, poniedziałek 9 grudnia 2019
Przed Kajetanowiczem Rajd Niemiec
Zawody, które rozpoczynają się już 16 lipca, co roku przyciągają dużą konkurencję, liczącą ponad stu załóg. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Przed Kajetanowiczem Rajd Niemiec

DR
Asfaltowy Rajd Niemiec jest kolejnym przystankiem Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka w mistrzostwach świata WRC 2. Poprzednim był Rajd Sardynii, w którym uplasowali się na dobrej siódmej pozycji. Ten wynik na pewno pobudził apetyty załogi i kibiców przed najbliższym startem.

Zawody, które rozpoczynają się już 16 lipca, co roku przyciągają dużą konkurencję, liczącą ponad stu załóg. Organizatorzy tegorocznego Rajdu Niemiec przygotowali trzy wyjątkowo trudne etapy, składające się z 18 odcinków specjalnych. Wśród wytyczonych prób pokonywanych z pomiarem czasu jest również słynny „oes” Panzerplatte, o długości ponad 38 kilometrów! Przy trasie tej próby na poligonie wojskowym znajdują się tzw. hinkelsteiny. Te betonowe, szerokie na metr bloki powstały, by wytyczać trasę... czołgom i zapobiegać ich zsuwaniu podczas jazdy w trudnych warunkach. Potrafią one skutecznie zatrzymać także samochody rajdowe i są już tradycyjną cechą niemieckiego rajdu.

Załoga Kajetanowicza ma jeszcze w planach co najmniej cztery starty na poziomie WRC 2. Szczegóły poznamy po Rajdzie Niemiec.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama