, wtorek 10 grudnia 2019
Ponad 300 zawodników pobiegło w Goleszowie
Trudne technicznie i wyczerpujące trasy dały się we znaki biegaczom. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Ponad 300 zawodników pobiegło w Goleszowie

mat.pras.
1 kwietnia w Goleszowie odbyła się wiosenna edycja biegów górskich „Beskidzka 160 Na Raty”. W zawodach wzięło udział łącznie 259 mężczyzn i 67 kobiet. Rywalizowali oni na 100, 50 i 25 km.

Start do najdłuższego biegu miał miejsce o godz. 00.00, do 50 km o godz. 8.00, a do najkrótszego o godz. 9.00. Start i jednocześnie meta zlokalizowane były pomiędzy siedzibą gminy a budyniem gimnazjum. Biuro zawodów mieściło się w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej. Do Goleszowa przyjechali zawodnicy m.in. z: Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Gdańska. W rywalizacji wzięli również udział sportowcy z Czech, Włoch, Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Uczestników „Beskidzkiej Salamandry” (taki tytuł nosiła wiosenna edycja imprezy) można było zobaczyć m.in. na Jasieniowej, Budzinie, Czantorii, Stożku, Skrzycznym. Trudne technicznie i wyczerpujące trasy dały się we znaki biegaczom. Zmagali się oni m.in. ze zmęczeniem, słońcem, wiatrem, błotem oraz przewyższeniami w zależności od dystansu: ok. 5000, 2500 i 900 metrów.

Wśród mężczyzn zwycięzcą na najdłuższej trasie okazał się Przemysław Krupa z Mnicha z czasem 13 godzin 50 minut i 29 sekund, 50 km wygrał Wojciech Probst z Hażlacha z czasem 4 godziny 16 minut i 19 sekund ustanawiając rekord trasy, zaś Tomasz Wróbel z Cisownicy wygrał bieg na 25 km z czasem 1 godzina 49 minut i 37 sekund.

W kategorii kobiet na dystansie 100 km wystartowało 6 kobiet, ale tylko dwie dotarły do mety: Anna Chrząścik z Krzeszowic (17 godzin 10 minut i 36 sekund), Izabella Gajewska z Pruszkowa (18 godzin 23 minuty i 50 sekund). Najlepszą zawodniczką na 50 km okazała się Katarzyna Piechula z Tychów (5 godzin 45 minut i 14 sekund), a na najkrótszej trasie wygrała Anna Halska z Cieszyna (2 godziny, 20 minut i 48 sekund).

Ceremonia wręczania nagród odbyła się w biurze zawodów, poprzedzona została koncertem Szkockiej Trupy. Najlepszym biegaczom nagrody wręczali wójt Krzysztof Glajcar, starosta Janusz Król oraz Przemysław Sikora.

Po raz pierwszy w historii biegu na starcie do 25 km stanęło dwóch goleszowskich strażaków (Wojciech Herzyk i Tomasz Śliż) w pełnym umundurowaniu i z butlami tlenowymi na plecach.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama