, poniedziałek 6 lipca 2020
Rozpoczyna się FIS Grand Prix
Konkurs inauguracyjny FIS Grand Prix 2018 rozegrany zostanie w dniach 20 – 22 lipca na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince. fot: arch. PZN/Alicja KosmanDodaj do Facebook

Rozpoczyna się FIS Grand Prix

DR
FIS Grand Prix, czyli letni cykl konkursów skoków narciarskich wystartuje już w najbliższy weekend w Wiśle. Na inaugurację cyklu zapowiedziało się 12 ekip, wśród których znajdują się czołowi skoczkowie Pucharu Świata.

Konkurs inauguracyjny FIS Grand Prix 2018 rozegrany zostanie w dniach 20 – 22 lipca na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince. Zawody, jak co roku, przyciągają najlepszych skoczków narciarskich na świecie. Na te najbliższe zgłosiło się 66 zawodników z 12 krajów. Są to: Austriacy, Niemcy, Norwegowie, Czesi, Włosi, Estończycy, Japończycy, Słoweńcy, Finowie, Kazachowie oraz Szwajcarzy. Polacy zaprezentują się w 11- osobowym składzie, który ogłosił we wtorek trener Stefan Horngacher. W kwalifikacjach zobaczymy: najlepszego zawodnika ostatniego sezonu – Kamila Stocha, brązowych medalistów Igrzysk Olimpijskich w konkursie drużynowym – Stefana Hulę, Macieja Kota i Dawida Kubackiego, pozostałych członków kadry A – Piotra Żyłę i Jakuba Wolnego, a także skoczków kadry B i jednego zawodnika spoza kadry – Tomasza Pilcha, Pawła Wąska, Aleksandra Zniszczoła, Przemysława Kantykę i Andrzeja Stękałę.

Program FIS Grand Prix Wisła 2018:

20.07.2018, piątek
16:00 – trening oficjalny (dwie serie)
17:30 – kwalifikacje
19:00 – rozdanie numerów startowych dla najlepszej dziesiątki

21.07.2018, sobota
16:30 – seria próbna
17:30 – pierwsza seria konkursowa, seria finałowa i ceremonia dekoracji

22.07.2018, niedziela
16:30 – seria próbna,
17:30 – pierwsza seria konkursowa, seria finałowa i ceremonia dekoracji

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama