, niedziela 7 marca 2021
Ponad 100 zawodników walczyło o Błękitną Wstęgę Olzy
Początkowo wyścig o "Błękitną Wstęgę Olzy", miał odbyć się w niedzielę, 24 sierpnia jednak z powodu opadów deszczu został przełożony na 30 sierpnia.  fot: Janusz WodyńskiDodaj do Facebook

Ponad 100 zawodników walczyło o Błękitną Wstęgę Olzy

SM
Ponad 100 zawodników walczyło o Błękitną Wstęgę Olzy

Sporą reprezentację w wyścigu stanowili również zawodnicy z Cieszyna. fot. Janusz Wodyński

Ponad 100 zawodników m.in. z Bielska-Białej, Rybnika, Żor, Wrocławia oraz Tarnowskich Gór wzięło udział w II amatorskim wyścigu motocyklowym o "Błękitną Wstęgę Olzy". Sporą reprezentację w wyścigu stanowili również zawodnicy z Cieszyna.

Początkowo wyścig o "Błękitną Wstęgę Olzy", miał odbyć się w niedzielę, 24 sierpnia jednak z powodu opadów deszczu został przełożony na 30 sierpnia. Niestety i tym razem nie obyło się bez problemów. - Pomimo dużej pracy włożonej w przygotowania całej imprezy organizatorzy napotkali się na utrudnienia, które miały miejsce 2 dni przed wyścigiem, a związane były z umyślnym wylaniem oleju silnikowego w kilku miejscach na odcinku trasy wyścigu - informuje Małgorzata Nalepa z MotoBrothers Klub.

W ramach wyścigu uczestnicy ścigali się na 400-metrowym odcinku, który w tym roku wyznaczony został na ul. Płk. Gwido Langera w Cieszynie. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w 10 kategoriach w zależności od rodzaju motocyklu jaki został zgłoszony do zawodów. W kategorii "Sportowe / Turystyczne - klasa powyżej 400 do 600 ccm", najlepszy okazał się Rafał Więgierkiewicz z Cieszyna z czasem 13.68 s. W kategorii "Naked-bike - klasa do 500 ccm", pierwsze miejsce wywalczył Radosław Kowalski z Żor z czasem 16.10 s. W kategorii "Naked-bike - klasa powyżej 500 ccm", najszybciej 400-metrowy odcinek pokonał Radosław Macura z Łaz z wynikiem 14.56 s. W kategorii "Sportowe / Turystyczne - klasa powyżej 600 ccm", najlepszy okazał się Tomasz Czech z Tarnowskich Gór, który wynikiem 13.17 s. dodatkowo ustanowił najlepszy czas przejazdu podczas sobotnich zawodów. Wśród kobiet najlepsza okazała się Monika Beyga z Bielska-Białej, która w drugim przejeździe uzyskała najlepszy czas tj. 16.12 s. W kategorii "Enduro / Cross - klasa OPEN", najlepszy okazał się Mariusz Zubek z Cieszyna z czasem 14.49 s. Wśród zawodników startujących w kategorii "Chopper - klasa powyżej 350 ccm", zwyciężył Andrzej Szczypka z Bażanowic, osiągając wynik 17.90 s. W kategorii "Classic (do 1993 r.) - klasa do 500 ccm", najlepszy okazał się Jacek Krentowicz z Cieszyna z wynikiem 20.17 s. W kategorii "Classic (do 1993 r.) - klasa powyżej 500 ccm", po raz drugi na podium wyszedł Tomasz Czech, który na motorze honda przejechał wyznaczony odcinek pokonał w 14.58 s. W ostatniej kategorii "Sportowe / Turystyczne - klasa od 125 do 400 ccm", najlepszy był Petr Cadek z Hawierzowa, który uzyskał wynik 17.58 s.

Wyścig zorganizował MotoBrothers Klub wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Cieszynie. Szczegółowe wyniki znajdują się tutaj.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Świetna impreza:) Tym razem pogoda dopisała-tutaj fragmenty wideo: https://www.youtube.com/watch?v=YtNehsdR4z8&list=UUHzByoN1TbK18aH18H02FRw

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama