, niedziela 23 luty 2020
Sukces najmłodszych z Octagon Team
Sportowcy znad Olzy wywalczyli aż 9 medali. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Sukces najmłodszych z Octagon Team

red.
Kolejny dobry start zaliczyli najmłodsi zawodnicy Octagon Team Cieszyn. Klub, podczas Ogólnopolskiej Ligi dzieci i młodzieży w ju jitsu sportowym w Katowicach, reprezentowało 13 zawodników. Sportowcy znad Olzy wywalczyli aż 9 medali.

- Te zawody pokazały jak dynamicznie rozwijają się najmłodsi reprezentanci cieszyńskiego klubu i jak rozwój umiejętności przekłada się na wyniki sportowe - mówi trener Rafał Kareta.

W Turnieju Młodych Mistrzów w kategorii wiekowej U-10 bardzo dobry występ zanotował Tymoteusz Wiszniewski, zdobywając w kat. 22 kg kolejny z rzędu złoty medal. W kat. 24 kg Miłosz Wojciuch po raz drugi stanął na najwyższym stopniu podium, a w kat. 27 kg Kamila Baron wywalczyła złoty medal w pierwszym starcie. Na uznanie zasługuje kolejny bardzo dobry występ Kornelii Stankiewicz w kat. 32 kg, która znów nie dała szans swoim rywalkom zdobywając najcennieszy krążek. Kolejne dwa srebrne medale dla klubu wywalczyli Dorian Zisenbach w kat. 34 kg oraz Tadek Wiszniewski w kat. 27 kg. Dorian Zisenbach po trzech bardzo dobrych pojedynkach na punkty nieznacznie uległ swojemu przeciwnikowi w walce o złoto. Natomiast Tadek Wiszniewski w walce o złoto uległ rywalowi dopiero po dogrywce. Dwa brązowe medale zdobyli Kamil Mięciel w kat. 30 kg oraz Tomasz Witek w kat. +42 kg. Na duże uznanie zasługuje złoty medal Nikodema Zisenbacha, który w kat. 24 kg walczył w dwóch kategoriach - Ne-waza oraz Fighting bez fazy I. Klub z Cieszyna reprezentowali jeszcze zawodnicy, którzy uplasowali się tuż za strefą medalową - Piotr Cieślar, Kosma Kruszyński, Wiktor Jankowski oraz Dawid Chruszcz.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama