, piątek 3 lipca 2020
Nasi na mistrzostwach świata w Seefeld
Rozpoczynają się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w austriackim Seefeld. Wystartują w nich również sportowcy pochodzący ze Śląska Cieszyńskiego.  fot: PZNDodaj do Facebook

Nasi na mistrzostwach świata w Seefeld

DR
Rozpoczynają się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w austriackim Seefeld. Wystartują w nich również sportowcy pochodzący ze Śląska Cieszyńskiego.

O medale w mistrzostwach powalczą skoczkowie i biegacze narciarscy, a także kombinatorzy norwescy. Oficjalna ceremonia otwarcia odbędzie się 20 lutego o godz. 18:00. Od 21 lutego do 3 marca trwać będzie bój o jak najlepsze wyniki. Wśród zawodników z całego świata nie zabraknie reprezentantów pochodzących ze Śląska Cieszyńskiego. W kadrze skoczków znalazł się wiślanin Piotr Żyła, który aktualnie jest w dobrej formie, a ta powinna pozwolić mu na udział w walce o czołowe lokaty, zarówno w obu konkursach indywidualnych, jak i konkursie drużynowym. Indywidualnie zawodnicy zaprezentują się w konkurach 23 lutego (HS 130) i 1 marca (HS 109). Natomiast konkurs drużynowy odbędzie się w niedzielę 24 lutego.

Na mistrzostwach świata zobaczymy również biegaczy narciarskich z Istebnej – Dominika i Kamila Burych. Rozpoczną swoje zmagania już 21 lutego od sprintu techniką dowolną.

Reprezentantów ze Śląska Cieszyńskiego nie zabraknie również w kombinacji norweskiej. Jest to Adam Cieślar z Istebnej oraz Paweł Słowiok z Wisły. Pierwszy konkurs kombinatorów odbędzie się w piątek 22 lutego (skocznia HS 130, bieg na 10 km).

Wszystkim naszym zawodnikom życzymy powodzenia!

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama