, sobota 6 marca 2021
Sport na weekend: Bezpieczny motocyklista
MotoBrothers Klub po raz kolejny zaprasza na drugą edycję imprezy motocyklowej zatytułowaną Bezpieczny Motocyklista.  fot: www.motobrothers.com.plDodaj do Facebook

Sport na weekend: Bezpieczny motocyklista

Jakie atrakcje sportowo-rekreacyjne czekają na nas podczas zbliżającego się weekendu? Najciekawsze propozycje znalazły się w naszym cotygodniowym zestawieniu.

27 czerwca

Na basen w powiecie

Na terenie powiatu cieszyńskiego czynne są trzy miejskie kąpieliska, które czekają na spragnionych ochłodzenia mieszkańców oraz turystów. Jako pierwszy uruchomiony został basen w Czeskim Cieszynie, później otwarto kąpielisko w Strumieniu, a od zeszłego tygodnia czynny jest również basen w Cieszynie.Szczegółowe informacje na temat wszystkich kąpielisk na Śląsku Cieszyńskim można znaleźć tutaj.

28 czerwca

Parkrun Cieszyn

W najbliższą sobotę 28 czerwca o godz. 9.00 wzdłuż alejek Sport Parku, po raz kolejny pobiegną uczestnicy parkrun Cieszyn czyli biegu z pomiarem czasu. Aby rozpocząć przygodę z bieganiem w ramach parkrun należy dokonać bezpłatnej rejestracji, wydrukować nadany kod i przynieść go ze sobą na bieg. Dzięki rejestracji możliwe jest stałe monitorowanie swojej formy oraz postępów. Wyniki uzyskane w ramach każdego z biegów dostępne są w ramach tworzonego dla każdego uczestnika indywidualnego profilu.

Cieszyńska trasa parkrun zlokalizowana jest SportParku po polskiej i czeskiej stronie granicy. Start umiejscowiony jest przy bramie na stadion miejski w Cieszynie, skąd uczestnicy pobiegną aleją Łyska w stronę mostu sportowego, przez który wbiegną do Czeskiego Cieszyna, dalej w prawo po łuku i wzdłuż rzeki Olzy biegną w kierunku Mostu Wolności. Przed Mostem Wolności biegacze nawrócą i pobiegną z powrotem wzdłuż rzeki Olzy aż do Parku Sikory, dalej ścieżką wokół Parku Sikory (wewnątrz parku), mijając restaurację "Sikorak" przy wyjściu i ponownie wbiegną na most sportowy w stronę Polski. Za mostem uczestnicy skręcą w prawo po łuku do ścieżki wzdłuż rzeki Olzy w stronę boiska "Pod Wałką". Za boiskiem w lewo, ścieżką wokół miejsca piknikowego, a następnie powrót tą samą trasą w kierunku mostu sportowego, dalej aleją Łyska, aż do mety, która podobnie jak start zlokalizowana będzie przy boisku miejskim.


View Cieszyn parkrun in a larger map

24-godzinny maraton kolarski

W dniach 28 i 29 czerwca odbędzie się 24-godzinny Maraton Kolarski organizowany przez Klub Kolarski Sokół Radlin. Trasa Maratonu przebiegać będzie przez: Radlin, Wodzisław Śląski, Jastrzębie-Zdrój, Ruptawę, Pielgrzymowice, Bąków, Skoczów, Ustroń (punkt kontrolno-odżywczy na rynku w Ustroniu), Goleszów, Cieszyn, Zebrzydowice, Ruptawę, Gorzyczki, Gorzyce, Pszów i z powrotem do Radlina. Okrążenie ma długość 150 km, a poszczególne dystanse to: 150 km, 300 km, 450 km, 600 km, 650 km (bicie rekordu Sokoła). W Maratonie uczestniczy 4 kolarzy z Cieszyna. Więcej informacji na stronie Klubu Kolarskiego Sokół Radlin.

Odjazdowy Bibliotekarz

W sobotę, 28 czerwca w Cieszynie ruszy rodzinny rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz”, w którym bibliotekarze, czytelnicy oraz miłośnicy książek i rowerów, przejeżdżając przez miasto i okolicę, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić czas w gronie osób o podobnych pasjach. Miejscem startu będzie teren przed siedzibą Biblioteki Miejskiej (Głęboka 15). Start godz. 11.00. Trasa prowadzi do Pogwizdowa, gdzie w tamtejszej Rybaczówce (ul. Kolejowa) spotkają się wszyscy "odjazdowi" uczestnicy. Na mecie zaplanowany jest piknik integrujący środowisko bibliotekarskie i sympatyków książek. Przewidziane są różnego rodzaju atrakcje m.in. pokazy tresury psów policyjnych, nauka pierwszej pomocy, występy iluzjonisty, bookcrosing, gry i zabawy wspólne czytanie i pieczenie kiełbasek oraz inne niespodzianki. - Zapraszamy wszystkich chętnych, dużych i małych, wszystkich wielbicieli książek i rowerów - zachęcają organizatorzy. Rejestracja uczestników 28 czerwca od godz. 10.30 do 11.00. Wpisowe dla dorosłych uczestników rajdu (dzieci nie płacą) wynosi 10 zł.

Biegaj w Górach - Bieg na Czantorię

- To już szósty raz, gdy zapraszamy miłośników biegania i aktywnego wypoczynku na wyjątkowy w Polsce cykl biegów górskich "Biegaj w Górach" (Mountain Marathon). Atrakcyjne tereny górskie, widowiskowa rywalizacja i malownicze trasy sprawiają, że zawody od początku cieszą się wśród uczestników popularnością i uznaniem - zachęcają organizatorzy imprezy i zapraszają na pierwszą z czterech edycji, która obejmować będzie bieg na Czantorię. Impreza odbędzie się w sobotę, 28 czerwca. Więcej informacji na stronie: www.biegajwgorach.pl

Turniej Piłki Nożnej w Zabłociu

LKS "Orzeł" Zabłocie zaprasza na Turniej Piłki Nożnej Seniorów o Puchar Burmistrza Strumienia, który odbędzie się w sobotę, 28 czerwca o godz. 11.30 na boisku LKS "Orzeł" w Zabłociu (ul. Rolna 18).

Piknik sportowo-strażacki gminy Goleszów

Gmina Goleszów oraz LKS Goleszów serdecznie zapraszają do udziału w pikniku sportowo-strażackim gminy Goleszów o "Puchar Cieszyńskiej Krainy", który już w najbliższą sobotę, 28 czerwca odbędzie się na obiektach sportowo-rekreacyjnych przy ul. Sportowej 2 w Goleszowie. Konkurencje tegorocznego pikniku mają charakter indywidualny, w związku z czym organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do udziału. - Żeby wystartować wystarczy w sobotę przyjść na miejsce zawodów i zapisać się na listę startową w biurze zawodów, które czynne będzie od godz. 14.00. Dla zwycięzców poszczególnych konkurencji indywidualnych przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe - wyjaśniają organizatorzy. Szczegółowy program pikniku dostępny jest tutaj.

Marsz otwierający trasy Nordic Walking

W sobotę, 28 czerwca przy przy pływalni Delfin w Skoczowie o godz. 10.00 odbędzie się inauguracyjne otwarcie tras Nordic Walking. Program inauguracji obejmuje rozgrzewkę z instruktorem, masz, a po marszu poczęstunek regeneracyjny. Każdy uczestnik otrzyma koszulkę oraz możliwość darmowego wypożyczenia kijów.

I Wakacyjny Turniej Żaków w Piłce Nożnej

KKS "SPÓJNIA" Zebrzydowice zaprasza na I Wakacyjny Turniej Żaków w Piłce Nożnej, który odbędzie się w sobotę, 28 czerwca o godz. 14.00 na boisku KKS Spójnia w Zebrzydowicach (ul. Wojska Polskiego 1). W turnieju udział weźmie 8 drużyn żaków (rocz. 2004 i młodsi). Najlepsze trzy drużyny turnieju otrzymają pamiątkowy puchar, medale, a także nagrodę w postaci sprzętu sportowego. Przewidziane są również nagrody dla najlepszego bramkarza oraz zawodnika turnieju.

Przewodnik czeka w Wiśle

W miesiącach od maja do sierpnia PTTK / Oddział Wisła i Urząd Miejski organizują wycieczki z przewodnikiem dla turystów indywidualnych. W sobotę, 28 czerwca chętni do spaceru z przewodnikiem spotkają się na Pl. B. Hoffa o godz. 9.00, następnie przejdą trasą: Pl. B.Hoffa - Wisła Dziechcinka - Kobyla - Sałasz Kobyla - Stożek Wielki - Kiczory - zielonym szlakiem przez Sałasz Dupny, osiedle Wilcze (Izba pamięci Jerzego Kukuczki) - Istebna Bucznik (powrót PKS). W niedzielę, 29 czerwca po zbiórce na Pl. B.Hoffa o godz. 9.00 uczestnicy wyruszą w wycieczkę rowerową po Wiśle i okolicach. Szczegółowych informacji udziela PTTK Wisła, tel. 33 855-35-60.

29 czerwca

Bezpieczny motocyklista

MotoBrothers Klub po raz kolejny zaprasza na drugą edycję imprezy motocyklowej zatytułowaną Bezpieczny Motocyklista. - Zapraszamy wszystkich zmotoryzowanych, miłośników motorów i ich rodziny - zachęcają organizatorzy. Impreza odbędzie się w niedzielę, 29 czerwca na parkingu pod Wałką. Start o godz. 12.00. Każdy motocyklista będzie mógł spróbować swoich sił podczas jazdy zręcznościowej na czas. Odbędzie się również konkurs wolnej jazdy motocyklem oraz wyścigi gokartów. Wśród wielu atrakcji organizatorzy wymieniają również ciekawie zapowiadający się pokaz "stuntu na motocyklu" polegający zazwyczaj na popisowej jeździe na jednym kole wraz z wykonywaniem różnych akrobacji. Więcej informacji na temat imprezy znajduje się na stronie www.motobrothers.com.pl.

XXI Turniej Strzelecki o Puchar Wójta Gminy Chybie

Gminny Ośrodek Kultury w Chybiu zaprasza na XXI Turniej Strzelecki o Puchar Wójta Gminy Chybie, który odbędzie się w niedzielę≤ 29 czerwca o godz. 9.00 na strzelnicy Henryka Sojki w Landeku. Wstęp wolny.

VII Gminny Turniej Szachowy

Gminny Ośrodek Kultury w Hażlachu zaprasza na VII Gminny Turniej Szachowy, który odbędzie się w niedzielę, 29 czerwca o godz. 8.30 w siedzibie GOK przy ul. Głównej 38. Rozgrywki szachowe odbywać się będą w pięciu kategoriach: "open", "mistrz gminy Hażlach", "open junior (rocznik 1996-2001)", "junior gminy Hażlach (1996 i młodsi)", "open młodziki (2002 i młodsi)". Zgłoszenia: gok@hazlach.pl, tel. : 33 856-97-68. Wpisowe: 10 zł i 5 zł (mieszkańcy gminy Hażlach).

Turniej Piłki Nożnej Juniorów

LKS "Orzeł" Zabłocie zaprasza na Turniej Piłki Nożnej Juniorów o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Strumieniu, który odbędzie się w niedzielę, 29 czerwca o godz. 13.00 na boisku LKS "Orzeł" w Zabłociu (ul. Rolna 18).

Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska i Zaolzia w Motocrossie

Cieszyński Klub Motorowy zaprasza na IV rundę Międzynarodowych Mistrzostw Śląska i Zaolzia w Motocrossie "Top Amator Cup 2014", które odbędą się w niedzielę, 29 czerwca na torze motocrossowym przy ul. Motokrosowej w Cieszynie. Zapisy w dniu zawodów od godz. 7.00. Treningi: MX1, MX2, Veterán A, Veterán B, Elite, 65+85 ccm, Inter - rozpoczną się o godz 8.00 i będą trwać do godz. 12.30. Pierwszy wyścig odbywać się będzie w godz. od 13.00 do 15.30. Drugi wyścig w godz. od 16.10 do 18.30. Wynik i rozdanie nagród zaplanowane jest na godz. 19.00.

Marsze otwierające trasy Nordic Walking

W niedzielę, 29 czerwca przy urzędzie gminy w Dębowcu o godz. 10.00 oraz przy Gminnym Ośrodku Kultury w Zebrzydowicach o godz. 15.00 odbędzie się inauguracyjne otwarcie tras Nordic Walking. Program inauguracji obejmuje rozgrzewkę z instruktorem, masz, a po marszu poczęstunek regeneracyjny. Każdy uczestnik otrzyma koszulkę oraz możliwość darmowego wypożyczenia kijów.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama