem, F52-53) oraz Bartosz Bierowiec (6. miejsce w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą, F11-12) i najmłodszy zawodnik Kacper Kudyba (6. miejsce w rzucie oszczepem oraz 12. w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem, F54-56). W sumie zawodnicy trenera Zbigniewa Gryżbonia oraz Marty Rokickiej zgarnęli 15 krążków i uplasowali się na 7 miejscu w klasyfikacji medalowej drużyn. Jest to najwyższa pozycja w historii startów cieszyńskich sportowców na zawodach tej rangi.

Dodatkowym powodem do zadowolenia jest kwalifikacja aż 4 zawodników do Mistrzostw Europy w Berlinie, rozpoczynających się w sierpniu – Janusza Rokickiego, Damiana Kuliga, Joachima Krężeloka oraz Mirosława Madzię.

Ekipa IKS w niedzielę wróciła do domu, a w poniedziałek znów wyruszyła na kolejne zawody. 11 czerwca, na stadionie Zlata Tretra w Ostrawie odbył się lekkoatletyczny Otwarty Mityng Osób Niepełnosprawnych grupy F52- F57. Cieszyńskie barwy repezentowali Janusz Rokicki, Tomasz Wróbel i Damian Kulig. W ogólnej klasyfikacji mityng wygrał Janusz Rokicki. Podium dzielił wraz kolegą z ekipy Damianem Kuligiem, który zajął 3 miejsce. Na wysokiej 6. lokacie uplasował się Tomasz Wróbel. Podopieczni Zbigniewa Gryżbonia oraz Marty Rokickiej startowali w konkurencjach pchnięcia kulą oraz rzutu oszczepem z pozycji siedzącej.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama