, środa 19 luty 2020
„Rusz powietrzem z BuggyGym” - fitness dla mam i tatusiów
23 lutego odbędzie się ogólnopolskie wydarzenie „Zima nie jest zła”, w ramach projektu „Rusz powietrzem z BuggyGym”  fot: Buggy GymDodaj do Facebook

„Rusz powietrzem z BuggyGym” - fitness dla mam i tatusiów

ARTYKUŁ PARTNERSKI
„Rusz powietrzem z BuggyGym” - fitness dla mam i tatusiów


„Rusz powietrzem z BuggyGym” - fitness dla mam i tatusiów


„Rusz powietrzem z BuggyGym” - fitness dla mam i tatusiów


„Rusz powietrzem z BuggyGym” - fitness dla mam i tatusiów

W nie tak bardzo odległej przeszłości, młode mamy wychowywały swoje dzieci siedząc w domach. Ale czasy się zmieniły. Dzisiaj, „świeżo upieczone” mamy nie chcą rezygnować z siebie, ze swoich potrzeb i pasji. Często czują nawet, że właśnie narodziny dziecka to doskonały moment, aby zrobić coś dla siebie, poznać nowych ludzi. Chcą w dalszym ciągu korzystać z życia, nie rezygnując przy tym z opieki nad maluchem. Poszukują nowych form spotkań, zajęć, w których mogłyby uczestniczyć ze swoim niemowlaczkiem. Pewnie dlatego coraz bardziej popularne stają się zajęcia BuggyGym.

BuggyGym to fitness dla mam (i dla tatusiów) z dzieckiem w wózku. Być może widzieliście kiedyś grupę kobiet ochoczo maszerujących lub biegających, które jedną ręką pchały wózek, a drugą wykonywały jakieś wymachy? Albo grupę tychże kobiet, które, podskakując wokół wózków, przypominały trochę Indian wywołujących deszcz? Jeśli spotkaliście gdzieś takowe osoby, to na pewno były to uczestniczki zajęć BuggyGym. Dlaczego akurat ta forma ruchu cieszy się coraz większym uznaniem? Przede wszystkim dlatego, że są to zajęcia na świeżym powietrzu (pod warunkiem, że smog nie zatrzymuje nas w domach). Podczas, gdy mama ćwiczy, dziecko zalicza spacer na świeżym powietrzu. BuggyGym`owy trening zawiera w sobie elementy biegu, ćwiczeń w marszu i ćwiczeń z przyborami. W trakcie zajęć zwraca się uwagę na prawidłową postawę ciała, na rozciąganie mięśni przykurczonych oraz wzmacnianie mięśni osłabionych. Wspomagamy także mięśnie dna miednicy. Ale zajęcia BuggyGym to nie tylko praca nad sobą. To także doskonały moment na rozmowy, na poznanie nowych osób. W trakcie zajęć zawsze zdarzy się wiele zabawnych sytuacji, a nic nie poprawia zdrowia psychicznego tak skutecznie, jak duża dawka śmiechu. Wreszcie, w grupie zdecydowanie łatwiej zmobilizować się do ćwiczeń.

W Cieszynie, raz w miesiącu odbywają się tzw. RozRuchy. Rozpoczynają się one godzinnym treningiem BuggyGym, a po nim, już w sali, zaproszona osoba prowadzi wykład lub warsztaty. W ubiegłym roku udało nam się zorganizować spotkania z fizjoterapeutką dziecięcą, zajęcia z nauczycielką języka angielskiego, która przekonała nas, że zabiegane mamy też mogą nauczyć się języka w domu, przy dziecku. Odbyły się także warsztaty z doradcą chustonoszenia oraz spotkanie z fizjoterapeutką, która przybliżyła nam temat mięśni dna miednicy. Zaproszenie przyjęła także instruktorka Aikido, która przeszkoliła nas z zakresu samoobrony. RozRuchy odbywają się we współorganizacji z Osiedlowym Centrum Kultury i Rekreacji w Cieszynie, przy ul. Z. Kossak-Szatkowskiej 6, a ich terminy podawane są na plakatach i na Fanpage OCKiR. Udział w nich jest bezpłatny – opowiada instruktorka Bożena Foltyn.

23 lutego b.r. odbędzie się kolejna już odsłona ogólnopolskiego wydarzenia „Rusz powietrzem z BuggyGym”. Celem akcji jest upowszechnienie wiedzy o zanieczyszczeniu powietrza, jego źródłach i skutkach zdrowotnych wśród rodziców małych dzieci, ukazanie, w jaki sposób indywidualne decyzje mogą przyczynić się do poprawy sytuacji, uświadomienie rodzicom znaczenia ich indywidualnych wyborów dla jakości powietrza, a co za tym idzie – stanu zdrowia i komfortu życia ich samych oraz najbliższych. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.00 treningiem BuggyGym, w trakcie którego przeprowadzone zostaną konkursy dla rodziców. Po treningu organizatorzy zapraszają na salę do Osiedlowego Centrum Kultury i Rekreacji, gdzie odbędzie się wykład na temat smogu i drobny poczęstunek. W trakcie trwania wykładu prowadzone będą zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
reklama