, poniedziałek 27 stycznia 2020
Super Sprint III runda w Cieszynie
Każdy z zawodników miał za zadanie trzykrotnie przejechać trasę o długości 1,2 km.  fot: Paulina OgłódekDodaj do Facebook

Super Sprint III runda w Cieszynie

Super Sprint III runda w Cieszynie

Najliczniejszą klasę stanowiły pojazdy o pojemności do 1400 ccm, a wśród publiczności najwięcej emocji dostarczyły samochody klasy markowej, czyli Fiaty 126P. fot. Paulina Ogłódek

Trzecia runda super sprintu, czyli walka o Puchar Prezesa Automobilklubu Cieszyńskiego przyniosła tłumom kibiców i zainteresowanym tym sportem mnóstwo emocji. Na starcie wyścigu pojawiło się ponad 60 zawodników, a w kolejce było jeszcze wielu chętnych, którzy chcieli pokazać swoje rajdowe umiejętności.

Niedziela, 27 maja, upłynęła pod znakiem Cieszyńskiego Święta Motoryzacji, której punktem kulminacyjnym była III runda Super Sprintu. Zawodnicy rywalizowali w sześciu klasach, które rozgrywały się na ul. Dojazdowej i Mostowej w Cieszynie. Każdy z nich do ostatniej chwili dopieszczał swój samochód, by móc wystartować w rywalizacji o Puchar Prezesa.

Każdy z zawodników miał za zadanie trzykrotnie przejechać trasę o długości 1,2 km. Suma czasów przejazdu decydowała o zwycięstwie. Obowiązkowe badania kontrolne każdego samochodu rozpoczęły się z samego rana. Tuż po nich zawodnicy mieli szansę zapoznać się z trasą przejazdów. - Tuż za startem do pokonania była pierwsza szykana, kolejna usytuowana była ok. 200 m dalej, potem zakręt pod kątem 90 stopni, kolejna szykana, zakręt w prawo, wjazd na parking lodowiska, seria slalomów i powrót na start tą samą drogą - komentował jeden z zawodników.

Najliczniejszą klasę stanowiły pojazdy o pojemności do 1400 ccm, a wśród publiczności najwięcej emocji dostarczyły samochody klasy markowej, czyli Fiaty 126P. - Z niecierpliwością czekamy na przejazd „maluszków”, one robią najwięcej hałasu i są najbardziej nieprzewidywalne - powiedział Michał, kibic z Cieszyna. - W październiku kupiłem czerwonego „malucha”, razem z kolegą, poświęciliśmy kilkanaście godzin pracy w ciągu każdego tygodnia, by móc wystartować w super sprincie. Rozpoczęliśmy od remontu całej blacharki, a skończyliśmy na budowie silnika i oklejeniu samochodu - mówił Kamil Oskroba z Cieszyna.

W programie Cieszyńskiego Święta Motoryzacji odbyło się również mnóstwo konkursów rysunkowych dla dzieci, zwiedzanie wystaw plastycznych i samochodów zabytkowych, a także tych zrzeszonych z Automobilklubem Cieszyńskim. Nie lada gratką dla publiczności były pokazy tresury psów policyjnych.

Kolejna runda Super Sprintu odbędzie się już 1 lipca.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

swietna impreza...duzo ludzi...super pogoda...dzieki sponsorom i organizatorom mialem udany weekend :) peace !

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama