, poniedziałek 27 lipca 2020
Startuje Liga Mistrzów
Czy również w nadchodzących rozgrywkach Champions Hockey League stać trzynieckich Stalowników na grę w czwórce najlepszych klubów w Europie przekonamy się w najbliższych tygodniach i miesiącach. fot: Robert KaniaDodaj do Facebook

Startuje Liga Mistrzów

MARCIN MOŃKA
Powtórzenie osiągnięć z zeszłego sezonu, a może coś więcej? Już w piątek hokeiści trzynieckich Stalowników rozpoczynają zmagania w Champions Hockey League.

Oceláři w elitarnych rozgrywkach wystąpią po raz czwarty. Za każdym razem udział zapewniali sobie w sportowej walce, na lodowisku, i nie inaczej stało się w poprzednim sezonie. Zresztą cały ubiegłoroczny sezon był dla nich udany nie tylko na krajowym podwórku, gdzie wywalczyli srebrne medale (mistrzowski tytuł powędrował do Brna i tamtejszej Komety). Również po raz pierwszy w pięcioletniej historii Champions Hockey League mocno zaznaczyli swoją obecność w tych rozgrywkach, docierając aż do półfinału, gdzie niestety musieli uznać wyższość zespołu z Finlandii. Zresztą całe ubiegłoroczne zmagania były bardzo „północne” - w drodze do półfinału Oceláři eliminowali m.in. trzy kluby ze Szwecji oraz drużynę z Danii. W poprzednich latach na ich drodze także stawali rywale ze Skandynawii.

Aby tradycji stało się zadość, także tegoroczne rozgrywki upłyną pod znakiem klubów z północnej części Europy, bowiem rywalami Stalowników w grupie E będą zespoły: Djurgården Stockholm, Tappara Tampere i Storhamar Hamar. Pierwsza z drużyn to jeden z najsłynniejszych klubów ze Szwecji, 16-krotny mistrz tamtejszej ligi. W poprzednich rozgrywkach ligowych dotarł do półfinału. Z kolei fiński klub Tappara Tampere to dobrzy znajomi trzyńczan – obie drużyny rywalizowały ze sobą już w sezonie 2014/15. To także jeden z najbardziej utytułowanych klubów ze swojego kraju, na swoim koncie ma 17 tytułów mistrza Finlandii, a od pięciu sezonów regularnie gra w finale ligi. W zakończonych wiosną rozgrywkach uległ w finale ekipie z Oulu. Trzecim rywalem grupowym Stalowników będzie norweski team Storhamar Hamar, który w poprzednim sezonie zdobył tytuł mistrzowski, po raz siódmy w historii klubu.

Śląski klub rywalizację w Champions Hockey League rozpoczyna od dwóch spotkań na własnym lodowisku. Pierwszym rywalem w piątkowe popołudnie będzie zespół ze stolicy Szwecji, natomiast w niedzielę Stalownicy zmierzą się z zespołem Tappara Tampere. Oba spotkania rozpoczną się o godz. 17.30. W przyszły weekend Oceláři odegrają rewanże na szwedzkim i fińskim lodowisku. Natomiast mecze z mistrzem Norwegii zaplanowano na 9 (w trzynieckiej Werk Arenie) i 16 października. Rozgrywki odbędą się w podobnym systemie jak w minionym sezonie – awans do play offów uzyskają dwie najlepsze drużyny z każdej z 8 grup, a następnie będą ze sobą rywalizować aż do półfinałów w systemie pucharowym mecz i rewanż. Wielki finał odbędzie się na lodowisku zespołu, który zbierze w całym rozgrywkach więcej punktów.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama