, sobota 6 marca 2021
Sport na weekend: Trwa Plaża Open 2014
Pierwszego dnia rozegrane zostały eliminacje kobiet, rozpoczęła się walka o zwycięstwo w turnieju głównym pań oraz poznaliśmy zwycięzców Młodej Plaży Open. fot: www.plazaopen.plDodaj do Facebook

Sport na weekend: Trwa Plaża Open 2014

Kolejny weekend bogaty w atrakcje rekreacyjno-sportowe szykuje się w powiecie cieszyńskim. Szczegóły najciekawszych wydarzeń przygotowaliśmy w cotygodniowym zestawieniu.

4 lipca

Trwa Plaża Open

Od środy, 3 lipca do niedzieli, 6 lipca fani piłki siatkowej mają okazję doświadczać sporą dawkę sportowych emocji. W Cieszynie rozgrywany jest bowiem kolejny turniej cyklu "Plaża Open 2014". Cieszyn jest drugim z sześciu miast, w którym podczas wakacji odbywają się eliminacje Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Finałowy turniej zostanie rozegrany pod koniec lipca w Pile.
W zawodach uczestniczą zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Organizatorzy nie zapomnieli również o dzieciach i młodzieży do lat 18, dla których przewidziano specjalne rozgrywki sportowe w ramach projektu "Młoda Plaża Open", a także warsztaty piłki siatkowej, pod nazwą "Grzegorz Fijałek Camp". Pierwsze zajęcia z czołowym polskim siatkarzem plażowym odbyły się w Cieszynie w czwartek. Kolejne odbędą się w niedzielę, 6 lipca w godzinach 9.00-11.00. Więcej informacji o projekcie "Plaża Open 2014", znajduje się na stronie www.plazaopen.pl oraz tutaj.

5 lipca

Bezpieczne Lato z GOPR-em

Ośrodek Narciarski "Złoty Groń" z Istebnej zaprasza na akcję "Bezpieczne Lato z GOPR-em", w programie której znajdzie się: bieg na szczyt Złotego Gronia, zawody rowerowe dla najmłodszych, zawody na pumptrack, spotkanie z rajdowcem Kajetanem Kajetanowiczem, promocja koronek koniakowskich, instrumentów pasterskich - Zbyszek Wałach, wystawa prac Janka Żyrka oraz akcja ewakuacyjna ludzi z krzesełek. Akcja"Bezpieczne Lato z GOPR-em", odbędzie się w dniach 5-6 lipca, godz. od 9.00 do 15.00. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj.

Parkrun Cieszyn

W najbliższą sobotę, 5 lipca o godz. 9.00 wzdłuż alejek Sport Parku, po raz kolejny pobiegną uczestnicy parkrun Cieszyn czyli biegu z pomiarem czasu. Aby rozpocząć przygodę z bieganiem w ramach parkrun należy dokonać bezpłatnej rejestracji, wydrukować nadany kod i przynieść go ze sobą na bieg. Dzięki rejestracji możliwe jest stałe monitorowanie swojej formy oraz postępów. Wyniki uzyskane w ramach każdego z biegów dostępne są w ramach tworzonego dla każdego uczestnika indywidualnego profilu.

Cieszyńska trasa parkrun zlokalizowana jest SportParku po polskiej i czeskiej stronie granicy. Start umiejscowiony jest przy bramie na stadion miejski w Cieszynie, skąd uczestnicy pobiegną aleją Łyska w stronę mostu sportowego, przez który wbiegną do Czeskiego Cieszyna, dalej w prawo po łuku i wzdłuż rzeki Olzy biegną w kierunku Mostu Wolności. Przed Mostem Wolności biegacze nawrócą i pobiegną z powrotem wzdłuż rzeki Olzy aż do Parku Sikory, dalej ścieżką wokół Parku Sikory (wewnątrz parku), mijając restaurację "Sikorak" przy wyjściu i ponownie wbiegną na most sportowy w stronę Polski. Za mostem uczestnicy skręcą w prawo po łuku do ścieżki wzdłuż rzeki Olzy w stronę boiska "Pod Wałką". Za boiskiem w lewo, ścieżką wokół miejsca piknikowego, a następnie powrót tą samą trasą w kierunku mostu sportowego, dalej aleją Łyska, aż do mety, która podobnie jak start zlokalizowana będzie przy boisku miejskim.


View Cieszyn parkrun in a larger map

Pętla Beskidzka - Memoriał Jana Ferdyna

W sobotę, 5 lipca Wisła ponownie gościć będzie kolorowy peleton kolarzy. Po raz kolejny wystartuje wyścig szosowy Pętla Beskidzka z udziałem prawie pół tysiąca kolarzy w ramach ogólnopolskiego cyklu Dobre Sklepy Rowerowe ROAD Maraton. Pętla Beskidzka to dla amatorów, najważniejsza obecnie impreza kolarstwa szosowego w polskich górach, skierowana dla kolarzy amatorów, której trudne i malownicze trasy zlokalizowano w przyjaznej kolarzom Wiśle. Układ tras tegorocznej edycji jest niemal identyczny jak w 2013 r. Do wyboru zaserwowano kolarzom dystans PRO liczący 96 km i 2400 m przewyższenia oraz dystans MARATON 160 km i 2700 m przewyższenia.

Zasadnicza różnica polega nie tylko na długości tras, ale na sposobie przeprowadzenia imprezy: dystans 96 km przebiegał będzie w większości przy ograniczonym ruchu drogowym na zamkniętej dla samochodów pętli: Kubalonka, Szarcula, Zameczek, Czarna Wisełka, Stecówka, Istebna Leszczyna, Połom, Andziołówka i ponownie Kubalonka (do pokonania 5 pętli). Dystans 160 km to kolejna odsłona słynnej Pętli Beskidzkiej z modyfikacjami: Malinka - Zameczek - Szarcula - Stecówka - Istebna Zaolzie - Koniaków - Jaworzynka Zapasieki - Tarliczne Milówka - Węgierska Górka - Cięcina - Trzebinia - Rychwałd - Łękawica - Kocierz - Targanice - Porąbka - Tresna - Zarzecze - Buczkowice - Szczyrk - Salmopol - Malinka - Czarna Wisełka - Stecówka.

Organizator wyścigu serdecznie zaprasza miłośników dwóch kółek do czynnego udziału w imprezie - dla mieszkańców Wisły czekają specjalne niespodzianki w biurze zawodów. Trasa ułożona "na wyciągnięcie ręki" umożliwia aktywne kibicowanie kolarzom nie tylko w okolicach mety, ale także rundy dystansu PRO. Baza zawodów oraz start zlokalizowane są na skoczni im. Adama Małysza. Meta wyścigu (pomiar czasu) znajdować się będzie na Stecówce. Więcej informacji dostępnych na stronie internetowej www.roadmaraton.pl.

PROGRAM WYŚCIGU:

piątek, 4 lipca:
- godz. 18.00 - 21.00 - biuro zawodów - skocznia im . A. Małysza w Wiśle Malince

sobota, 5 lipca:
- godz. 7.00 - 9.00 - biuro zawodów (odbiór numerów startowych z chipem)
- godz. 9.00 - START dystans MARATON (160 km)
- godz. 10.00 - START dystans PRO (90 km)
- godz. 16.00 - dekoracja, rozdanie nagród z Dobrych Sklepów Rowerowych
- godz. 17.00 - zakończenie

Mecz pokazowy wiślańskiej "Ligi 6"

Urząd miasta w Wiśle zaprasza na mecz pokazowy, podsumowujący sezon 2013/2014 wiślańskiej "LIGI 6", podczas którego wystąpią drużyny Piła Panthers Jawornik oraz Oaza Young. - Na mecz zapraszamy serdecznie wszystkich zawodników drużyn biorących udział w rozgrywkach, ich rodziny, kibiców i sympatyków. Po meczu nastąpi podsumowanie sezonu, rozdane zostaną upominki dla w wszystkich drużyn oraz puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe dla zwycięzców wiślańskiej LIGI 6 - zachęcają organizatorzy. Mecz pokazowy wiślańskiej "Ligi 6", odbędzie się w sobotę, 5 lipca o godz. 14.00 na boisku w Parku Kopczyńskiego.

Amatorskie Mistrzostwa Gminy Goleszów w Piłce Nożnej

Gmina Goleszów przy współpracy z Ludowym Klubem Sportowym Goleszów zaprasza na Amatorskie Mistrzostwa Gminy Goleszów w Piłce Nożnej o "Puchar Cieszyńskiej Krainy", które odbędą się w sobotę, 5 lipca na obiekcie sportowo-rekreacyjny przy ul. Sportowej 2 w Goleszowie, w godz. od 10.00 do 20.00. Prawo startu w Amatorskich Mistrzostwach Gminy Goleszów w Piłce Nożnej o "Puchar Cieszyńskiej Krainy" mają reprezentacje poszczególnych sołectw Gminy Goleszów oraz drużyny złożone z mieszkańców gmin członkowskich Stowarzyszenia LGD "Cieszyńska Kraina".

Sportowe wakacje w Wiśle

W najbliższy weekend odbędzie się kolejna odsłona akcji "Sportowe wakacje w Wiśle", w ramach której urząd miasta w Wiśle zachęca do aktywnego spędzania czasu wolnego poprzez m.in. jazdę na rolkach i nartorolkach, udział w turniejach tenisowych, siatkówki plażowej oraz zajęciach na ściance wspinaczkowej jak również wspólnych spacerach Nordic Walking. Szczegółowy program na lipiec znajduje się tutaj.

Gminne Drużynowe Zawody Wędkarskie

Zarząd Towarzystwa Wędkarskiego "TON”" zaprasza na XXIII Gminne Drużynowe Zawody Wędkarskie, które odbędą się w sobotę, 5 lipca, w godz. od 16.00 do 19.00na akwenie "TON" w Goleszowie. Wpisowe od 3-osobowej drużyny wynosi 75 zł. Szczegółowe informacje na temat zawodów znajdują się tutaj.

Piknik piłkarski w Bąkowie

LKS Zryw Bąków zaprasza na piknik piłkarski, który odbędzie się w sobotę, 5 lipca, o godz. 16.00 na boisku LKS "Zryw" w Bąkowie (ul. Żniwna 10). - Zostań królem strzelców Bąkowa! Bramkarze Zrywu czekają na Was! W klapkach, szpilkach czy korkach - każdy ma szansę - przekonują organizatorzy pikniku.

Goral Marathon

Goral marathon team SK/PL/CZ zaprasza na cykl imprez biegowych na pograniczu polsko-czesko-słowackim obejmujący minimaraton, półmaraton, maraton i ultramaraton. Start imprezy zaplanowany został na Trójstyku w najbliższą sobotę, 5 lipca o godz. 4.00 (pólmaraton, maraton i minimaraton) i godz. 9.00 (ultramaraton). Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

Piątek, 4 lipca:
- 15.00 - 22.00 - przyjmowanie uczestników w Bazie Zawodów
- 15.00 - 22.00 - wydawanie pakietów startowych w biurze zawodów
- 20.00 - odprawa techniczna

Sobota, 5 lipca:
- 3.50 - powitanie zawodników na starcie ultramaratonu
- 4.00 - start ultramaratonu
- 6.00 - 8.00 - wydawanie pakietów startowych w biurze zawodów (minimaraton, półmaraton i maraton)
- 9.00 - start minimaratonu, półmaratonu i maratonu
- 9.30 - przewidywana godzina dotarcia zwycięzcy minimaratonu
- 11.00 - przewidywana godzina dotarcia zwycięzcy półmaratonu
- 11.30 - przewidywana godzina dotarcia zwycięzcy ultramaratonu - trasa 70 km
- 13.00 - przewidywana godzina dotarcia zwycięzcy maratonu
- 14.00 - przewidywana godzina dotarcia zwycięzcy ultramaratonu - trasa 90 km
- 20.00 - limit czasu biegów
- 20.15 - dekoracja zwycięzców

Niedziela, 6 lipca:
- Do godziny 12:00 opuszczenie bazy zawodów.

Turniej Tenisa Ziemnego Mikstów w Strumieniu

Gmina Strumień zaprasza na Turniej Tenisa Ziemnego Mikstów, który odbędzie się na terenie Miejskiego Centrum Kultury i Rekreacji, (ul. Młyńska 14), w sobotę≤ 5 lipca o godz. 9.00. Zgłoszenia do udziału w turnieju przyjmowane są telefonicznie pod numerem: 33 857 14 70.

Wycieczka górska z przewodnikiem

Ośrodek Promocji i Kultury w Brennej zaprasza na wycieczkę na Przełęcz Karkoszczonkę oraz do Szczyrku, którą przebiegać będzie trasą: Brenna Bukowa - Przełęcz Karkoszczonka - Szczyrk - Przełęcz Karkoszczonka - Brenna Bukowa. Podczas wycieczki będzie można zobaczyć takie ciekawe miejsca jak: ścieżka przyrodniczo-leśna, Chata Wuja Toma oraz Sanktuarium na Górce. Start wycieczki zaplanowano na godz. 9.00. Udział w wycieczce jest bezpłatny. Zbiórka w Brennej Bukowej (parking obok karczmy Pod Skalicą). Zapisy w Informacji Turystycznej, ul. Wyzwolenia 77 (tel. 33 858 6971).

Rodziny na rowery!

Działająca przy LKS Victoria-Polifarb w Hażlachu Amatorska Grupa Rowerowa zaprasza w sobotę, 5 lipca wszystkich chętnych na wycieczkę rowerową. Do wyboru będą dwie trasy. Na miejscu zbiórki zostanie wspólnie ustalony cel wycieczki. Wyjazd z Hażlacha o godz. 8.00 sprzed Domu Ludowego, z Cieszyna o godz. 9.00 z mostu Przyjaźni pod Zamkiem Cieszyn. W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych, wyjazd odbędzie się w innym terminie. Więcej informacji udziela kierownik grupy AGR Jacek Tomczyk, tel. 602 705 280.

6 lipca

Bieg Przełajowy "Doliną Olzy"

W niedzielę, 6 lipca przed rozpoczęciem drugiego dnia Dni Istebnej odbędzie się Bieg Przełajowy ''Doliną Olzy''. - Do udziału zapraszamy serdecznie dzieci, młodzież i dorosłych. Rywalizacja dla zawodników odbędzie się w pięciu kategoriach wiekowych, a trasa biegu przebiega malowniczymi ścieżkami nad rzeką Olzą w Istebnej - zachęcają organizatorzy. Bieg rozpocznie się przed amfiteatrem "Pod Skocznią" w Istebnej o godz. 14.00 (dzieci i młodzież) oraz o godz. 14.30 (dorośli). Wręczenie nagród nastąpi o godz. 16.15 podczas otwarcia drugiego dnia imprezy Dni Istebnej. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj.

Lodowisko i Lododisko!

Pierwszy raz w długiej historii Cieszyna, w lipcu otwiera się lodowisko! Lodowisko w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Cieszyńskich Olimpijczyków będzie otwarte od 6 lipca, aż do końca sezonu czyli do kwietnia 2015 roku. W niedzielę, 6 lipca ślizgawka będzie czynna w godz. od 17.30 do 19.00. Tego samego dnia o godz. 19.30 na miejskim lodowisku odbędzie się impreza "Hawajskie Lododisko", w programie której znajdą się tropikalne rytmy serwowane przez Dj Kart-Aloha, a także zabawy i konkursy z nagrodami. Wstęp na ślizgawkę jest płatny. Bilet normalny kosztuje 5 zł, a ulgowy 3 zł. Wstęp na "Hawajskie Lododisko", kosztuje 5 zł.

Zawody rowerków i kajaków wodnych w Zebrzydowicach

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka "Żabi Kraj", przy współpracy z gminą Zebrzydowice zapraszają na I I Rodzinne Zawod na rowerkach lub kajakach wodnych. Zawody odbędą się w niedzielę, 6 lipca w trakcie Pikniku Rybackiego czyli imprezy promującej LGR "Żabi Kraj". Uczestnikami może być 1 grupa wskazana przez gminę należącą do LGR "Żabi Kraj" składająca się z 3 osób: mężczyzny, kobiety, dziecka do 15 roku życia. Zawody polegają na jak najszybszym zespołowym pokonaniu trasy wyznaczonej przez organizatora wybranym środkiem pływającym - kajakiem lub rowerem wodnym wskazanym przez organizatora. Uczestnictwo w Zawodach jest dobrowolne oraz bezpłatne.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dobrze byłoby, gdyby organizatorzy biegu parkrun stosowali się do zamieszczonych na swojej stronie zasad bezpieczeństwa i pozostawiali miejsce dla rowerzystów na ścieżce dla tychże przeznaczonej. W miejscu start/meta stoi gromada ludzi, plączą się dzieci i psy i to rowerzysta musi się zatrzymywać i domagać się wolnego przejazdu po swojej stronie ścieżki. Wstyd, panowie!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama