, sobota 6 marca 2021
Sport na weekend: Aktywne sobotnie rano z parkrun Cieszyn
W najbliższą sobotę 5 kwietnia odbędzie się drugi bieg z pomiarem czasu w ramach inicjatywy parkrun. Biegi, których inauguracja w Cieszynie miała miejsce w sobotę 29 marca, organizowane będą przez cały rok, w każdą sobotę o godz. 9.00 na alejkach Sport Parku. fot: www.facebook.com/CeskyTesinDodaj do Facebook

Sport na weekend: Aktywne sobotnie rano z parkrun Cieszyn

SM
W zeszłym tygodniu w Cieszynie zainaugurowana została inicjatywa parkrun czyli okazja do wspólnego biegania po parku, któremu towarzyszy pomiar czasu. Pierwszy bieg skusił wielu chętnych zarówno z polskiej, jak i czeskiej strony Olzy. W najbliższą sobotę będzie okazja do kolejnego biegu w ramach parkrun. Biegi są bowiem organizowane przez cały rok, w każdą sobotę o godz. 9.00. A jakie inne atrakcje sportowe czekają nas w najbliższy weekend?

5 kwietnia

Parkrun Cieszyn

W najbliższą sobotę 5 kwietnia odbędzie się drugi bieg z pomiarem czasu w ramach inicjatywy parkrun. Biegi, których inauguracja w Cieszynie miała miejsce w sobotę 29 marca, organizowane będą przez cały rok, w każdą sobotę o godz. 9.00 na alejkach Sport Parku. W związku z faktem, że biegi organizowane są co tydzień, uczestnicy mogą stale monitorować swoją formę oraz postępy, a wyniki uzyskane w ramach każdego z biegów dostępne będą w ramach tworzonego dla każdego uczestnika indywidualnego profilu. Aby rozpocząć przygodę z bieganiem w ramach parkrun należy dokonać bezpłatnej rejestracji, wydrukować nadany kod i przynieść go ze sobą na bieg.

Cieszyńska trasa parkrun zlokalizowana będzie w SportParku po polskiej i czeskiej stronie granicy. Start umiejscowiony będzie przy bramie na stadion miejski w Cieszynie, skąd uczestnicy pobiegną aleją Łyska w stronę mostu sportowego, przez który wbiegną do Czeskiego Cieszyna, dalej w prawo po łuku i wzdłuż rzeki Olzy biegną w kierunku Mostu Wolności. Przed Mostem Wolności biegacze nawrócą i pobiegną z powrotem wzdłuż rzeki Olzy aż do Parku Sikory, dalej ścieżką wokół Parku Sikory (wewnątrz parku), mijając restaurację "Sikorak" przy wyjściu i ponownie wbiegną na most sportowy w stronę Polski. Za mostem uczestnicy skręcą w prawo po łuku do ścieżki wzdłuż rzeki Olzy w stronę boiska "Pod Wałką". Za boiskiem w lewo, ścieżką wokół miejsca piknikowego, a następnie powrót tą samą trasą w kierunku mostu sportowego, dalej aleją Łyska, aż do mety, która podobnie jak start zlokalizowana będzie przy boisku miejskim.


View Cieszyn parkrun in a larger map

1 Skoczowski Maraton Fitness - Ćwiczymy dla Adriana!

Ma 29 lat. W sierpniu zeszłego roku uległ ciężkiemu wypadkowi samochodowemu. Jego dramatyczne skutki to: amputacja ręki na poziomie barku, złamanie otwarte kości podudzia, złamanie trzonu kości uda lewego, wstrząs hipowolemiczny, niewydolność nerek. Teraz jest w domu, przykuty do łóżka. - Wypadek wiele mi uświadomił. Przede wszystkim to, że życie jest darem, za który trzeba dziękować Bogu każdego dnia. Chciałbym wrócić do normalnego życia, pracy, lecz bez długiej rehabilitacji i kosztownej protezy jest to nie
możliwe. Zgłaszam się do Was, ludzi dobrej woli o pomoc, za którą z góry dziękuję - apeluje Adrian Andrzejewski ze Skoczowa. 5 kwietnia Skoczowski Ośrodek Sportu i Rekreacji z instruktorkami: Gabrielą Rozmus, Marleną Ziarko i Anitą Trobałą oraz filią Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej organizują I Skoczowski Maraton Fitness z myślą o pomocy skoczowianinowi. Impreza odbędzie się w hali sportowej przy stadionie miejskim (ul. Sportowa 6 w Skoczowie) w godz. od 15.00 do 19.00. Wstęp: wolny datek. - Zapraszamy na cztery godziny wyśmienitej zabawy połączonej ze spalonymi kaloriami, z której całkowity dochód zostanie przeznaczony rehabilitację i zakup kosztownej protezy ręki u Adriana - apelują organizatorzy I Skoczowskiego Maratonu Fitness.

Zawody Pływackie o Puchar MTP Delfin Cieszyn

W sobotę 5 kwietnia o godz. 10.00 rozpoczną się XVII Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar MTP Delfin Cieszyn. Zawody odbędą się na krytej pływalni Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie (ul. Paderewskiego 9). - Na zawodach będziemy gościć zaproszone kluby z Czech i Słowacji oraz czołówkę klubów Śląskich i Małopolski. Jeśli chcesz zobaczyć pływanie na najwyższym poziomie zapraszamy 5 kwietnia o godzinie 10.00! - zachęcają organizatorzy. Szczegółowe informacje na temat zawodów, lista zgłoszonych klubów oraz zawodników znajdują się tutaj.

KS Wisła Ustronianka - TS Czarni-Góral Żywiec

W sobotę 5 kwietnia o godz. 16.00 na terenie wiślańskiego ośrodka "Jonidło" (ul. Wyzwolenia 67) rozegrana zostanie XIX kolejka rozgrywek grupy drugiej IV ligi śląskiej, w której zmierzą się drużyny: KS Wisła Ustronianka oraz TS Czarni-Góral Żywiec.

Amatorski Turniej Badmintona Kobiet i Mężczyzn

W sobotę 5 kwietnia o godz. 9.00 w hali sportowej w Strumieniu (ul. Młyńska 5) odbędzie się Amatorski Turniej Badmintona Kobiet i Mężczyzn.

Amatorska Liga Piłki Siatkowej

Gmina Goleszów zaprasza na Turniej Final Four Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. W sobotę 5 kwietnia od godz. 12.00 w hali gimnazjum przy ul. 1 Maja w Goleszowie rozegrane zostaną mecze o miejsca 1-4 sezonu 2013/14.

Szczegółowy harmonogram:

Półfinały:
- godz. 12.00: Cisownica I - Goleszów Dolny
- godz. 13.30: Dzięgielów - Kisielów

Mecz o 3 miejsce (godz. 15.00)
Finał (godz. 16.30)

6 kwietnia

Bieg przełajowy "Czas na sport!"

W niedzielę 6 kwietnia odbędzie się bieg przełajowy na dystansie 1 mili wałem rzeki Wisły, z metą na stadionie miejskim im. Rudolfa Kukucza w Skoczowie (ul. Sportowa 6). Zbiórka i zapisy odbywać się będą w biurze biegu (na stadionie miejskim) od godz. 09.00 do 09.15. Rozpoczęcie biegu o godz. 09.30, zakończenie ok. godz. 11.00. Start zawodników będzie odbywał się pojedynczo w odstępie 30 sekund. Udział w biegu jest bezpłatny.

II Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Żabiego Kraju

W niedzielę 6 kwietnia rozegrany zostanie II Turniej o Puchar Żabiego Kraju odbędzie się w Miejskim Centrum Kultury i Rekreacji (ul. Młyńska 14) w Strumieniu o godz. 9.45. Turniej jest otwarty dla wszystkich sympatyków gry w szachy. Tempo gry: 15 minut na partię dla zawodnika. Wpisowe za udział w turnieju wynosi 12 zł.

Finały Cieszyńskiej Ligi Siatkówki

W niedzielę 6 kwietnia o godz. 13.00 w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Cieszynie (Al. Łyska 21) rozegrane zostaną finałowe mecze w ramach Cieszyńskiej Ligi Siatkówki.

Szczegółowy harmonogram:

- godz. 13.00 - mecz o 3 miejsce: Cisownica - Zakład Karny
- godz. 15.00 - finał: ATS Ustroń - Planeta Bio

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

I bardzo ładnie, nowa miejscówka dla parkrun, przynajmniej ludzie mają motywację do biegania.

grunt to profilaktyka...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama