, sobota 7 grudnia 2019
Sport na weekend… I Towarzyskie Zawody Konne
Serdecznie zapraszamy na I Towarzyskie Zawody w skokach przez przeszkody. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Sport na weekend… I Towarzyskie Zawody Konne

red.
Na najbliższy weekend oprócz atrakcyjnych wydarzeń kulturalnych polecamy nie mniej ciekawe wydarzenia sportowe. Zapraszamy do Dębowca, gdzie odbędą się I Towarzyskie Zawody Konne, oraz na Puchar Beskidów, który zostanie rozegrany na skoczniach w Szczyrku, Wiśle i w czeskim Frensztacie.

I Towarzyskie Zawody Konne

Serdecznie zapraszamy na I Towarzyskie Zawody w skokach przez przeszkody, które odbędą się w najbliższą sobotę (19.08.) na Ranczu Caterina w Dębowcu (ul. Sadowa 24, Dębowiec).

Zawody rozpoczynają się o godzinie 11:00 oficjalnym powitaniem zawodników. Po otwarciu zawodów rozpocznie się pierwszy konkurs skokowy mini LL (do 60 cm), następnie LL 70-80 cm, L 80-90 cm, a na koniec L 100 cm + L1 105 cm. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, puchary i medale!

Puchar Beskidów 2017

Prawie po 30 latach wraca rywalizacja w Pucharze Beskidów. Skoczkowie zaprezentują się na trzech skoczniach − w Szczyrku, Wiśle i Frensztacie − tak będą wyglądały zawody Pucharu Kontynentalnego w Polsce oraz Czechach. Pierwsze zawody o Puchar Beskidów rozegrane zostały w 1958 roku. Przed laty zawody te odbywały się na skoczni normalnej Skalite w Szczyrku, a także na obiekcie dużym w Wiśle-Malince. Po raz ostatni w Pucharze Beskidów skoczkowie narciarscy rywalizowali w 1989 roku. Po 28 latach powrócono do rywalizacji w Pucharze Beskidów, ale w nowej formule. W poprzednich latach turniej ten obywał się zimą, natomiast teraz zawody rozegrane zostaną latem i będą zaliczane do klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego. Do Szczyrku i Wisły dołączył Frensztat, dlatego Puchar Beskidów rozgrywany będzie teraz na trzech obiektach. W pierwszym dniu rywalizacji skoczkowie powalczą na skoczni normalnej w Szczyrku. Następnie zmagania przeniosą się na skocznię im. Adama Małysza w Wiśle-Malince, a finał odbędzie się na obiekcie HS-106 we Frensztacie.

Program Pucharu Beskidów:
Szczyrk − 18.08.2017,
piątek − 14:00 − oficjalny trening (jedna seria);
15:30 − seria próbna;
17:00 − pierwsza seria konkursowa

Wisła − 19.08.2017,
sobota − 16:00 − oficjalny trening (jedna seria);
17:30 − seria próbna;
19:00 − pierwsza seria konkursowa

Frensztat − 20.08.2017,
niedziela − 11:30 − oficjalny trening (jedna seria);
12:30 − seria próbna;
13:30 − ceremonia otwarcia;
14:00 − finał Pucharu Beskidów

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama