, czwartek 21 czerwca 2018
Piotr Żyła w składzie na Mistrzostwa Świata
Mistrzostwa Świata w fińskim Lahti odbędą się w dniach od 22 lutego do 5 marca. fot: PZNDodaj do Facebook

Piotr Żyła w składzie na Mistrzostwa Świata

DR
Piotr Żyła w składzie na Mistrzostwa Świata

fot.: PZN

Znamy już oficjalny skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Seniorów w narciarstwie klasycznym, który zatwierdziło już prezydium Zarządu Polskiego Związku Narciarskiego. W gronie zawodników znalazł się również wiślanin Piotr Żyła.

Obok Piotra Żyły w składzie znaleźli się: Kamil Stoch, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Stefan Hula oraz Jan Ziobro. Spośród nich trener wybierze tylko czterech zawodników, którzy będą mogli zaprezentować się w konkursach. Wydaje się więc, że występ wiślanina jest pewny.

Do Lahti jadą również reprezentanci Kombinacji Norweskiej, czyli Adam Cieślar oraz Paweł Słowok, a także reprezentanci biegów narciarskich: Justyna Kowalczyk, Kornelia Kubińska, Ewelina Marcisz, Martyna Galewicz, Maciej Staręga, Paweł Klisz, Jan Antolec i Dominik Bury.

Z ubiegłych Mistrzostw Świata w Falun Polacy przywieźli dwa brązowe medale. Na najniższym stopniu podium stanęła drużyna skoczków z Piotrem Żyłą w składzie oraz Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec, które cieszyły się z trzeciego miejsca po sprincie drużynowym.

Mistrzostwa Świata w fińskim Lahti odbędą się w dniach od 22 lutego do 5 marca.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama