, poniedziałek 30 listopada 2020
Sportowcy z powiatu odebrali nagrody
Nie inaczej było podczas zeszłotygodniowej sesji Rady Miejskiej w Cieszynie. Zostały wręczone nagrody i wyróżnienia Miasta Cieszyna za wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym i za osiągnięcia w działalności sportowej w 2014 roku. fot: MOSiRDodaj do Facebook

Sportowcy z powiatu odebrali nagrody

Sportowcy z powiatu odebrali nagrody

Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego wręczono już po raz siódmy, fot. BP Tomasz Żak


Sportowcy z powiatu odebrali nagrody

W tym roku Starostwo Powiatowe w Cieszynie wręczyło Wyróżnienia Powiatu Cieszyńskiego w dziedzinie sportu za 2014 rok 26 sportowcom, fot. mat.pras.


Sportowcy z powiatu odebrali nagrody

Głównym punktem uroczystości w starostwie było wręczenie nagród finansowych za sukcesy sportowe w ubiegłym roku, fot. mat.pras.

Wojewódzkie, powiatowe i miejskie - mowa o wyróżnieniach i nagrodach, jakie otrzymali w ubiegłym tygodniu sportowcy z terenu powiatu cieszyńskiego. Uroczystości z tym związane odbyły się na trzech szczeblach samorządów.

Już po raz siódmy wręczono Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego za wybitne osiągnięcia sportowe. To wyróżnienie zostało wręczone w tym roku 72 zawodnikom. Jak informuje Urząd Marszałkowski, nagrody przyznano za osiągnięcia z roku 2014 uzyskane w konkurencjach objętych programem Igrzysk Olimpijskich oraz Igrzysk Paraolimpijskich, mistrzostw świata i Europy, a także mistrzostw Polski lub ustanowienie rekordu świata w swojej dyscyplinie. Uhonorowano także trenerów pamiątkowymi albumami za pracę z podopiecznym. Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego odebrali sportowcy z terenu powiatu cieszyńskiego: Mirosław Madzia (KS MOSiR Cieszyn) i Janusz Rokicki (KS MOSiR Cieszyn).

Nagrody w dziedzinie sportu zostały także wręczone w Starostwie Powiatowym. Jak informuje Starostwo Powiatowe, uroczyście nagrodzono sportowców, którzy w 2014 roku osiągnęli znaczące sukcesy promując Śląsk Cieszyński na sportowych arenach w kraju i poza jego granicami. Uhonorowane zostały szkoły powiatu cieszyńskiego, które w roku szkolnym 2014/2015 we współzawodnictwie sportowym zajęły trzy pierwsze miejsca. Gratulacje odebrali także gospodarze gmin, które zwyciężyły we współzawodnictwie sportowym szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2014/2015. Pierwsze miejsce zajęła gmina Skoczów, drugie miejsce zdobyła  Brenna, a na trzeciej pozycji znalazła się Wisła.

Głównym punktem uroczystości w starostwie było wręczenie nagród finansowych za sukcesy sportowe w ubiegłym roku. W gronie nagrodzonych znaleźli się: Kajetan Kajetanowicz (Automobilklub Polski), Adam Tomiczek (UKS "Wiraż” Cieszyn), Paweł Szymkowski (Cieszyński Klub Motorowy), Aleksander Zniszczoł (Klub Sportowy "Wisła”), Kamil Bury (Międzyszkolny Klub Sportowy Istebna) i Dominik Bury (Międzyszkolny Klub Sportowy Istebna).

Od 2010 roku powiat przyznaje także nagrodę specjalną za całokształt działalności sportowej oraz promowanie regionu w kraju i zagranicą poprzez sport, którą w tym roku otrzymała Anna Stanieczek - utalentowana łuczniczka, reprezentantka Ludowego Klubu Sportowego "Orlik” z Goleszowa.

W tym roku Starostwo Powiatowe w Cieszynie wręczyło Wyróżnienia Powiatu Cieszyńskiego w dziedzinie sportu za 2014 rok 26 sportowcom. Uhonorowani zostali: załoga w składzie Marcin Szeja oraz Jarosław Szeja, Joachim Krężelok (Integracyjne Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji "Start” Wisła), Piotr Brzózka (grupa JBG-2 MTB Team), Jakub Macura (Klub Sportowy "Siatkarz Beskid”), Mateusz Łysikowski (Klub Sportowy "Siatkarz Beskid”), Janusz Rokicki (KS MOSiR Cieszyn), Mirosław Madzia (KS MOSiR Cieszyn), Maria Juroszek (KS MOSiR Cieszyn), Drużyna Klubu Sportowego Shindo Cieszyn w składzie Wojciech Dorywała, Mateusz Bobrzyk i Aleksander Gorzelany, Drużyna Klubu Sportowego Shindo Cieszyn w składzie Karolina Makarewicz, Patrycja Krzak, Patrycja Kądziałka, Klaudia Szymańska (KS Shindo Cieszyn), Piotr Szymala (KS Shindo Cieszyn), Adam Cieślar (Klub Sportowy "Wisła”), Piotr Żyła (KS "Wisła Ustronianka”), Gabriel Chętnicki (LKS Jastrząb Lipno), Anna Chrapek (LKS "Beskid Brenna), Grzegorz Wałga, Szymon Niemiec, Przemysław Zawada (MKS Istebna), Kamil Zygma (RKS Cukrownik Chybie), Mateusz Malina, Katarzyna Wąsek (Stowarzyszenie Rekreacyjno-Sportowe "Czantoria”), Ireneusz Kopiec (Stowarzyszenie Sportowe Niesłyszących MIG Gliwice), Łukasz Kozielski (UKS Beskid Ustroń), Małgorzata Błaszczyk (UKS Nakano Pogwizdów) i Martyna Kłoda (Uczniowski Klub Sportowy SMS Łódź). Ze szczegółowymi zasługami sportowców można zapoznać się na stronie Starostwa Powiatowego tutaj.

Nie inaczej było podczas zeszłotygodniowej sesji Rady Miejskiej w Cieszynie. Zostały wręczone nagrody i wyróżnienia Miasta Cieszyna za wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym i za osiągnięcia w działalności sportowej w 2014 roku. Nagrody zdobyli trenerzy: Zbigniew Gryżboń (trener sekcji LA Osób Niepełnosprawnych KS MOSiR Cieszyn oraz trener kadry narodowej Osób Niepełnosprawnych) oraz Mirosław Werner (trener sekcji LA MUKS "SZS" w Cieszynie - trener zawodniczek sekcji lekkiej atletyki MUKS "SZS" Cieszyn).

Wręczono także nagrody dla zawodników za wybitne osiągnięcia sportowe: Janusza Rokickiego, Adama Tomiczka, Piotra Szymali, Patrycji Kądziołki i Mateusza Bobrzyka. Z kolei wyróżnienie otrzymali sportowcy: Patrycja Krzak, Wojciech Dorywała, Aleksander Gorzelany, Wiktoria Młodrzyk i Kinga Iwańska. Ze szczegółowymi osiągnięciami sportowców można zapoznać się w dokumencie, który załączamy obok artykułu.

Poza wyróżnieniem sportowców i wręczeniem nagród podczas sesji Rady Miejskiej w Cieszynie burmistrz Cieszyna wręczył także podziękowania dla Marka Gawlasa za "wieloletnie przewodniczenie Radzie Sportu i wkład pracy na rzecz kultury fizycznej naszego Miasta”.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Czy istnieje jakaś nagroda, której nie otrzymał Janusz Rokicki?

Tak, istnieje. To nagroda Nobla!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama