, środa 26 luty 2020
Stoch wygrywa w Wiśle, Żyła tuż za nim
W niedzielę najlepszy okazał się Kamil Stoch, który o ponad osiem punktów pokonał Piotra Żyłę. fot: PZNDodaj do Facebook

Stoch wygrywa w Wiśle, Żyła tuż za nim

KT
Polscy skoczkowie zdominowali inaugurację zawodów FIS Grand Prix na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Podopieczni Stefana Horngachera triumfowali w kwalifikacjach, w zawodach drużynowych oraz indywidualnych.

W sobotę (21.07) na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince rozegrany został jedyny tego lata konkurs drużynowy FIS Grand Prix w skokach narciarskich. Polacy w składzie: Maciej Kot, Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Piotr Żyła, nie mieli sobie równych i odnieśli pewny triumf w zawodach. O ponad 70 punktów zwyciężyli nad drugimi w zawodach Niemcami i trzecimi Norwegami.

W niedzielę (22.07) najlepszy okazał się Kamil Stoch, który o ponad osiem punktów pokonał Piotra Żyłę. Niewiele zabrakło do całego biało-czerwonego podium. Trzeci Norweg Halvor Egner Granerud wyprzedził Dawida Kubackiego zaledwie o 0,2 punktu. Punkty zdobyło łącznie dziewięciu z 11. naszych reprezentantów. Na 11. pozycji zawody ukończył Maciej Kot (124,5 i 125,5 m), tuż za nim znalazł się Jakub Wolny (124 i 125,5 m), 17. był Tomasz Pilch (127 i 123 m), 19. Stefan Hula (122,5 i 120 m), 21. Przemysław Kantyka (125 i 119 m) i 25. Aleksander Zniszczoł (124 i 117,5 m). Natomiast poza czołową „30” znaleźli się: 39. Paweł Wąsek (119,5 m) oraz 50. Andrzej Stękała (110,5 m).

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama