, piątek 3 lipca 2020
Sport na weekend: Puchar Beskidzkich Groni
Zimowych zmagań podczas tego weekendu na pewno nie zabraknie. fot: Marcin GawlasDodaj do Facebook

Sport na weekend: Puchar Beskidzkich Groni

Zimowe Igrzyska Abstynentów, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieżowa i kolejne zawody z cyklu Pucharu Beskidzki Groni odbędą się w najbliższy weekend w powiecie cieszyńskim. Sprawdźcie szczegóły.

18 lutego

Mistrzostwa Księży i Kleryków

Już po raz XV w Wiśle odbędą się Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków w narciarstwie alpejskim o "Puchar im. bł. Jana Pawła II". Rywalizacja odbędzie się tradycyjnie na stoku Stożka w Wiśle-Łabajowie. W ramach imprezy na stoku zorganizowane zostaną liczne dodatkowe atrakcje dla przybyłych rodzin z dziećmi. Zawody rozpoczną się o godz. 11.00 w sobotę, 18 lutego. By móc zobaczyć księży, zjeżdżających w sutannach, trzeba być punktualnie na starcie zawodów.

Zimowy Puchar Radia Zet

W sobotę, 18 lutego, odbędzie się kolejny Zimowy Puchar Radia Zet. Tym razem słynna "zetka" odwiedzi Istebną. Uroczyste otwarcie imprezy nastąpi o godz. 10.00 pod Stacją Narciarską Zagroń. Jak co tydzień, do wygrania będą atrakcyjne nagrody!

Program zawodów:

9.00-10.30 - zgłoszenia do slalomu rodzinnego
11.00 - start slalomu
10.00-10.10 - otwarcie imprezy, prezentacja planu zabaw i zgłoszenia do konkurencji
10.15 - rozgrzewka (skiaerobic)
10.30-14.00 - budowa Snow Grafitti
10.30-16.00 - narty biegowe (trening i zawody) - "mini biathlon"
11.00-13.00 - policyjny Sznupek
11.00-16.00 - animacje na śniegu dla dzieci i rodzin: zjazd na byle czym, sztafeta, rzut śnieżkami do celu, bieg w alkogoglach.
11.00-13.00 - nauka jazdy z instruktorem na "Trikke Ski" (trajka)
13.30-14.00 - pokaz prowadzony przez ratowników GOPR

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

W Cieszynie trwa XVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych. Młodzi zawodnicy z całej Polski rywalizują w jeździe figurowej na lodzie. We wtorek, 31 stycznia, razem z rozpoczęciem ferii zimowych, rozpoczęła się olimpiada w Wiśle. W ten weekend zmagania przeniosły się do Cieszyna.

Program zawodów:

sobota, 18 lutego
godz. 8.00-10.15 treningi
godz. 10.15-17.50 konkurencje: program krótki i dowolny
godz. 18.20-20.05 treningi

niedziela, 19 lutego
godz. 8.00-8.50 treningi
godz. 8.50-12.45 konkurencje: program dowolny
godz. 13.00 ceremonia medalowa

Zawody o Puchar Jerzego

Jak co roku firma "Jerzy" z Dzięgielowa zaprasza na Amatorskie Zawody Narciarskie w Slalomie Gigancie o Puchar "Jerzego". W tym roku zmagania odbędą się już po raz trzeci. Start zawodów zaplanowano na godz. 11.00 w sobotę, 18 lutego, na stoku narciarskim Czantoria-Solisko. Zapisy można dokonywać drogą elektroniczną biuro@jerzy.info.pl lub na miejscu, w dniu zawodów w godzinach 8.30-10.00.

19 lutego

Zimowe Igrzyska Abstynentów 2012

W ubiegłym roku ok. 150 osób wzięło udział w Zimowych Igrzyskach Abstynentów. Czy zimowa aura i w tym roku przyciągnie tak duże grono zainteresowanych tymi zawodami? Uczestnicy igrzysk rywalizować będą w 5 konkurencjach: w slalomie gigancie, zjeździe na byle czym, crossie na "jabłuszkach", w konkursie na rzeźbę śniegową oraz w rzucie śnieżką do celu. Każdy zawodnik będzie mógł wziąć udział w dowolnej liczbie konkurencji. Zmagania rozpoczną się o godz. 9.00 mszą świętą w kościele w Brennej Centrum, sportowa rywalizacja na dobre rozkręci się o godz. 11.30. Igrzyska odbędą się w niedzielę, 19 lutego na stoku narciarskim "Pod Starym Groniem" w Brennej.

IX. Zawody Narciarskie w Slalomie Gigancie o Puchar Czantorii Czantoria - Solisko

Już w niedzielę odbędą się kolejne zawody wliczane do klasyfikacji Pucharu Beskidzkich Groni. Tym razem zawodnicy rywalizować będą na Czantorii. Puchar organizowany jest od 2004 roku. W tym roku ustroński stok narciarski po raz pierwszy przyłączył się do tego cyklu zawodów. Zgłoszenia przyjmowane będą do godz. 10.30 w biurze zawodów powyżej dolnej stacji kolei. Opłata startowa wynosi 10 zł. Rywalizacja odbędzie się 19 lutego, o godz. 11.00.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama