, piątek 27 marca 2020
Pierwsze zawody w Dolinie Leśnicy. Puchar Beskidzkich Groni już w niedzielę!
Walka o Puchar Beskidzkich Groni rozpocznie się już w najbliższą niedzielę.  fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Pierwsze zawody w Dolinie Leśnicy. Puchar Beskidzkich Groni już w niedzielę!

"Puchar Beskidzkich Groni w narciarstwie alpejskim" organizowany jest w Brennej od 2004 roku. Co roku w zawodach bierze udział około 150 uczestników. Chętni przyjeżdżają z całej Polski. W tym sezonie rywalizacja odbędzie się także na Czantorii.

Pięć tygodni i pięć stoków narciarskich. Puchary w Brennej Leśnicy, Brennej Węgierski, Ustroniu, Brennej Centrum i finałowe zawody połączone z Pucharem Wójta Gminy składają się na cykl zawodów w narciarstwie alpejskim. - Rywalizacja organizowana jest systematycznie od 2004 roku. Dwa razy zdarzyło nam się odwołać zawody z powodu braku śniegu - mówi Katarzyna Macura z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Brennej.

"Puchar Beskidzkich Groni", początkowo nosił nazwę "Pucharu Gronicka" zainaugurowanego przez Zbigniewa Grenia, pierwszego prezesa Uczniowskiego Klubu Sportowego w Brennej. Rywalizacja odbywa się w ośmiu kategoriach, a uczestniczyć w niej mogą jedynie amatorzy. Na czas zawodów do Brennej przyjeżdża około 150 zawodników z całej Polski. - Uczniowie przebywający podczas ferii zimowych chętnie biorą udział w organizowanym przez nas pucharze i walczą o cenne sportowe nagrody - mówi Macura. - W tym roku po raz pierwszy dołączyła do nas Czantoria. Zawody w Ustroniu dodatkowo podniosą rangę tej imprezy i staną się jeszcze bardziej atrakcyjne nie tylko dla mieszkańców, ale i turystów przebywających w regionie - komentuje Macura.

Pierwsze zawody pucharu odbędą się w niedzielę, 22 stycznia, o godz. 11.00 w "Dolinie Leśnicy". Zgłoszenia do zawodów można dokonać w dniu rywalizacji w biurze zawodów zlokalizowanym w bezpośrednim sąsiedztwie mety, od godz.9.00 - 10.30. Warunkiem startu jest opłata wpisowego wynosząca 20 zł. Obowiązkiem każdego zawodnika jest założenie kasku narciarskiego.

Kalendarz zawodów:
22 stycznia Puchar Doliny Leśnicy
29 stycznia Puchar Ośrodka Narciarskiego Brenna Węgierski
19 lutego Puchar Czantorii
26 lutego Puchar Ośrodka Narciarskiego Brenna-Centrum
4 marca finał połączony z Pucharem Wójta Gminy Brenna

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama