, wtorek 12 maja 2020
Silna ekipa zawodników powiatu cieszyńskiego podczas 40. Rajdu Świdnickiego
Z czwartym numerem, na kultowych odcinkach specjalnych w okolicach Świdnicy, pojawi się załoga LOTOS Subaru Poland Rally Team Chuchała/Heller.  fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Silna ekipa zawodników powiatu cieszyńskiego podczas 40. Rajdu Świdnickiego

BŚ/ mat. pras.
123 załogi zgłosiły się do tegorocznego, jubileuszowego Rajdu Świdnickiego. Na trasie rajdu pojawi się liczna reprezentacja zawodników z powiatu cieszyńskiego. 40 edycja ścigania się po asfaltach w Górach Sowich rozpocznie się dzisiaj, 20 kwietnia, o godz. 19.00.

Rajd Świdnicki to jeden z najbardziej popularnych rajdów samochodowych rozgrywających się w Polsce. Impreza przyciąga nie tylko mnóstwo zawodników, ale przede wszystkim kibiców, którzy przyjeżdżają na zawody z całej Polski. Obecność podczas rajdu w Górach Sowich jest niemal obowiązkiem każdego kibica.

Jubileuszowa, 40. edycja imprezy stoi pod znakiem zmian, a największą z nich będzie konfiguracja tras, które ominą słynne patelnie walimskie. W tym roku zabraknie także odcinka testowego, jednak zrekompensowane będzie to tym, że po wielu latach zawody powrócą na ulice Świdnicy, gdzie w piątkowy wieczór zostaną rozegrane dwa oesy. Trasa o długości 188 km podzielona została na 14 odcinków specjalnych.

Wśród załóg zgłoszonych do tegorocznego rajdu znalazło się sporo zawodników z powiatu cieszyńskiego. Na starcie rajdu, poza Kajetanem Kajetanowiczem i Jarosławem Baranem znaleźli się także Wojciech Chuchała i Kamil Heller, Jerzy Tomaszczyk, Damian Tomala i Mateusz Martynek, Zbigniew Skucha-Cienciała i Adam Ogierman, Jarosław Szeja i Marcin Szeja, Sławomir Ogryzek i Zbigniew Cieślar, Damian Wawrzyczek i Mirosław Liebchen, Tomasz Curyło i Marcin Kowalik oraz Maciej Palion i Mateusz Fortuna.

Załoga LOTOS Dynamic Rally Team Kajetanowicz/Baran jako liderzy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, wystartują z pierwszym numerem startowym. Z kolei z czwartym numerem, na kultowych odcinkach specjalnych w okolicach Świdnicy, pojawi się załoga LOTOS Subaru Poland Rally Team Chuchała/Heller. - Przed nami pierwszy rajd asfaltowy w tegorocznym cyklu RSMP, nie możemy się go już doczekać. Po Rally Presov i testach jesteśmy bardzo pozytywnie nastawieni, więc pozostaje tylko wykorzystać wszystkie treningowe kilometry. Mamy nadzieję, że tym razem szczęście dopisze, podobnie jak dopisała konkurencja. Cieszy nas, że obsada w ence jest coraz liczniejsza i będzie się z kim ścigać. Liczymy, że zapewni to kibicom jeszcze więcej emocji - mówi Kamil Heller.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama