, niedziela 24 czerwca 2018
Sport na weekend: Fortuna Bieg po raz czwarty
Cieszyński Bieg Fortuny organizowany będzie już po raz czwarty. fot: BŚDodaj do Facebook

Sport na weekend: Fortuna Bieg po raz czwarty

Po raz kolejny na starcie głównego cieszyńskiego Biegu Fortuny stanie około 700 zawodników. To swoisty rekord tych zawodów. Biegacze rozpoczną rywalizację już w niedzielę. Co jeszcze wydarzy się podczas tego weekendu?

Downhill Contest 2012

Zawody goszczą w Wiśle siódmy rok z rzędu, po raz kolejny jest to inauguracja sezonu rowerowego rozgrywanego w ramach Pucharu Polski i Mistrzostw Polski, a także inauguracja sezonu w Europie Środkowo-wschodniej. Pasjonaci kolarstwa zjazdowego mogą się przygotować na ogromną dawkę adrenaliny oraz spróbować swoich sił w walce z czasem i ciekawą wiślańską trasą, która w kręgach zawodników uchodzi za jedną z najlepszych i najbardziej wymagających w Polsce. Udział w zawodach potwierdził m.in. czołowy światowy zawodnik jeżdżący w barwach Red Bull - Filip Polc, a także cała czołówka zawodników z Czech, Słowacji i Łotwy.

Harmonogram zawodów:
Dzień przed zawodami
godz. 9.00-13:00 - przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie numerów startowych, Góra Stożek
godz. 8.00-09.00 - obowiązkowa piesza inspekcja trasy przez zawodników (dotyczy zawodników z licencją PZKol)
godz. 9.00-16.00- obowiązkowy trening z zatrzymywaniem (dotyczy zawodników z licencją PZKol)
godz 16.00-18.00 trening non stop dla zawodników z licencją PZKol

Dzień zawodów:
godz. 7.00 - odprawa służb zabezpieczających
godz. 8.00 - wywieszenie list startowych w biurze zawodów
godz. 7.30-10.00 - trening dla wszystkich kategorii
godz. 10.00-11.00 - trening tylko dla zawodników z licencją PZKol
godz. 11.30-14.00 - eliminacje
godz. 14.00 - finał

30 minut po zakończeniu finału - dekoracja zwycięzców

29 kwietnia

Fortuna Bieg

W niedzielę 29 kwietnia na ulicach Cieszyna i Czeskiego Cieszyna już po raz czwarty odbędzie się Cieszyński Fortuna Bieg. Jego uczestnicy w ramach integracji społeczności dwóch przygranicznych miast, wspólnie pokonają dystans 10 km. Patronat nad wydarzeniem objęli Burmistrz Cieszyna oraz Starosta Czeskiego Cieszyna. Zgłosić się do biegu można za pomocą strony internetowej www.fortuna.bieguliczny.pl, tam znajdują się wszystkie regulaminy i inne niezbędne informacje. Do udziału w biegu młodzieżowym zapraszani są uczniowie cieszyńskich szkół. Zawody rozpoczną się o godz. 11.30.

UWAGA! UTRUDNIENIA W RUCHU!

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Cieszynie informuje, że w dniu 29 kwietnia Cieszyn gościł będzie uczestników masowego biegu ulicznego „4. Cieszyńskiego Fortuna Biegu”. Start do biegu usytuowany będzie na Al. J. Łyska na wysokości trybuny stadionu następnie trasa poprowadzona będzie Al. J. Łyska, ul. Przykopa do ul. Zamkowej, dalej w lewo ul. Zamkową do Mostu Przyjaźni, ulicami Czeskiego Cieszyna do Mostu Wolności i w prawo Al. J. Łyska w stronę stadionu MOSiR, gdzie usytuowana będzie meta biegu.

Start do pierwszego biegu młodzieżowego nastąpi o godzinie 11.30. W związku z powyższym informujemy o czasowym wyłączeniu z ruchu kołowego odcinka Al. J. Łyska od kempingu „Olza” do „Mostu Wolności” w godz. 9.30-13.30 oraz dalszej części Al. J. Łyska od „Mostu Wolności” do ul. Przykopa, fragmentu ul. Przykopa od Al. J. Łyska do ul. Zamkowej, fragmentu ul. Zamkowej od wylotu ul. Przykopa do Mostu Przyjaźni oraz częściowego wyłączenia z ruchu kołowego Mostu Wolności i Mostu Przyjaźni w dniu zawodów w godzinach 11.00-13.30.

Ograniczenia powyższe zostały ustalone w porozumieniu z Policją, Strażą Graniczną i odpowiednimi służbami miejskimi. Na czas trwania imprez sportowych prosimy o korzystanie z objazdów. Za powstałe utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama