, sobota 16 stycznia 2021
Sport na weekend: Piknik rodzinny na Campingu Olza
Jedną z atrakcji Pikniku rodzinnego na Campingu Olza będą Rodzinne otwarte mistrzostwa Cieszyna w piłce nożnej. fot: www.facebook.com/CampingOlzaDodaj do Facebook

Sport na weekend: Piknik rodzinny na Campingu Olza

Jak aktywnie spędzić weekend? Propozycji jest wiele. Szczegóły imprez sportowo-rekreacyjnych godnych polecenie znajdziecie poniżej.

13 czerwca

Piknik rodzinny na Campingu Olza

W sobotę i niedzielę na Campingu Olza odbywać się będzie sportowo-rekreacyjny piknik rodzinny towarzyszący Świętu Trzech Braci.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

Sobota, 14 czerwca
- Rodzinne otwarte mistrzostwa Cieszyna w piłce nożnej (drużyny 5 osobowe), zapisy: godz. 9.00, rozpoczęcie: godz. 10.00
- Wyścigi na rolkach, zapisy: godz. 14.00, rozpoczęcie: godz. 15.00

Niedziela, 15 czerwca
- Pięciobój sprawnościowy dla dzieci, rozpoczęcie: godz. 12.00 (w programie: strzały piłką do celu, żonglowanie piłki, rzut ringo, biegi w workach, krykiet)
- Kajakowe wyścigi rodzinne, zapisy: godz. 14.00, rozpoczęcie: godz. 15.00
- Wyścigi na deskach, zapisy: godz. 14.00, rozpoczęcie: godz. 15.00
- Turniej mini golfa, rozpoczęcie: godz. 10.00
- Rodzinne rozkładanie namiotu na czas, rozpoczęcie: godz. 11.00

Otwarcie basenu w Cieszynie

W najbliższą sobotę, 14 czerwca otwarty zostanie basen w Cieszynie. Kąpielisko w Cieszynie będzie trzecim basenem, które czeka na spragnionych ochłodzenia mieszkańców powiatu cieszyńskiego. Nieco wcześniej uruchomione zostały miejskiej kąpieliska w Czeskim Cieszynie i Strumieniu. Szczegółowe informacje na temat wszystkich kąpielisk na Śląsku Cieszyńskim można znaleźć tutaj.

Goleszowska Liga Piłkarskich Szóstek

W piątek, 13 czerwca na kompleksie sportowo-rekreacyjnym "Moje Boisko-Orlik 2012"przy ul. Sportowej 2 w Goleszowie rozegrane zostaną mecz IX kolejki w Grupie "B Goleszowskiej Liga Piłkarskich Szóstek o Puchar Wójta Gminy Goleszów.

Rozkład meczów:

 • godz. 17.00: LKS II Goleszów - Sąsiedzi FC
 • godz. 18.00: Karton-Pak - Fajna Paka
 • godz. 19.00: Szachtar Cieszyn - FC Blaszok
 • godz. 20.00: 4 Korony - CDF Traktat Cieszyn
 • godz. 21.00: Nieckarz Team - Cisownica FC

  14 czerwca

  Parkrun Cieszyn

  W najbliższą sobotę 14 czerwca o godz. 9.00 wzdłuż alejek Sport Parku, po raz kolejny pobiegną uczestnicy parkrun Cieszyn czyli biegu z pomiarem czasu. Aby rozpocząć przygodę z bieganiem w ramach parkrun należy dokonać bezpłatnej rejestracji, wydrukować nadany kod i przynieść go ze sobą na bieg. Dzięki rejestracji możliwe jest stałe monitorowanie swojej formy oraz postępów. Wyniki uzyskane w ramach każdego z biegów dostępne są w ramach tworzonego dla każdego uczestnika indywidualnego profilu.

  Cieszyńska trasa parkrun zlokalizowana jest SportParku po polskiej i czeskiej stronie granicy. Start umiejscowiony jest przy bramie na stadion miejski w Cieszynie, skąd uczestnicy pobiegną aleją Łyska w stronę mostu sportowego, przez który wbiegną do Czeskiego Cieszyna, dalej w prawo po łuku i wzdłuż rzeki Olzy biegną w kierunku Mostu Wolności. Przed Mostem Wolności biegacze nawrócą i pobiegną z powrotem wzdłuż rzeki Olzy aż do Parku Sikory, dalej ścieżką wokół Parku Sikory (wewnątrz parku), mijając restaurację "Sikorak" przy wyjściu i ponownie wbiegną na most sportowy w stronę Polski. Za mostem uczestnicy skręcą w prawo po łuku do ścieżki wzdłuż rzeki Olzy w stronę boiska "Pod Wałką". Za boiskiem w lewo, ścieżką wokół miejsca piknikowego, a następnie powrót tą samą trasą w kierunku mostu sportowego, dalej aleją Łyska, aż do mety, która podobnie jak start zlokalizowana będzie przy boisku miejskim.


  View Cieszyn parkrun in a larger map

  II Turniej Skata w Strumieniu

  W sobotę, 14 czerwca o godz. 10.00 w restauracji Nova w Strumieniu rozpocznie się II Turniej Skata o Puchar Burmistrza Strumienia.

  Gramy bo lubimy w Wiśle

  W sobotę, 14 czerwca w Wiśle ruszy kolejna edycja turnieju młodych talentów "Gramy bo lubimy", organizowany przez ISSiR "Start" Wisła. Turniej skierowany jest do dziewcząt z klas I-VI szkół podstawowych. W tym roku rozgrywki przeprowadzimy w kategoriach wiekowych: "12 lat i młodsze", "10 lat i młodsze" oraz "8 lat i młodsze". Turniej odbędzie się na boisku wielofunkcyjnym w Centrum Wisły (jeżeli dopisze pogoda) lub na sali im. Wiślańskich Olimpijczyków w razie niepogody. Rozpoczęcie turnieju zaplanowano na godz. 10.10. Zakończenie przewidziano na godz. 14.00-14.30.

  Spotkanie sportowe dla dzieci niepełnosprawnych

  W sobotę, 14 czerwca o godz. 10.00 w DW "Beskidy" w Wiśle, odbędzie się spotkanie sportowe dla mieszkających w Wiśle dzieci niepełnosprawnych. W programie zawody w pływaniu oraz gry i zabawy sportowe. Wszelkie informacje uzyskać można w MOPS w Wiśle Tel. 33 855 35 53.

  Maraton Zumby w Skoczowie

  W sobotę, 14 czerwca w hali Beskidu Skoczów odbędzie się trzygodzinny maraton zumby, który poprowadzą licencjonowane instruktorki Zumba®Fitness - Kasia Żabińska i Anita Trąbała. Początek imprezy godz. 15.00. Wstęp wolny.

  I Szachowe Grand Prix Cieszyna Juniorów

  MUKS SZS Cieszyn zaprasza na I Szachowe Grand Prix Cieszyna Juniorów, które odbędzie się w sobotę, 14 czerwca o godz. 9.00 na terenie Campingu "Olza" (Al. Łyska 16). Turniej rozgrywany jest w dwóch grupach z oddzielną klasyfikacją GP: Turniej A (do lat 14 rocznik 2000 i młodsi) oraz Turniej B (do lat 10 rocznik 2004 i młodsi). Do turnieju można zgłaszać się na stronie www.chessarbiter.com, jak również do godz. 8.45 na sali gry w dniu zawodów. Organizator zapewnia łącznie 50 miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w turnieju jest odpłatny (za każdy z trzech turniejów). Wpisowe za udział w jednym turnieju wynosi 10 zł. Zawodnicy MUKS "SZS" Cieszyn 5 zł.

  Europejski Piknik Rowerowy na Trójstyku

  W sobotę, 14 czerwca ruszy Europejski Piknik Rowerowy. Jest to wydarzenie promujące aktywny wypoczynek, które nie jest zawodami sportowymi. Nie będzie więc prowadzony pomiar czasu na trasach, nie będzie też numerów startowych oraz klasyfikacji. Nie zabraknie za to dobrego jedzenia, konkursów z nagrodami i dobrej muzyki. - Przyjedź i razem z nami poznaj kulturę oraz okolice beskidzkiego Trójstyku w Jaworzynce na Trzycatku, gdzie spotykają się granice trzech państw, kultur i społeczeństw. Przewidujemy wiele dodatkowych atrakcji również dla tych, którzy nie mają rowerów, dlatego będzie to wydarzenie dla każdego - zachęcają organizatorzy. Trasy rowerowe przebiegają przez trzy miejscowości w: starostwie Hrčava w Czechach, w gminie Istebna oraz w starostwie Čierné na Słowacji

  Szczegółowy program:

 • godz. 10.00 - otwarcie wystawy i tras rajdu, uruchomienie punktów wydawania kart uczestnictwa
 • godz. 15.30-16.30 - podsumowanie Rajdu i przekazanie nagród
 • godz. 17.00 - zabawa muzyczna

  15 czerwca

  Maraton Zumba®Fitness z okazji Święta Trzech Braci

  W niedzielę, 15 czerwca, w godz. od 9.00 do 12.00 na hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Cieszynie (Aleja Łyska 21) odbędzie się Maraton Zumba®Fitness. - Zapraszamy wszystkich na świetną zabawę, tonę uśmiechu i 100% pozytywnej energii! - zachęcają organizatorzy. Maraton poprowadzą licencjonowane instruktorki Zumba®Fitness z Cieszyna i okolic: Joanna Leśków, Sylwia Czyż, Aleksandra Klimek, Marianna Radulska, Kasia Żabinska i Justyna Strządała. Wstęp wolny!

  Bieg o Istebniański Bruclik

  W najbliższą niedzielę, 15 czerwca, na trasach biegowych w Istebnej Kubalonce odbędzie się przełajowa - XXXIX edycja biegu "O Istebniański Bruclik". Start zawodów odbędzie się o godz. 9.50, kiedy to pobiegną najmłodsi zawodnicy. Ze względu na specyfikę biegów przełajowych organizatorzy przygotowali dodatkową kategorię "Tylko amatorzy", która skierowana jest do mężczyzn z roczników 1996 i starszych z wykluczeniem zawodników zrzeszonych w klubach sportowych w kraju i za granicą. Dystans biegu: 5 km. Dla każdego uczestnika organizatorzy przygotowali pamiątkowy medal, a dla trzech najlepszych w każdej kategorii wiekowej puchar oraz nagroda rzeczowa. Zawodnicy niepełnoletni powinni podczas zapisów dostarczyć pisemną zgodę rodziców na udział w zawodach lub rodzic powinien podpisać ją w biurze zawodów. Regulamin oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się tutaj.

  V Bieg Górski na Stożek

  W niedzielę, 15 czerwca odbędzie się V Bieg Górski na Stożek na dystansie 6 km z przewyższeniem +390 m, którego start znajduje się na mostku w Wiśle Łabajowie, a meta obok schroniska na Stożku. Zawodnicy pobiegną ul. Mrozków i dalej czerwonym szlakiem do schroniska. Regulamin i zgłoszenia na www.gorskiebieganie.pl lub w dniu zawodów do godz. 11.30. Odbędzie się również marsz Nordic Walking na dystansie 6 km. Dla uczestników zgłoszonych wcześniej pamiątkowe koszulki. Medale okolicznościowe dla wszystkich uczestników biegu po dotarciu na metę.

  Udział w biegu na 6 km mogą wziąć wszyscy chętni od rocznika 2000 i starsi legitymujący się dobrym stanem zdrowia. Osoby startujące, które nie ukończyły 18 roku życia muszą posiadać pisemną zgodę rodzica (opiekuna) lub kierownika ekipy. W biegu głównym na 6 km i Nordic Walking opłata startowa wynosi 30 zł. Celem imprezy jest zachęcenie społeczności do aktywności fizycznej w górach, promocja Beskidów oraz organizacja Pucharu Polski w biegach górskich.

  Mecz piłkarski kobiet w ramach Święta Trzech Braci

  W niedzielę, 15 czerwca o godz. 11.00 na stadionie przy Al. Łyska 21 rozegrany zostanie towarzyski mecz Polska - Czechy kobiet w piłkę nożną! Na boisku zmierzą się ze sobą zespoły: KKS Wisła Skoczów oraz TJ ČS AD Havířov. Wstęp wolny.

  III Rajd Synchroniczny Pojazdów Zabytkowych

  Automobilklub Cieszyński zaprasza na 3. edycję synchronicznego rajdu pojazdów zabytkowych, który odbędzie się w niedzielę, 15 czerwca w Zebrzydowicach. Rajd synchroniczny to dwukrotny przejazd zamkniętego odcinka drogi w celu uzyskania dwóch zbliżonych wyników czasowych. Zwycięzcą jest zawodnik, który osiągnie najmniejszą różnicę czasową. Trasa rajdu przebiega po gminnej drodze asfaltowej wokół malowniczo położonego stawu Młyńszczok w pobliżu zamku w Zebrzydowicach. Początek imprezy o godz. 9.00 przy amfiteatrze obok Zamku w Zebrzydowicach (baza rajdu).

  Mistrzostwa Skoczowa w tenisie stołowym

  UKS "Sportowa Jedynka" Skoczów zaprasza na Mistrzostwa Skoczowa w tenisie stołowym, które odbędą się w niedzielę, 15 czerwca o godz. 9.30 w Szkole Podstawowej nr 1 w Skoczowie (ul. Mickiewicza 11). Turniej zostanie rozegrany w formule OPEN - bez ograniczeń ligowych i wiekowych. System gry uzależniony będzie od liczby uczestników. (pół-pucharowy, grupowo-pucharowy). Zgłoszenie chęci uczestnictwa w dniu zawodów do godziny 9.30. Odprawa techniczna połączona z losowaniem odbędzie się w dniu zawodów. Wpisowe wynosi 15 zł. Uczestnik turnieju zobowiązany jest do posiadania odpowiedniego sprzętu i stroju (rakietka, obuwie zmienne z białą podeszwą, koszulka kolorowa, itp.). Kontakt : Tomzik Piotr - tel. 792 977 113, organizator-UKS "Sportowa Jedynka" Skoczów: Roszkowski Adam - tel. 606 735 942.

 • Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

  Termin organizacji w/w imprez chyba trochę chybiony z uwagi na równoległe Święto 3 braci. A swoją drogą nie lepiej było by połączyć siły i całe Święto wraz ze wszystkim w tych dniach przenieść do Błogocic i wszystkie gryle estrady karuzele etc. pomieścić Pod Wałką, na Campingu i w Parku Sikory wtedy ten teren naprawdę by żył a mieszkańcy Rynku nie mieszkali by przez 3 dni w wędzoku. . Wszystkie imprezy Plenerowe najlepiej udają się w Plenerze a nie w miedzybudynkowej studni pn. Rynek. W Błogocicach nawet jak ktoś osłabnie to mała drzemka na łonie natury nikomu nie wadzi a w mieście to od razu interwencja SM itd. A po zakończeniu imprez Rynkowych pozostaje absmak i popaprany tłuszczem bruk.

  Dodaj komentarz

  Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

  Więcej informacji na temat formatowania

  Image CAPTCHA
  Wpisz znaki widoczne na obrazku.
  reklama
  reklama