, niedziela 20 września 2020
Plaża, hulu-lulu, ośmiornica, zosia i zjazdol atrakcjami nowego placu zabaw w Pruchnej
Otwarcie placu zabaw obfitowało w liczne atrakcje. Odbyło się m.in. rozstrzygnięcie konkursu na nazwy dla poszczególnych urządzeń i sprzętów, na których dzieci mogą się bawić. fot: Paulina KrzyżowskaDodaj do Facebook

Plaża, hulu-lulu, ośmiornica, zosia i zjazdol atrakcjami nowego placu zabaw w Pruchnej

PAULINA KRZYŻOWSKA
Plaża, hulu-lulu, ośmiornica, zosia i zjazdol atrakcjami nowego placu zabaw w Pruchnej

Burmistrz Strumienia, Anna Grygierek przecinając wstęgę, zakończyła tym samym akcję "Plac zabaw w każdej wsi". fot. Paulina Krzyżowska

W piątek, 21 września, odbyło się oficjalne otwarcie nowo powstałego placu zabaw w Pruchnej. Burmistrz Strumienia, Anna Grygierek przecinając wstęgę, zakończyła tym samym akcję "Plac zabaw w każdej wsi", będącą jednym z priorytetów jej kadencji.

Nowy plac zabaw powstał obok Gminnego Centrum Integracji Wsi. - Cieszymy się bardzo, potrzebne było u nas takie miejsce dla dzieci - mówi Paulina Wawrzyczek, kierownik świetlicy. W pełni usatysfakcjonowane są również dzieci. - Bardzo nam się podoba! Jest zjeżdżalnia, karuzela, ruchomy most, rurka do zjeżdżania, huśtawki, rura, pajęczyna, piaskownica, drabinka do wieszania na rękach - prześcigają się w wyliczeniach.

Otwarcie placu zabaw obfitowało w liczne atrakcje. Odbyło się m.in. rozstrzygnięcie konkursu na nazwy dla poszczególnych urządzeń i sprzętów, na których dzieci mogą się bawić. - Nazwaliśmy ją "PLAŻA", bo jest w niej dużo pisaku i kojarzy nam się z plażą nad morzem – mówi Adrian Matuszek, który wraz z kolegą Piotrkiem wymyślił nazwę dla piaskownicy. Huśtawka to "HULU-LULU", zaś karuzela zyskała miano "OŚMIORNICY", drabinka została "ZOSIĄ", a zjeżdżalnia "ZJAZDOLEM". Kreatywności dzieci została nagrodzona przez panią burmistrz słodkimi nagrodami.

- Pruchna to ostatnie sołectwo w którym realizujemy projekt: "Plac zabaw w każdej wsi", który cieszy się dużym zainteresowaniem i oczekiwaniem ze strony tych najmłodszych. Bardzo się cieszę, że udało się na to pozyskać środki na tą inwestycję. Wszystkie prace zabaw zostały wykonane dzięki dofinansowaniu, we współpracy z mieszkańcami - mówi burmistrz Strumienia, Anna Grygierek.

Całkowita wartość projektu zagospodarowania terenu wokół Gminnego Centrum Integracji Wsi w Pruchnej to ok. 213 tys zł.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama