, niedziela 17 stycznia 2021
Rowerowa Sztafeta Niepodległości
„Rowerowa Sztafeta Niepodległości” już 22 września br. uczci setną rocznicę odzyskania niepodległości i upamiętni miejsca walk niepodległościowych na ziemi cieszyńskiej.  fot: pixabay.comDodaj do Facebook

Rowerowa Sztafeta Niepodległości

DR
„Rowerowa Sztafeta Niepodległości” już 22 września br. uczci setną rocznicę odzyskania niepodległości i upamiętni miejsca walk niepodległościowych na ziemi cieszyńskiej.

Sztafeta rowerowa wystartuje przy GOK Zebrzydowice o godz. 9:00. Trasa poprowadzi przez Zebrzydowice, Kończyce Małe, Pogwizdów i Cieszyn. Puntem etapowym będzie Folwark Klimosz w Pogwizdowie ok. godz. 11:00. Sztafeta odwiedzi takie miejsca jak: cmentarz w Marklowicach Górnych, pomnik przy kościele parafialnym pw. NMP, pomnik w parku przy UG, cmentarz w Kaczycach, krzyż kpt. C. Hallera Kończyce Małe, pomnik przy kościele parafialnym w Kończycach Małych, pomnik Park Sikory Czeski Cieszyn, dawne koszary 100 p.p. pl. Poniatowskiego, pomnik Niepodległości pl. Słowackiego, rynek, pomnik Cieszynianki Zamek. Rajd zakończy się w Cieszynie w okolicach Zamku Cieszyn. Na mecie zostanie przeprowadzony konkurs - quiz turystyczny z nagrodami, tematycznie związany ze sztafetą.

Do udziału w wydarzeniu potrzebny jest sprawny i wyposażony zgodnie z przepisami rower. Dzieci obowiązkowo muszą zabrać ze sobą kaski rowerowe. Warto również założyć białą lub czerwoną koszulkę.

Organizatorami „Rowerowej Sztafety Niepodległości” są Klub Kolarski PTTK „Ondraszek” w Cieszynie, Koło Macierzy Ziemi Cieszyńskiej i Klub Rowerowy „Przerzutka” w Zebrzydowicach, Gminy Zebrzydowice i Hażlach oraz Miasto Cieszyn. Zgłoszenia: dla Zebrzydowic: Henryk Franek, tel.500649009, hjkfranek@interia.pl, dla Hażlacha: Grzegorz Kasztu tel.33/8522363, gci@hazlach.pl, dla Cieszyna: Zbigniew Pawlik tel.783499837 darekpwl@poczta.onet.pl.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama