, środa 5 sierpnia 2020
Prosto z murawy na... płytę rynku
Uliczne Granie już w dniach od 8 do 10 czerwca zawładnie cieszyńskim Rynkiem.  fot: arch. GramOLajfDodaj do Facebook

Prosto z murawy na... płytę rynku

DR
Piłka nożna to sport znany na całym świecie. Jednak w Cieszynie będziemy mieli okazję zobaczyć jej nieco inną odsłonę. Piłka Nożna Uliczna to widowiskowa i dużo szybsza odmiana tej gry. Uliczne Granie już w dniach od 8 do 10 czerwca zawładnie cieszyńskim Rynkiem.

To 4. edycja Ulicznego Grania. Impreza organizowana jest co dwa lata – razem z Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej lub jak w tym roku, przy okazji Mundialu. Na specjalnie przygotowanym boisku na cieszyńskim Rynku rozegrane zostaną 3 turnieje Piłki Nożnej Ulicznej. Zasady nieco się różnią od tych obowiązujących w tradycyjnym wydaniu piłki nożnej. - Gra się po trzy osoby, na małym boisku z użyciem band. Pole karne jest tylko dla bramkarza, a piłkarz broniący czy atakujący nie może w nie wejść. Piłka nożna uliczna jest szybką grą, tam pada dużo bramek, jest bardzo ciekawa i widowiskowa, a zawodnicy grają dwa razy po siedem minut – tłumaczy Łukasz Szczepański ze Stowarzyszenia Sportowego „GramOLajf”.

W piątek zagra młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych. Tu liczy się samo uczestnictwo, zaangażowanie i aktywność fizyczna. Tradycyjnie nie będzie prowadzona klasyfikacja, a zwycięzcą zostanie każdy zawodnik. Ten turniej zakończy się konkursem rzutów karnych. Kolejnego dnia zagrają drużyny z różnych środowisk i grup społecznych. Na cieszyńskim Rynku zobaczymy m.in. Reprezentację Polski Bezdomnych, drużynę I Jelenia, prawników, księży, czy wolontariuszy. W tym dniu liczyć się będzie rywalizacja w duchu fair-play. W niedzielę przyjdzie czas na wielki finał imprezy czyli Uliczny Mundial 2018. Zgłoszone ekipy zostaną rozlosowane i przyporządkowane konkretnej drużynie narodowej, grającej w tegorocznym Mundialu.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Sportowe „GramOLajf”, które chce udowodnić, że sport jest czymś o wiele więcej niż tylko samą aktywnością fizyczną. Sport motywuje do działania, podejmowania walki ze swoimi słabościami, a nawet uzależnieniami. Sport może być motywacją do zmiany życia na lepsze.- Propagujemy aktywność fizyczną i poprzez nią gramy o cenne życie – podkreśla Łukasz Szczepański. Podczas Ulicznego Grania 2018 będzie można się również włączyć się w akcję charytatywną, podczas której zostaną zebrane środki na sprzęt sportowy dla młodzieży z Ośrodka Nadzieja. Na uczestników będzie czekać mnóstwo atrakcji m.in. grill, warsztaty pomocy medycznej, możliwość oddania strzałów do bramki, a także strefa dla dzieci – malowanie buziek, bańki, trampolina i konkurs plastyczny.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

I po co mamy w Cieszynie tyle boisk i obiektów sportowych jak i tak wszystko lokuje się na Rynku?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama