, sobota 30 maja 2020
Przyjdź grać w hokeja!
Przyjdź grać w hokej edycja 2016, Czeski Cieszyn. fot: pojdhrathokej.czDodaj do Facebook

Przyjdź grać w hokeja!

Marcin Mońka
HC Vlci Český Těšín zaprasza dzieci w wieki 4 – 8 lat na trzecią edycje „Przyjdź grać w hokeja”, organizowaną przez Czeski Związek Hokeja na Lodzie. Młodzi adepci i adeptki swoją przygodę z hokejem mogą rozpocząć od godz. 16 w najbliższy czwartek (21.09.2017) na lodowisku w Czeskim Cieszynie.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że hokej w Czechach to sport wyjątkowy, gromadzący na każdym poziomie rozgrywkowym rzesze widzów. Dość powiedzieć, że w Czeskim Związku Hokejowym zarejestrowanych jest ponad 100 tys. hokeistów. Dla mieszkańców Śląska Cieszyńskiego bezpośrednie sąsiedztwo z Czechami to możliwość nie tylko oglądania zwycięstw Trzynieckich Stalowników, ale również trenowanie hokeja w oddalonych o dosłownie kilka minut klubach sportowych.

Podczas obecnie trwającego Tygodnia Hokeja, mającego na celu promocję tej dyscypliny, odbędzie się szereg wydarzeń w całych Czechach. Klub HC Vlci Český Těšín zaprasza dzieci w wieku od 4 do 8 lat, chcące rozpocząć swoją przygodę z hokejem na zajęcia, które odbędą się od godziny 16.00 w najbliższy czwartek na lodowisku w Czeskim Cieszynie (ul. Svojsíková 833). Każdy chętny będzie mógł za darmo doświadczyć swojej pierwszej hokejowej przygody, a może w ogóle pierwszych kroków na lodzie. Dla dzieci przygotowano pełen zabaw program, a rodzice otrzymają szczegółowe informacje na temat tego, co mały adept gry w hokeja zyskuje rozpoczynając trening i jaki pozytywny wpływ ma uprawianie tego najszybszego zespołowego sportu na świecie na fizyczny i psychiczny rozwój dzieci.

Uczestnicy – chłopcy i dziewczynki – powinni ze sobą zabrać: łyżwy, kask (może być np.: narciarski lub rowerowy) oraz rękawiczki, opcjonalnie można korzystać również z ochraniaczy na kolana do jazdy na rolkach. W wypadku nieposiadania sprzętu zapewniona zostanie możliwość jego wypożyczenia (proszę na miejscu zgłosić taką potrzebę do pan Tomáša Wardasa).
Dzieci, którym spodoba się hokej mogą rozpocząć zajęcia w klubie HC Vlci Český Těšín. Są ono prowadzone od poziomu początkującego – nauki jazdy na łyżwach.

Trenowanie hokeja, uczestniczenie w rozgrywkach dla dzieci może być przygodą życia, ale to przede wszystkim okazja dla najmłodszych by uprawiać piękny, wszechstronnie rozwijający sport.

Ilu emocji dostarcza można zobaczyć na zdjęciach i filmach z poprzedniej edycji:
https://www.youtube.com/watch?v=TjmmVW6j2V0
https://pojdhrathokej.cz/article/default/b2ff8389-b04e-490b-b378-b94caf0...

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama