, środa 14 kwietnia 2021
Powiat cieszyński nagrodził sportowców
Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień sportowcom, którzy w 2013 osiągnęli znaczące sukcesy odbyło się w starostwie powiatowym w Cieszynie.  fot: Cz. BrachaczekDodaj do Facebook

Powiat cieszyński nagrodził sportowców

We wtorek, 23 września w starostwie powiatowym w Cieszynie nagrodzono i wyróżniono sportowców, którzy w 2013 osiągnęli znaczące sukcesy promując tym samym Śląsk Cieszyński na krajowych i zagranicznych arenach sportowych. Oprócz nagrodzenia sportowców indywidualnych podczas uroczystości uhonorowane zostały również szkoły powiatu cieszyńskiego, które zwyciężyły we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży. Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień sportowcom, którzy w 2013 osiągnęli znaczące sukcesy odbyło się w starostwie powiatowym w Cieszynie.

Wśród szkół powiatu cieszyńskiego, które w roku szkolnym 2013/2014 we współzawodnictwie sportowym zajęły trzy pierwsze miejsca znalazły się: szkoła podstawowa nr 3 w Cieszynie (1. miejsce), szkoła podstawowa nr 1 w Ustroniu (2. miejsce), szkoła podstawowa w Górkach Wielkich (3. miejsce), gimnazjum w Wiśle (1. miejsce), gimnazjum nr 3 w Cieszynie (2. miejsce), gimnazjum w Górkach Wielkich (3. miejsce), II LO im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie (1. miejsce), I LO im. Antoniego Osuchowskiego w Cieszynie (2. miejsce), ZSO im. P. Stalmacha w Wiśle (3. miejsce). Wśród gmin powiatu cieszyńskiego trzecie miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2013/2014 zajęła gmina Skoczów, drugie miejsce zdobył Ustroń. Najbardziej wysportowaną młodzieżą może pochwalić się gmina Brenna.

Wśród sportowców indywidualnych nagrody finansowych za sukcesy sportowe w ubiegłym roku otrzymali: Kajetan Kajetanowicz (zawodnik Automobilklubu Polskiego, zwycięzca klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski), Paweł Szymkowski (zawodnik Cieszyńskiego Klubu Motorowego, wicemistrz świata w superenduro, wicemistrz Europy w enduro, dwukrotny Mistrz Polski w enduro), Piotr Żyła (zawodnik Klubu Sportowego "Wisła Ustronianka", złoty medalista Pucharu Świata oraz brązowy medalista Mistrzostw Świata w klasyfikacji drużynowej), Aleksander Zniszczoł )reprezentant Klubu Sportowego "Wisła Ustronianka", wicemistrz Mistrzostw Świata Juniorów drużynowo w skokach narciarskich), Piotr Szymala, Jakub Baron i Przemysław Gładoch (reprezentanci Klubu Sportowego Shindo z Cieszyna, srebrni medaliści Mistrzostw Europy Karate we Włoszech) oraz Mateusz Ligocki (zawodnik AZS AWF Katowice, zwycięzca snowboardowego Pucharu Świata w konkurencji snowcross w Szwajcarii).

Powiat Cieszyński przyznał również 25 wyróżnień w dziedzinie sportu za rok 2013. Otrzymali je: Judyta Czyż, Paweł Słowiok, Dominika Hulawy, Adam Cieślar, drużyna w składzie Mateusz Łysikowski i Tomasz Wierzbicki, Jakub Macura, Adam Chrapek, Karolina Gajdek, Janusz Rokicki, Piotr Cieślik, Karolina Makarewicz, Anna Chrapek, Grzegorz Śliwka, Piotr Bejnar, Piotr Brzózka, Mateusz Ligocki, Tomasz Wawrzyczek, Monika Malik, Katarzyna Wąsek, Mateusz Malina, Ireneusz Kopiec, Adam Piekarski, Aleksander Panfil, Adam Tomiczek.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama