, piątek 22 stycznia 2021
Sport na weekend: Historyczne wyścigi motocyklowe
Na najlepszych zawodników czekają wspaniale nagrody m.in. statuetki wykonane specjalnie na wyścig oraz motocyklowe kurtki, rękawice, kaski, spodnie i oleje.  fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Sport na weekend: Historyczne wyścigi motocyklowe

W najbliższy weekend odbędą się wyścigi motocyklowe O Błękitną Wstęgę Cieszyna. Zawody miały odbyć się w zeszłą niedzielę, jednak ze względu na niekorzystną pogodę zostały przeniesione na najbliższą sobotę. A co jeszcze w sporcie czeka nas w ten weekend?

29 sierpnia

Puchar Prezesa PZN w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej

W piątek, 29 sierpnia na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince oraz trasach biegowo-nartorolkowych ośrodka "Jonidło", odbędą się zawody o Puchar Prezesa PZN w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Impreza organizowana jest przez Polski Związek Narciarski oraz Śląsko-Beskidzki Związek Narciarski.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

godz. 9.30 - seria próbna skoków do KN
godz. 10.00 - seria konkursowa skoków do KN
godz. 12.00 - bieg do KN - nartorolki
godz. 16.00 - seria próbna otwartego konkursu skoków
godz. 17.00 - pierwsza seria
godz. 18.00 - seria finałowa
godz. 18.45 - dekoracja zwycięzców

30 sierpnia

II Amatorski Wyścig Motocyklowy "O Błękitną Wstęgę Olzy"

W zeszłą niedzielę miał się odbyć II Amatorski Wyścig Motocyklowy "O Błękitną Wstęgę Olzy". Zawody z powodu niekorzystnej pogody zostały przeniesione na 30 sierpnia. Start do wyścigu usytuowany będzie na ul. Gwido Langera (dawniej ul. Ładna Boczna) powyżej skrzyżowania z ul. Ładną, dalej na ul. Langera 400 metrowy odcinek pomiaru czasu do zjazdu na parking przy przejściu granicznym W Cieszynie Boguszowicach. Dalsza część jezdni ul. Langera do ul. Jabłonnej służyć będzie do wytracenia prędkości i zatrzymania po przejeździe odcinka konkursowego oraz do zaparkowania motocykli po przejeździe w trakcie oczekiwania na pilota, który odprowadzi zawodników z powrotem na linię startu po zakończeniu konkurencji w poszczególnych kategoriach. Rejestracja uczestników ruszy o godz. 9.30. Początek zawodów zaplanowany został na godz. 14.00. Na najlepszych zawodników czekają wspaniale nagrody m.in. statuetki wykonane specjalnie na wyścig oraz motocyklowe kurtki, rękawice, kaski, spodnie i oleje. Szczegółowe informacje na temat wyścigu znajdują się na facebook'owym organizatora, dostępnym tutaj.

Parkrun Cieszyn

W najbliższą sobotę, 30 sierpnia o godz. 9.00 wzdłuż alejek Sport Parku, po raz kolejny pobiegną uczestnicy parkrun Cieszyn czyli biegu z pomiarem czasu. Aby rozpocząć przygodę z bieganiem w ramach parkrun należy dokonać bezpłatnej rejestracji, wydrukować nadany kod i przynieść go ze sobą na bieg. Dzięki rejestracji możliwe jest stałe monitorowanie swojej formy oraz postępów. Wyniki uzyskane w ramach każdego z biegów dostępne są w ramach tworzonego dla każdego uczestnika indywidualnego profilu.

Cieszyńska trasa parkrun zlokalizowana jest SportParku po polskiej i czeskiej stronie granicy. Start umiejscowiony jest przy bramie na stadion miejski w Cieszynie, skąd uczestnicy pobiegną aleją Łyska w stronę mostu sportowego, przez który wbiegną do Czeskiego Cieszyna, dalej w prawo po łuku i wzdłuż rzeki Olzy biegną w kierunku Mostu Wolności. Przed Mostem Wolności biegacze nawrócą i pobiegną z powrotem wzdłuż rzeki Olzy aż do Parku Sikory, dalej ścieżką wokół Parku Sikory (wewnątrz parku), mijając restaurację "Sikorak" przy wyjściu i ponownie wbiegną na most sportowy w stronę Polski. Za mostem uczestnicy skręcą w prawo po łuku do ścieżki wzdłuż rzeki Olzy w stronę boiska "Pod Wałką". Za boiskiem w lewo, ścieżką wokół miejsca piknikowego, a następnie powrót tą samą trasą w kierunku mostu sportowego, dalej aleją Łyska, aż do mety, która podobnie jak start zlokalizowana będzie przy boisku miejskim.


View Cieszyn parkrun in a larger map

I Szachowe Grand Prix Cieszyna Juniorów

W sobotę, 30 sierpnia od godz. 9.00 na terenie campingu "Olza" odbywać się będzie II runda I Szachowego Grand Prix Cieszyna Juniorów. Turniej rozgrywany jest w dwóch grupach z oddzielną klasyfikacją GP. Turniej A do lat 14 rocznik 2000 i młodsi. Turniej B do lat 10 rocznik 2004 i młodsi. Do turnieju można zgłaszać się na stronie www.chessarbiter.com, jak również godz. do 8.45 na sali gry w dniu zawodów. Organizator zapewnia łącznie 50 miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w turnieju jest odpłatny (za każdy z trzech turniejów). Wpisowe za udział w jednym turnieju wynosi 10 zł. Zawodnicy MUKS "SZS" Cieszyn 5 zł.

Przewodnik czeka w Wiśle

W sobotę i w niedzielę, PTTK oddział Wisła i UM w Wiśle zapraszają turystów indywidualnych na ostatnią wycieczkę z przewodnikiem w ramach akcji "Przewodnik czeka". W sobotę, 30 sierpnia uczestnicy wędrówki spotkają się na Pl. B. Hoffa o godz. 8.30, a następnie przejadą z przystanku na ul. Olimpijskiej (godz. 8.42) do Wisły Czarne PTTK. Wędrówka przebiegać będzie następującą trasą: Wisła Czarne PTTK Przeł. Gawlasi - Zielony Kopiec - Malinowska Skała - Przeł. Salmopolska -Trzy Kopce Wiślańskie - Wisła Uzdrowisko. W niedzielę, 31 sierpnia w ramach akcji odbędzie czterogodzinny spacer po Wiśle - śladami historii. Spotkanie uczestników wędrówki odbędzie się na Pl. B.Hoffa o godz. 9.00. Szczegółowych informacji udziela PTTK Wisła, pod numerem telefonu: 33 855-35-60.

31 sierpnia

Lodowisko

Również w sierpniu otwarte jest lodowisko w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Cieszyńskich Olimpijczyków. W najbliższą niedzielę, 31 sierpnia ślizgawka będzie czynna w godz. od 17.30 do 18.30 oraz od 18.45 do 19.45. Wstęp na ślizgawkę jest płatny. Bilet normalny kosztuje 5 zł, a ulgowy 3 zł. Czynna jest również wypożyczalnia sprzętu.

Rowerem do Dębowca

Turystyczny Klub Kolarski PTTK "Ondraszek" zaprasza na propagowanie czynnego wypoczynku na rowerze jako środka integrującego rodzinę, promocję ścieżek rowerowych jako najbezpieczniejszych szlaków dla rowerzystów, poznanie walorów krajoznawczych Cieszyna i okolic, popularyzacja hasła "Rowerzysto-bądź widoczny na drodze". Prawo startu mają uczestnicy dysponujący sprawnym i wyposażonym zgodnie z przepisami rowerem, zgłaszając udział w poniżej określonych miejscach. Dzieci i młodzież startują wyłącznie pod opieką osób dorosłych. Zgłoszenia w dniu imprezy od godz. 8.30 do godz. 9.30 w miejscu startu. Wyjazd o godz. 10.00 z płyty rynku. Przejazd łącznie ok. 20 km. Trasa prowadzi drogami o nawierzchni utwardzonej asfaltowej. Powrót indywidualny i na własną odpowiedzialność. Szczegółowe informacje znajdują się tutaj.

Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska i Zaolzia w Motocrossie

W niedzielę, 31 sierpnia Cieszyński Klub Motorowy zaprasza na VII rundę Międzynarodowych Mistrzostw Śląska i Zaolzia w Motocrossie. Zawody odbędą się na torze motocrossowym w Cieszynie (ul. Motokrosowa). Zapisy w dniu zawodów od godz. 7.00 rano. Treningi MX1, MX2, Veterán A, Veterán B, Elite, 65+85 ccm, Inter - rozpoczną się o godz. 8.00 i będą trwać do godz. 12.30. Pierwszy wyścig obędzie się w godz. 13.00-15.30. Drugi wyścig odbędzie się w godz. 16.10-18.30. Wyniki i rozdanie nagród nastąpi o godz. 19.00.

Piłkarski Turniej Groni o Puchar Pizzerii Werona

W niedzielę, 31 sierpnia gmina Istebna zaprasza do amfiteatru ''Pod Skocznią'', gdzie wspólnie żegnane będą wakacje. W ramach imprezy odbędzie się Piłkarski Turniej Groni o Puchar Pizzerii Werona. Szczegółowy program imprezy znajduje się tutaj.

Gdzie na basen w powiecie

Najbliższy weekend to ostatni dzwonek aby skorzystać z miejskich kąpielisk w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. Nieco dłużej sezon potrwa w Strumieniu. Szczegółowe informacje na temat wszystkich kąpielisk na Śląsku Cieszyńskim można znaleźć tutaj.

Piłka nożna w regionie

Piłka nożna - Klasa okręgowa (Bielsko-Biała) - 2014/2015

IV kolejka - 30 sierpnia, godz. 17.00.

KS Czarni Jaworze - TS Piast Cieszyn
RKS Cukrownik Chybie - TS Koszarawa Żywiec
KP Beskid Skoczów - LKS Skałka Żabnica (godz. 15:00)
KS Kuźnia Ustroń - LKS Zapora Porąbka
KS Wisła - LKS Świt Cięcina
MRKS Czechowice-Dziedzice - UKS Maksymilian Cisiec (godz. 15:00)

IV kolejka - 31 sierpnia, godz. 17.00.

LKS 99 Pruchna - KS Spójnia Landek (godz. 16:00)
LKS Pasjonat Dankowice - LKS Bestwina

Piłka nożna - Klasa A (Podokręg Skoczów) - 2014/2015

V kolejka: 30 sierpnia, godz. 17.00

LKS Wisła Strumień - LKS Strażak Pielgrzymowice (godz. 14:00)
LKS Ochaby 96 - LKS Kończyce Małe (godz. 16:00)
LKS Błyskawica Drogomyśl - LKS Orzeł Zabłocie
LKS Goleszów - LKS Beskid Brenna
LKS Błyskawica Kończyce Wlk - KKS Spójnia Zebrzydowice

V kolejka: 31 sierpnia, godz. 17.00

LKS Olza Pogwizdów - LKS Pogórze
LKS Tempo Puńców - GKS Morcinek Kaczyce

Piłka nożna - Klasa B (Podokręg Skoczów) - 2014/2015

III kolejka: 30 sierpnia, godz. 17.00

LKS Strażak Dębowiec - LKS Błękitni Pierściec
LKS Zryw Bąków - LKS Spójnia Górki Wielkie

III kolejka: 31 sierpnia, godz. 17.00

LKS Goleszów II - MKS Strażak Golasowice
LKS Iskra Iskrzyczyn - KS Nierodzim
LKS Rudnik - LKS Victoria-Polifarb Hażlach
KP Beskid II Skoczów - pauzuje

Piłka nożna - Liga Wojewódzka Juniorów (II liga - grupa IV) - 2014/2015

II kolejka: 30 sierpnia, godz. 12.00

TS Piast Cieszyn - LKS Pasjonat Dankowice
LKS Goleszów - LKS Leśna
LKS Drzewiarz Jasienica - LKS Zapora Porąbka
KP Beskid Skoczów - BTS Rekord II Bielsko-Biała

II kolejka: 31 sierpnia, godz. 12.00

LKS Orzeł Kozy - LKS Błyskawica Drogomyśl (godz. 11:00)
TS Podbeskidzie II Bielsko-Biała - pauzuje

Piłka nożna - Liga Wojewódzka Trampkarzy (III liga - grupa VI) - 2014/2015

II kolejka: 30 sierpnia, godz. 10.00

TS Piast Cieszyn - LKS Pasjonat Dankowice
LKS Goleszów - UKS Ajax Leśna
LKS Drzewiarz Jasienica - LKS Zapora Porąbka
KP Beskid Skoczów - TS Czarni-Góral Żywiec

II kolejka: 31 sierpnia, godz. 10.00

UKS Gimnazjum Kozy - LKS Błyskawica Drogomyśl (godz. 9:00)
BBTS Podbeskidzie II Bielsko-Biała - pauzuje

Piłka nożna - Liga Wojewódzka Juniorów (III liga - grupa IV) - 2014/2015

II kolejka: 30 sierpnia, godz. 12.00

KP Trójwieś Istebna - TS Koszarawa Żywiec
KS Spójnia Landek - LKS Podhalanka Milówka
LKS Zapora Wapienica - RKS Cukrownik Chybie
GLKS Wilkowice - LKS Soła Rajcza

II kolejka: 31 sierpnia, godz. 12.00

KS Kuźnia Ustroń - BKS Stal Bielsko-Biała
GKS Radziechowy-Wieprz - KS Wisła

Piłka Nożna - Liga Wojewódzka Trampkarzy (IV liga - grupa VI) - 2014/2015

II kolejka: 30 sierpnia, godz. 10.00

KP Trójwieś Istebna - TS Koszarawa Żywiec
KS Spójnia Landek - LKS Podhalanka Milówka
LKS Zapora Wapienica - RKS Cukrownik Chybie
GLKS Wilkowice - LKS Soła Rajcza

II kolejka: 31 sierpnia, godz. 10.00

KS Kuźnia Ustroń - BKS Stal Bielsko-Biała
GKS Radziechowy-Wieprz - KS Wisła

Piłka nożna - Grupa A trampkarzy i juniorów (Podokręg Skoczów) - 2014/2015

III kolejka: 30 sierpnia, godz. 10.00 i 11.30

LKS Kończyce Małe - KKS Spójnia Zebrzydowice
LKS Pogórze - LKS Błyskawica Kończyce Wlk (w Kończycach)
LKS 99 Pruchna - LKS Beskid Brenna
LKS Strażak Pielgrzymowice - LKS Olza Pogwizdów (godz. 15:30 i 17:00)

III kolejka: 31 sierpnia, godz. 10.00 i 11.30

LKS Wyzwolenie Simoradz - LKS Wisła Strumień (godz. 12:30 i 14:00)
LKS Zryw Bąków - LKS Spójnia Górki Wielkie (godz. 15:30 i 17:00)

Piłka nożna - Grupa B trampkarzy i juniorów (Podokręg Skoczów) - 2014/2015

II kolejka - 30 sierpnia

LKS Ochaby 96 - MKS Promyk Golasowice (godz. 10:00)
GKS Morcinek Kaczyce - LKS Strażak Dębowiec (godz. 10:00)
KS Nierodzim - LKS Orzeł Zabłocie (godz. 10:00 i 11:30)
KS Brzezówka - LKS Tempo Puńców (godz. 12:30)
LKS Victoria-Polifarb Hażlach - LKS Błękitni Pierściec (godz. 15:30)

II kolejka - 31 sierpnia

LKS Iskra Iskrzyczyn - KP Beskid Skoczów (godz. 11:00)

Piłka Nożna - Goleszowska Liga Szóstek (II liga) - 2014

IX kolejka: 29 sierpnia

Mario Team Brenna - Cyc Pub Goleszów (godz. 17:00)
Sąsiedzi FC - Kozakowice (godz. 18:00)
Szachtar Cieszyn - LKS II Goleszów (godz. 19:00)
Oldboje Lutnia Zamarski - Piastowskie (godz. 20:00)
Fajna Paka - Pogoń Połące (godz .21:00)
Texas Hażlach - pauzuje

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama